AnalizSolana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Polkadot (DOT) Teknik Analizi!

Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Polkadot (DOT) Teknik Analizi!

SOL, AVAX ve DOT ileride hangi senaryolarla karşılaşabilir?

Takip et blank

Yatırımcıların yakından takip ettiği major altcoinler olan Solana, Avalanche ve Polkadot son günlerde yükseliş için hazırlık yapıyor.

Hadi gelin birlikte bu üç major altcoinin ilerleyen günlerde karşılaşabileceği senaryolara birlikte göz atalım:

Solana İçin Sıradaki Hedef Neresi?

Yayın saati itibariyle 81.7 dolar seviyelerinde bulunan SOL, düşen trendi ile yatay destek seviyesinin arasında sıkışmış gibi gözükmekte.

İlerleyen günlerde 95 dolar seviyelerinde bulunan düşen trendini kırmasıyla birlikte n sert yükselişine başlayabilecek olan SOL, kısa vadede 120 dolar direncine kadar ilerlemesi bekleniyor.

120 dolar direncini kırmasının ardından patlamasını daha volatil hareketlerle yapabilecek olan SOL’un, 250 dolar seviyelerini görmesi beklenmekte.

80 dolar major destek seviyesini kaybetmesi durumunda ise çok daha sert düşebilecek olan Solana, kısa süre içerisinde 50 dolar seviyesini görebilir.

80 dolar desteğinin kırılmasıyla stop olabilecek olan okurlarımız, 120 ve 250 dolar hedef seviyelerini takip edebilirler.

blank
Solana, günlük grafikte görünümü

AVAX’ı, İlerleyen Günlerde Sert Hareketler Bekliyor!

Yayın saati itibariyle 71.70 dolar seviyelerinde bulunan AVAX, kritik bir formasyon oluşturmuş durumda.

Simetrik üçgen formasyonu oluşturmuş olan AVAX, Bitcoin’le çok benzer hareketler yapmaya devam ediyor.

67 dolar seviyesini aşağı yönlü kırmasıyla birlikte sert düşüşüne başlayabilecek olan AVAX, simetrik üçgenin hedef seviyesi olarak 32 dolar seviyelerine kadar bir geri çekilme yaşayabilir.

Yukarı yönlü bir hareket gelmesi halinde 85 doları kırması gereken AVAX, bu seviyesinin kırılmasının ardından 150 dolar seviyelerine kadar kademeli bir yükseliş yaşaması çok olası gözükmekte.

Simetrik üçgen formasyonun kırılımına göre alım işlemine girebilecek olan okurlarımız, stoplu bir şekilde hedef seviyelerini takip edebilirler.

blank
Avalanche grafiğinde bulunan simetrik üçgen formasyonu

Polkadot Hala Beklenen Hareketi Gerçekleştiremedi!

Yayın saati itibariyle 18.50 dolar seviyelerinde DOT, ikili dip formasyonu oluşturmuş durumda.

İkili dip formasyonun boyun çizgisi olan 19.28 dolar seviyesini kırmasının ardından 22.50 dolar seviyelerine yükselmesini beklediğimiz DOT, bu direnç seviyesinden 19.20 dolar seviyelerine bir geri çekilme yaşayabilir.

Bu geri çekilme ardından tekrar 22.50 dolardaki direncini denemesini beklediğimiz Polkadot, Ters Omuz Baş Omuz (TOBO) formasyonu oluşturmuş olacak.

Bu TOBO formasyonunun kırılmasıyla birlikte çok sert yükselişler yapabilecek olan DOT, kısa süre içerisinde 30 dolar seviyelerini görebilir.

22.50 dolar direncinin kırılmasıyla işleme girebilecek olan okurlarımız, destek altı stoplu bir şekilde daha üst hedef seviyelerini takip edebilirler.

blank
Polkadot grafiği üzerinde bulunan olası TOBO formasyonu görüntüsü

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

İşte Ethereum Kurucusu Buterin’in Övgüyle Bahsettiği 12 Kripto Projesi!

Kripto para sektörünün lider altcoin'i Ethereum'un (ETH) kurucusu Vitalik Buterin, son süreçte yaptığı paylaşımlarla gündeme geliyor. Buterin'in blog veya sosyal medya hesaplarından paylaştığı gönderilerinde...

Bitcoin Borsası Binance Bu 4 Altcoin’i Delist Edeceğini Duyurdu, Sert Düşüşler Yaşandı!

Dev kripto para borsası Binance, aldığı kararlarla sektörün gündeminde yer almaya devam ediyor. Binance bu sabah itibariyle yeni bir altcoin delist duyurusu paylaştı. Platformdan...

Balinaların Gözde Kripto Borsasından, Ripple (XRP), SOL ve Bu Altcoin’e Güzel Haber!

Daha çok büyük yatırımcıların ve balinaların tercih ettiği bir kripto para borsası olan Deribit, kısa bir süre önce yeni bir duyuru paylaştı. Son paylaşılan...

Ünlü Bitcoin Analisti, Gözünü Bu Altcoin’e Çevirdi! Sert Yükseliş mi Geliyor?

Önemli kripto para analistlerinden bir tanesi olan Ali Martinez, paylaştığı başarılı tahminler ile kripto gündeminde kalıyor. Ali Martinez bugün itibariyle ise popüler altcoin Cardano'dan...

Crypto Capo: Bitcoin (BTC) Eninde Sonunda Bu Seviyeye Yükselecek ve Altcoin’ler Uçuşa Geçecek!

Kripto para sektöründeki kritik süreç devam ediyor. Her ne kadar lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 45 bin dolar seviyelerine yaklaşmış olsa da, halen...

Bitcoin Borsası Binance’den Bu 2 Altcoin’e Güzel Haber! İşte Ayrıntılar..

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bu sabah itibariyle yeni bir duyuru paylaştı. Binance son duyurusunda IoTeX (IOTX) ve Optimism...