AltcoinShiba Uni (SHIB) DOGE Coin Katili Mi? Elon Musk ile Bağlantısı Ne?

Shiba Uni (SHIB) DOGE Coin Katili Mi? Elon Musk ile Bağlantısı Ne?

Elon Musk'ın yeni gözdesi, yine bir Shiba uni cinsi köpek mi?

Takip et blank

SHIB coin de aynı DOGE coin gibi Elon Musk’ın tweetleri ile kendine yer bulup ilerleyebilen bir coin olma yolunda. Tıpkı DOGE coin gibi tweet aracılığı ile anlık değer artışları yaşayan SHIB coin, bazı otoritelere göre DOGE’un tahtına göz dikmişe benziyor.

Elon Musk’ın spekülasyonları sayesinde adeta çağ atlamayı başaran DOGE’nin yerini, yeni çıkan ve blockchain teknolojisi olarak Ethereum (ERC-20) ağını kullanan ve dahi sembolünü de Japon köpek cinsi olan Shiba Uni’den esinlenmiş olan SHIB coin alabilir.

Tıpkı DOGE gibi bir “meme” yani şaka amacı ile üretilen token olan SHIB, özellikle 8 Mayıs tarihinde yine Elon Musk’ın paylaşımları sonrası yaşadığı değer artışı ile ciddi şekilde gündeme oturmuştu.

Shiba Uni’nin (SHIB) resmi sitesinde yer alan açıklamalara göre henüz deney aşamasında olduğu ve sadece bir kaç tane borsada yer aldığı ifade edildi. Bu durumda yatırımcılarına yüzeysel bir şekilde risk uyarısında bulunmaktan da geri durmayıp, şu sözlere yer verildi:

”projenin henüz deneysel aşamada olduğunu tarafımızca belirtmek istiyoruz. Lütfen yatırımcılar portföy kontrollerini ve alım satım hamlelerini bu durumu göz önüne alarak değerlendirsin.”

Ülkemizde de yeni çıkan coinlere olan merak hatırı sayılır seviyelere ulaşmış durumda. Çünkü günümüzde en hızlı para kazanma yolu, ”borsanın yeni listelemeleri kaçırılmadan değerlendirilmeli” olarak görülüyor. En azından cüzdanın gözden çıkarabildiği kısmı ile yeni listenmiş tokeni denemekten geri durulmuyor.

Shiba Uni (SHIB) Token Tam Olarak Nedir?

Kripto piyasasındaki bir çok token gibi merkeziyetsiz finans sistemi olarak piyasaya sürüldü ve Ethereum ağını (ERC-20) kullanıyor. Kendi ekosistemine ait olan ShibaSwap borsasında listeleniyor. Şu an için belirli başlı kripto borsalarında listelenen SHIB, ilerleyen günlerde listelenmelerini artıracağa benziyor.

SHIB’in toplam arzı 1 kentilyon adetle sınırlı ve şu an yaklaşık 395 milyon adet SHIB dolaşımda. Kendi resmi sitelerindeki açıklamasına göre ”SHIB’in Dogecoin’i kısa sürede geride bırakma şansı yüksek.”

Peki SHIB, DOGE Katili Mi?

Bu benzetme öz yatırımcıların faaliyetleriyle değil, SHIB’in kendi resmi sitesinde yer alıyor. Henüz gerçekleşmemiş bir hedef üzerinden dikkat çekmek amacıyla ”DOGE katili” benzetmesi yapılıyor.

Resmi internet sitelerinde SHIB’in DOGE’den en önemli farkını şu sözlerle açıklandı:

bizim bir ekosistemimiz bulunuyor ve Bu ekosistemin içerisinde ShibaSwap adında SHIB’in öncülük ettiği bir kripto para borsası da var. DeFi (Merkeziyetsiz Finansal Yapı) sistemine en faydalı şekilde erişim sağlıyacağız.

SHIB Coinin Elon Musk İle Bağlantısı Ne?

Elon Musk ile SHIB’in doğrudan bir bağlantısı var mı henüz bilinmiyor. Tek bilinen Elon Musk’ın şimdiye kadar “Shiba Uni alıyorum” ve “Shiba Uni’nin yükselişini bekliyorum” anlamına gelen 2 tweet paylaşmış olduğu. Bu nedenle topluluğun “Dogecoin katili” söylemi, Elon Musk’ın paylaşımlarından sonra yakıştırıldı.

Ancak Dogecoin’in logosu olan köpek cinsinin de Shiba Uni cinsi olduğunu bilmekte fayda var. Bu sebeple Elon Musk, “Shiba Uni” açıklamaları ile aslında DOGE’yi de kastediyor olabilir.

blank

Tıpkı DOGE coinde olduğu gibi Elon Musk’ın herhangi resmi bir yazı yada kabullenmesi bulunmuyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Son 24 Saatte Borsalarda Yüksek Bitcoin (BTC) Ve Stablecoin Hareketliliği! – Bu Neye İşaret?

Bilindiği üzere geçen hafta Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’in Elon Musk’ın desteklediği düşünülen köpek coinleri olarak da bilinen AKITA ve SHIB’i dumplamasıyla kripto para...

XRP Davasından Yeni Karar Çıktı: Ripple, Son Talebinde Haksız!

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davada yeni bir gelişme yaşandı ve XRP fiyatı sert çakıldı. Ripple davasına bakan Sulh...

Deutsche Bank Analistleri, Bitcoin (BTC) Fiyatının Sert Düşüşünü Yorumladı: Düşüş Sürecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC); 64.800 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatın buradan kademeli olarak 50.000 dolara kadar çekilse de...

Ünlü Analist, Şu An Olması Gereken Değerin “Çok Altındaki” Altcoini Açıkladı

Kripto para piyasasının yaşadığı deprem yavaş yavaş etkilerini kaybediyor. Kripto para yatırımcıları ise etkileri azalan bu düşüşün devamında yeniden rekor kırabilecek kripto paraları aramaya...

Reef Finance (REEF) Mainnet Tarihi Verdi – REEF fiyatı Yükselişe Geçti!

Merkeziyetsiz Finans’ın (DeFi) bir ürünü olan ve kendi blockchain’ini inşa etmeye çalışan Reef Finance (REEF), Reef Chain’in Mainnet’i için önemli bir aşama olan “Canary”...

Ripple (XRP) İle İlgili Tepki Çeken “Hata”, Sonunda Düzeltildi

Kripto para piyasası çok sert bir düşüş yaşasa da XRP yatırımcıları uzun süreden beri verdikleri bir mücadelede zafer elde etmeyi başardı. XRP fiyatı 14...