blank
AltcoinSolana (SOL) Ağındaki NFT'ler, Botlardan Korunacak

Solana (SOL) Ağındaki NFT’ler, Botlardan Korunacak

Solana (SOL) tabanlı NFT projeleri bot saldırısından kurtuluyor!

Takip et blank

Kripto para piyasasının küresel düzeyde benimsenmesi sonucu, sektör bir hayli hızlı gelişmekte. Müşterilerin ve yatırımcıların istek ve arzularına cevap vermek için oluşturulan bir çok proje de peyderpey piyasaya sürülüyor.

blank

2021 yılının yaz aylarında başlayan ve trend haline gelen NFT (değiştirilemez jeton) sektörü de çok hızlı gelişen kripto para alanlarından biri olarak ön plana çıkmakta. Sektörün yeni olması çok büyük riskleri ve adaletsizliği de beraberinde getirdiği görüldü.

Adeletsizliğin ve riskleri ortadan kaldırmak için Civic Technologies, Solana (SOL) tabanlı NFT’leri bot alıcı ve satıcı işlemlerden korumak amacıyla ücretsiz program başlattığını açıkladı.

Dijital kimlik doğrulama firması Civic Technologies, Solana tabanlı NFT’lerin piyasaya sürülme anlarında yapılan bot işlemlere kısıtlama getirmek istiyor.

8 kasım tarihinde yapılan bir duyuruya göre Civic’in yeni programı ”Ignite Pass” NFT almak isteyen yatırımcıların insan olduğunu doğrulama görevini üslenecek. Ayrıca, işlem yapmak isteyen botları ve testten geçemeyen kullanıcıların alım yapma işlemine onay vermeyecek.

Civic resmi web sitesine göre kullanıcıların doğrulama işlemi için bir video selfi çekmeleri gerektiği belirtiliyor. Ayrıca, video selfie onaylandıktan sonra Ignite Pass ile cüzdan adreslerinin eşleştirilmesi gerektiği de vurgulanıyor.

Web sitesinde belirtilenlere göre Civic firmasının kimlik bilgilerini saklamadığını özellikle ifade ediyor. Ancak, istenen bu verilerin başka yerde kullanıldığı veya saklanıp saklanmadığı ile ilgili kesin bir açıklama bulunmuyor.

Civic CEO’su Chris Hart, kısa süre önce sanatçılar için ortaya çıkan NFT’lerin devrim niteliğinde olduğunu ve botların içerik oluşturucular üzerindeki oluşturduğu baskıya değindi.

”Botlar tam olarak bir baş belası. Toplulukların oluşturduğu güveni ve içerik oluşturucuların gelecekteki beklentilerini yok ederler.”

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Twitter’ın Kasım Ayı Tablosunda Shiba Inu Zirveye Oynuyor!

Sosyal mecralarda Shiba Inu ve memecoinlere olan ilgi büyüyerek devam ediyor. Kripto para yatırımcılarının ilgisinin artarak devam ettiği Shiba Inu, Twitter'da en fazla bahsedilen...

“Cardano (ADA) Boğa Koşusuna Hazır” Sözün Sahibi Van Poppe!

Bitcoin (BTC) 53.500 - 54.500 dolar arasında kendine yön belirlemeye çalışırken, genel kripto piyasası da toparlanmak için BTC'nin yapacağı bir sonraki hamleyi izliyor. Kripto...

BTC, ETH ve ADA Teknik Analizi – 28 Kasım 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin'in son düşüşü aslında boğaların da tökezlemesine neden oldu ve genel olarak bütün kripto para sektörünü düşüş sardı. Bitcoin'in bu...

Boğalar Savaşı Kazandı! Bitcoin (BTC) Haftaya Ralli İle Başladı!

26 Kasım tarihinde Güney Afrika’da yeni bir korona virüs varyantı olan Omicron’un ortaya çıktığı açıklanmıştı. Pandemi sürecinin daha da kötüye gideceği endişesi Bitcoin’de (BTC)...

Michael Saylor: “Türkiye Kurtulmak İstiyorsa, Bitcoin Almalı!”

Türk Lirası ABD Doları karşısında son 3 ayda %35'ten fazla değer kaybetmiş durumda. Alım gücünün her gün daha fazla azalması Türk vatandaşlarının belini bükmeye...

Bu Hafta Ralli Başlıyor mu? BTC ve ETH Teknik Analizi

Geçtiğimiz haftanın son günlerinde Bitcoin tekrardan yukarı doğru atağa geçti. Ona Ethereum'unda eşlik etmesiyle beraber, piyasa yemyeşil olmuş durumda. Yeni hafta başladığında da yükselişler...