blank
AltcoinShiba Inu’daki Fiyat Artışının Nedeni Belli Oldu! – Detaylı SHIB Fiyat Analizi!

Shiba Inu’daki Fiyat Artışının Nedeni Belli Oldu! – Detaylı SHIB Fiyat Analizi!

Bitfinex borsası Shiba Inu’yu listeleyeceğini duyurdu.

Takip et blank

Kripto para piyasasının tartışmalı coinlerinden biri olan ve Ekim ayına hatta bu yıla yükselişiyle damga vuran Shiba Inu (SHIB), 2 gün önce beklenmedik bir şekilde yeni yükseliş dalgasına girdi.

blank

Aslında teknik olarak ayın ilk günlerinde yaşadığı yükselişi takip eden bir yükseliş olması beklenirken azalan hacim bu ihtimali azaltıyordu. Ancak 23 Ekim günü gelen ani hacim artışı ve fiyatın yükselişi analistleri şaşkına uğrattı. Bu yükselişin bir haber öncesi fiyatlama olduğu düşünülürken gerçek bugün ortaya çıktı. Adından çoğunlukla türev işlemleriyle söz ettiren kripto para borsası Bitfinex, SHIB’i listeleyeceğini duyurdu.

Henüz tam olarak listelemenin ne zaman olacağını açıklamayan ve takipte kalınmasını söyleyen Bitfinex’in SHIB fiyatının yükselişindeki nedenler biri olduğu düşünülüyor. Diğer bir neden ise iddia edilen 900 milyon adetlik SHIB token yakımı olabilir.

İlgili İçerik  900 Milyon Adet Shiba Inu (SHIB) Yakıldı, Fiyata Etkisi Ne Olacak!

Teknikte Yükseliş Hedefleri!

Yaşadığı yükseliş dalgalarıyla coinmarketcapte piyasa değeri açısında en iyi ilk 10 kripto para arasına bile giren SHIB, yayın saati itibariyle 0.00004153 dolar üzerinden işlem görüyor.

blank
Shiba Inu (SHIB) 4 Saatlik Grafik – Kaynak :Tradingview

4 Saatlik grafik üzerinde 23 Ekim’de yaşanan yükseliş sonrası boğa flaması formasyonu oluşturduğu görülen SHIB, bu formasyonun direnç seviyesi olan kırmızı düşen trend çizgisine doğru ilerliyor. Bu direncin üzerinde mum kapanışı gelmesi halinde fiyatta 0.00004465 dolar seviyesinin öneminin artacağı belirtiliyor.

Bu zirve seviyenin aşılması fiyatta sıradaki dirençler olan 0.00004852 – 0.00005101 – 0.00005304 dolar seviyelerinin gündeme gelmesini sağlayabilir. Bu dirençlerin sonunda bulunan 0.000055 – 0.0000556 dolar aralığındaki direnç alanının düşüş öncesi fiyatın nihai hedefi olması bekleniyor.

Temel Analiz Tarafında Hareketlilik!

SHIB fiyatındaki bu hareketlilik sırasında herkesin gözü fiyat grafiğindeyken WhaleStats, bir SHIB balinasının 738 milyar SHIB tokenini Binance’e aktardığını raporladı.

Şu anda yaklaşık olarak 31,5 milyon dolarlık bir aktarım olan bu hareketin fiyattaki yükselişi ve SHIB’e akın eden yeni yatırımcıları değerlendirmek isteyen bir balina olduğu düşünülüyor.

Yükselişi fırsat bilerek SHIB’e akın eden küçük çaptaki yatırımcıların “Balina” olarak tabir edilen büyük yatırımcılara likidite oluşturduğu görülüyor.

Yani bu durumda yükselen fiyat, balinaların satış yapması ile malın el değiştirdiğine ve küçük yatırımcıların alımlarına devam ettiğine işaret ediyor. Temel anlamda bir diğer unsur olan Bitfinex borsasındaki listelemenin de başta yükseliş getirebileceği düşünülüyor. Ancak durumun “Haberi al gerçekleşince sat” stratejisine dönüşmesi ve listelemenin düşüş getirmesine karşın yatırımcıların stoplu ilerlemesini tavsiye ederiz.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Twitter’ın Kasım Ayı Tablosunda Shiba Inu Zirveye Oynuyor!

Sosyal mecralarda Shiba Inu ve memecoinlere olan ilgi büyüyerek devam ediyor. Kripto para yatırımcılarının ilgisinin artarak devam ettiği Shiba Inu, Twitter'da en fazla bahsedilen...

Shiba Inu Kraken’de Listelendi, Fiyat Uçtu! SHIB Teknik Analizi

Dünyanın en büyük borsalarından bir tanesi olan Kraken ünlü memecoin'i listeleyeceğini duyurdu. Bu listeleme haberi geldikten sonra Shiba Inu fiyatında çok sert yükselişler meydana...

BTC, ETH ve ADA Teknik Analizi – 28 Kasım 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin'in son düşüşü aslında boğaların da tökezlemesine neden oldu ve genel olarak bütün kripto para sektörünü düşüş sardı. Bitcoin'in bu...

Boğalar Savaşı Kazandı! Bitcoin (BTC) Haftaya Ralli İle Başladı!

26 Kasım tarihinde Güney Afrika’da yeni bir korona virüs varyantı olan Omicron’un ortaya çıktığı açıklanmıştı. Pandemi sürecinin daha da kötüye gideceği endişesi Bitcoin’de (BTC)...

Michael Saylor: “Türkiye Kurtulmak İstiyorsa, Bitcoin Almalı!”

Türk Lirası ABD Doları karşısında son 3 ayda %35'ten fazla değer kaybetmiş durumda. Alım gücünün her gün daha fazla azalması Türk vatandaşlarının belini bükmeye...

Bu Hafta Ralli Başlıyor mu? BTC ve ETH Teknik Analizi

Geçtiğimiz haftanın son günlerinde Bitcoin tekrardan yukarı doğru atağa geçti. Ona Ethereum'unda eşlik etmesiyle beraber, piyasa yemyeşil olmuş durumda. Yeni hafta başladığında da yükselişler...