Bitcoin (BTC)Sıcak Gelişme: Joe Biden Konuştu! Bitcoin'de Yükseliş Sona mı Eriyor?

Sıcak Gelişme: Joe Biden Konuştu! Bitcoin’de Yükseliş Sona mı Eriyor?

Biden'ın enflasyon açıklaması piyasalara baskı uyguluyor.

Takip et blank

Bugün itibariyle yukarı yönlü hareketler sergileyen lider kripto para birimi, an itibariyle kritik seviyelerde yer almaya devam ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, geçtiğimiz dakikalarda, ülkede bulunan enflasyon oranları ve yaşam pahalılığının artması hakkında yeni bir açıklama gerçekleştirdi.

Enflasyon konusunda agresif bir tavır sergilemeye devam eden ABD, küresel piyasalar ile birlikte Bitcoin‘in de değer kaybetmesine neden olduğu gözlenmekte.

Geçtiğimiz dönemlerde enflasyon konusunda “FED, gerekli hamleleri bizden önce yapacaktır” şeklinde konuşan Biden, bugün itibariyle ise şu açıklamalarda bulundu:

“Enflasyonla mücadele benim en büyük ekonomik önceliğim.”

“ABD, NATO’ya katılma teklifleri için Finlandiya ve İsveç’e güçlü destek sunuyor.”

“Yönetimim bugün hem Finlandiya hem de İsveç için NATO üyeliğine ilişkin raporları kongreye sunuyor”

Yapılan bu konuşmaların ardından sonra ise yukarı yönlü hareketine başlayan BTC‘nin bir nebzede olsa baskılandığı gözlemlendi.

Her ne kadar çok sert düşüşler gelmemiş olsa da, ilerleyen günlerde enflasyon konusunda ABD’nin alacağı faiz karaları büyük önem taşımakta.

Enflasyon artışlarına göre faiz oranlarını belirleyeceklerini söyleyen FED Başkanı Jerome Powell, yıl sonuna kadar enflasyonu %2 seviyelerine kadar gerilemesi için çabalıyor.

Bu yaşanan hadiseler ve alınan kararların ise ABD borsaları ile birlikte kripto piyasasına da yoğun bir şekilde etki etmesi yatırımcıların büyük oranda zarar etmesine neden oldu.

İlerleyen günlerde gelebilecek olan olası 50 ve üzeri faiz artışları piyasaları etkilemeye devam edeceği beklenirken, FED ve ABD‘nin halen piyasaların nefes almasını sağlayacak bir hamle yapmadığı gözlenmekte.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin’in Yükselişlerinde Bu 2 Altcoin Ralliyi Başlattı!

Lider kripto para birimi bu hafta itibariyle yükseliş yaşadığı göze çarpıyor. Her ne kadar Bitcoin kripto sektöründe yeni bir boğa sezonu başlatacak kadar yükselmemiş...

Popüler Analist: “Bitcoin Bu Tarihte 40 Bin Doları Aşacak”!

Kripto piyasası uzun bir süredir düşüş yaşamaya devam ediyor. 69 bin dolar seviyelerinden değer kaybetmeye başlayan lider kripto para birimi, geçtiğimiz günlerde 17.750 dolara...

Bitcoin’de (BTC) Yükselişlerin Başlaması İçin Artık Son 3 Gün!

Bitcoin ve kripto para birimleri zorlu bir süreçten geçiyor. Halen toparlanmayı başaramayan lider kripto para birimi BTC, bugün itibariyle de sert bir şekilde değer...

ABD Borsaları Açıldı, Bitcoin’de Hedef Kaç Dolar?

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, ABD borsaları ile korele bir şekilde hareket etmeye devam ediyor. Hafta sonu nedeniyle kapalı olan borsalar, an itibariyle...

Dikkat: Ripple Kurucu Ortağının, Ne Kadar XRP Satışı Yaptığı Ortaya Çıktı!

XRP bakiyelerini takip etmek için kurulmuş bir web sitesi olan Jed Balance tarafından sağlanan verilere göre, Ripple kurucu ortağı ve eski CTO'sunun cüzdanında artık...

Türk Bitcoin Yatırımcıları, Kabine Toplantısından Çıkacak Kararı Bekliyor!

Türkiye son dönemlerde kripto piyasası hakkında çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Birçok ülkede olduğu gibi Türkiye'nin de Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında yeni bir...