Bitcoin (BTC)Sıcak Gelişme: ABD Kritik Veriyi Açıkladı, Bitcoin Çöküşe Geçti!

Sıcak Gelişme: ABD Kritik Veriyi Açıkladı, Bitcoin Çöküşe Geçti!

Kritik veri Bitcoin'de düşüş getirdi.

Takip et blank

Dünyanın en büyük ekonomisi olan Amerika Birleşik Devletleri, yaptığı açıklamalarla piyasalara yön vermeye devam ediyor.

Bugün itibariyle ise ABD Merkez Bankası (FED) başkanı Jerome Powell, TSİ 19.20’de kameralar karşısına geçecek olsa da, bu konuşma öncesi ABD’de kritik bir veri açıklandı.

Ekonominin nabzının en kolay ölçülebildiği yeni konut satışları verisini açıklayan ABD, borsaların ve Bitcoin‘in çok sert bir şekilde düşüş yaşamasına sebebiyet vermiş durumda.

Geçtiğimiz dakikalarda açıklanan ABD Yeni Konut Satışları verisi şu şekilde:

  • Açıklanan: 591K
  • Beklenti: 750K
  • Önceki: 709K

Beklentilerin çok altında açıklanan veriler, önceki ayında altında kaldığı görülüyor. ABD vatandaşlarının beklenen seviyede gayrimenkul alamıyor oluşu ise ekonominin halen kötüye gittiğinin bir göstergesi.

Ekonominin kötüye gitmesi enflasyonun yükselmesi anlamını taşırken, faiz oranlarının da çok daha sert bir şekilde yükselebileceğinin sinyalini veriyor.

blank

Bitcoin’de Çöküş Nerede Son Bulacak?

Verilerin açıklanmasının ardından tekrardan sert bir şekilde değer kaybına uğradığını gördüğümüz BTC, 28.676 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Yaşanan bu düşüşler esnasında %3’e yakında bir değer kaybına uğrayan BTC, ilerleyen saatlerde 29.000 doların tekrardan aşamaması halinde ise tekrardan düşüşlere devam edebilir gibi gözüküyor.

Bitcoin ve ABD borsalarının ilerleyen günlerde yapacağı hareketler ise bu akşam TSİ 19.20’de FED başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları sonunda belli olabilir.

Kripto piyasasında bulunan volatilitenin en üst seviyelere ulaştığı bugünlerde, okurlarımızın stopsuz bir şekilde yatırım yapmamaları önerilir.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Dev Balinalar, Her Fırsatta Binance’deki Bu Altcoin’i Topluyor! Ralli mi Yaşanacak?

Kripto para sektörünün en büyük yatırımcıları olarak gösterilen balinalar, aldıkları kararlar kripto gündemine geliyor. Balinaların satın alım yaptıkları projeler, yükseliş döngülerinde diğer projelere kıyasla...

Bitcoin Borsası Binance Bu 4 Altcoin’i Delist Edeceğini Duyurdu, Sert Düşüşler Yaşandı!

Dev kripto para borsası Binance, aldığı kararlarla sektörün gündeminde yer almaya devam ediyor. Binance bu sabah itibariyle yeni bir altcoin delist duyurusu paylaştı. Platformdan...

Bitcoin Son Dakikalarda 44 Bin Doları Aştı! İşte Apple Kurucusunun BTC Fiyat Tahmini..

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi olan Apple'ın kurucu ortağı Steve Wozniak, lider kripto para birimi Bitcoin'e (BTC) verdiği desteklerle tanınıyor. Wozniak yine...

SON DAKİKA: Binance’deki Bu Altcoin Yakım Duyurusunu Paylaştı, Yükseliş Yaşandı!

Son dakikalarda gelen bilgilere göre Binance'de listelenmiş bir altcoin olan Gala (GALA), yeni bir yakım planını duyurdu. Bu son paylaşılan duyuruya göre maksimum GALA'nın...

Dev Bitcoin Borsası Bu Altcoin’i Listeleyeceğini Duyurdu, Ani Yükseliş Yaşandı!

Güney Kore merkezli en büyük kripto para borsası UpBit, paylaştığı altcoin listeleme hamleleri ile gündeme geliyor. Başarılı borsa bugün itibariyle ise Space ID (ID)...

49 Yıllık Analist: Bitcoin’de (BTC) Ralli Daha Yeni Başlıyor!

Finans piyasalarında yakından takip edilen bir isim olan Peter Brandt, dönem dönem kripto varlıkları da analiz ediyor. 1.975'den bu yana finans piyasalarında yer alan...