blank
AltcoinShiba Inu’da (SHIB) Yükseliş Bitti Mi? SHIB’in Bir Sonraki Adımı Ne?

Shiba Inu’da (SHIB) Yükseliş Bitti Mi? SHIB’in Bir Sonraki Adımı Ne?

Shiba Inu (SHIB) fiyatında dikkat edilmesi gereken seviyeler…

Takip et blank

Bitcoin’in (BTC) 50.000 dolar üzerine çıkmasıyla birlikte Ekim ayına yükselişle başlayan kripto para piyasasında BTC’nin ardından hızlı yükselişiyle dikkatleri üzerine çeken Shiba Inu (SHIB), yayın saati itibariyle 0,0000258 dolar üzerinden alıcı buluyor.

blank

Dört gün içinde %330’luk yükseliş yaşayan ve piyasadaki ilgiyi hızla BTC’den kendi üzerine çeken SHIB, 0,00003528 doları zirve yaparak düşüşe geçti. Bu sırada SHIB’in yükselişinde fırsatı kaybetme korkusu olan FOMO’ya kapılarak yükselişte alım yapan yatırımcılar, bu düşüş sonrası SHIB’in yeni bir yükseliş yaşayıp yaşamayacağını sorguluyor.

Yükselişi Gibi Hızlı Düşüş Dalgası!

Geçtiğimiz günlerdeki hızlı yükselişin ardından aynı yükselişi gibi gelen kar satışlarıyla hızlı bir düzeltme yapan SHIB, 4 saatlik grafikte uygulanan fibonacci düzeltmesinin 0.5 seviyesinden yukarı döndü.

blank
Shiba Inu (SHIB) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Hem yeşil yükselen trend çizgisinden hem de EMA21 (0,000022 Dolar) seviyesinden destek bulan SHIB, yeni bir yükseliş göstererek daha düşük bir tepe yaptı. 0,000030 dolar seviyesine kadar olan bu ikinci dalga şimdilik yerini düşüşe bırakmış görünüyor. Bu düşüş dalgasına destek olması beklenen yeşil trend çizgisi eğer kaybedilirse fiyatın bu sefer 0,000019 dolar civarına kadar düştüğü görülebilir.

Yaptığı düzeltme sonucu hacminde azalma görülen SHIB’in yeniden bir hacim kazanması halinde fiyatın 0,0000372 – 0,0000417 – 0,0000474 dolar dirençlerini hedeflemesi bekleniyor. Ancak hafta sonuna girildiği ve grafikte hacmin azaldığı düşünüldüğünde BTC tarafında gelebilecek bir düşüşün SHIB’in bu trendi aşağı yönlü kırmasına neden olabilir.

Tehlikeli Saatler!

4 Saatlik grafikteki gibi saatlik grafik üzerinde de EMA21 (0,0000273 Dolar) seviyesinin önemli olduğu SHIB, son mumuyla bu seviyeyi aşağı yönlü kırmış bulunuyor.

blank
Shiba Inu (SHIB) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Oldukça kırmızı bir saatlik grafiği olan SHIB, kısa vadede kırmış olduğu turuncu düşen trende doğru bir retest yapıyor. Kırmızı mumların hakim olduğu bu grafikte yatay destek olan 0,0000262 dolar seviyesinin kaybedilmesi, düşünülen bu retestin başarısız olmasına ve düşüşün derinleşmesine neden olabilir. Ancak SHIB hacim bulur ve mavi düşen trende doğru bir hareket yaparsa direnç alanı olan 0,00002954 – 0,000030 dolar aralığını yeniden denemeyebilir.

Son olarak 4 saatlik grafikte 0,000025 dolar civarında yakın stoplu bir şekilde alım yapılabilirken, saatlik olarak SHIB değerlendirenler bu seviyelerde %5’lik bir stopla alım yönlü pozisyon alabilirler.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Shiba Inu’da (SHIB) Beklenen Yakım Haberi Geldi! – SHIB’in Yükselişi Devam mı Edecek?

Son günlerin en çok konuşulan kripto parası haline gelen ve twitterda gündem olan Shiba Inu (SHIB), 12. sıraya kadar yükseldikten sonra yaşadığı fiyat düşüşüyle...

Tron Fiyatını Yükseltecek O Haber Geldi! – TRX’de Stake Dönemi!

Kripto para piyasasının boğa sezonlarından biri olan 2017 yılında Justin Sun tarafından kurulan ve  boğadan sonra XRP gibi yatırımcılarını fazlasıyla üzen Tron (TRX), 2021...

Patlamaya Hazırlanan NEO’da Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Açık kaynak kodlu olarak oluşturulan ve Çin’in Ethereum’u olarak bilinen NEO, yükselişi sonrası Bitcoin’in (BTC) gölgesi altında kalan altcoinler arasında yer alıyor. Coinmarketcapte 3,3 milyar...

Veriler Bu Altcoinin Yükselişe Hazır Olduğunu Gösteriyor!

Cardano, geçtiğimiz dönemde çok fazla ortaklığa imza atmış ve özellikle akıllı kontrat desteği ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Eon son EGLD ile yapılan ortaklık,...

MoneyGram Haberiyle Yükselişe Geçen Stellar (XLM) Analizi!

Kripto para piyasasının yaramaz çocuğu Ripple’dan ayrılan Jed McCaleb’in kurucu ortaklığını yaptığı Stellar (XLM), dün gelen MoneyGram ortaklığı ile yükselişe geçerek 0.37 doları gördü. Bu...

Ünlü CEO: NFT’i Bırakın, Bitcoin (BTC) Ve Ethereum’a (ETH) Geçin!

Kripto para yatırım saklama şirketi Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, kripto sektörünün merkeziyetsiz finanstan (DeFi) sonra en çok ilgi gören kollarından biri Non-Fungible Token...