blank
AltcoinShiba Inu (SHIB) İle Ödeme Almaya Başladı: Yaya Trafiği Arttı

Shiba Inu (SHIB) İle Ödeme Almaya Başladı: Yaya Trafiği Arttı

SHIB token popülerliği sürüyor.

Takip et blank

Fransa Paris’teki bir restoran olan Le Bistrot d’Eleonore et Maxence, Shiba Inu’yu (SHIB) bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye karar verdi. Restoran sahibinin kapıya astığı Shiba Inu ile ödeme yapabilirsiniz kartı hayli ilginç görüntülere neden oldu.

blank

Öyle ki, restoran yetkilileri SHIB’i ödeme yöntemi olarak kabul ettikten sonra yaya trafiğinde ani bir artış olduğu bilgisi aktarıldı.

Bu bilgi Paris’li bir kripto yatırımcısı Natheno Davy tarafından paylaşıldı ve restoranın ana girişinde diğer geleneksel (MasterCard – Visa) ödeme seçeneklerinin hemen üzerinde “Shiba Inu Ödemesi Yapabilirsiniz” etiketinin bulunduğu video aşağıdaki tweet eklentisinde bulunuyor.

 

Restoran işletmecisi bu ödeme yönteminin nasıl entegre edileceğini ve süreci personeliyle konuşurken, farklı bir durumla karşılaşmış:

Çok garip bir durum oldu. Tam o konuşma anında, dört kişilik bir grup öğle yemeği faturasını Shıba Inu’yu kullanarak ödedi. ve Bu bir sihirdi!”
ödeme yapan şahıslar daha sonra arkadaşlarıyla restoranı tekrar ziyaret etti ve SHIB ile 250 EURo tutarında bir ödeme daha yaptı.

Üstteki video sosyal medya platformlarında viral hale geldi ve restoranın bulunduğu yaya trafiğinde ani bir artış olduğunu doğrulandı.

“Restoran artık bölgenin en iyisi haline geldi. Yerel halk restoranların, kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlamasını bekliyor.”

“ben deneyimli bir yatırımcıyım ve Shıba Inu’nun kariyerim boyunca yaptığım en iyi yatırım olduğunu biliyorum. Kripto para birimini, özellikle SHIB’i seviyorum. Kripto her şeyi değiştirme gücüne sahip.”

Shiba Inu’nun ana akım olarak benimsenmesi, yeni yatırımcılardan destek almaya devam etmesi, yeni bir boğa koşusunun başlangıcı olacaktır. Haberin yazımı sırasında SHIB, 0.00006930 dolar fiyatından alınıp satılıyor.

Aynı zamanda Shiba Inu, Dogecoin’i (DOGE) geçerek piyasa değeri açısından en büyük dokuzuncu token oldu. SHIB boğa koşusunun Dogecoin fiyatı üzerinde olumsuz bir etkisi oldu. DOGE çekilmelerine devam etti.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Twitter’ın Kasım Ayı Tablosunda Shiba Inu Zirveye Oynuyor!

Sosyal mecralarda Shiba Inu ve memecoinlere olan ilgi büyüyerek devam ediyor. Kripto para yatırımcılarının ilgisinin artarak devam ettiği Shiba Inu, Twitter'da en fazla bahsedilen...

Shiba Inu Kraken’de Listelendi, Fiyat Uçtu! SHIB Teknik Analizi

Dünyanın en büyük borsalarından bir tanesi olan Kraken ünlü memecoin'i listeleyeceğini duyurdu. Bu listeleme haberi geldikten sonra Shiba Inu fiyatında çok sert yükselişler meydana...

BTC, ETH ve ADA Teknik Analizi – 28 Kasım 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin'in son düşüşü aslında boğaların da tökezlemesine neden oldu ve genel olarak bütün kripto para sektörünü düşüş sardı. Bitcoin'in bu...

Boğalar Savaşı Kazandı! Bitcoin (BTC) Haftaya Ralli İle Başladı!

26 Kasım tarihinde Güney Afrika’da yeni bir korona virüs varyantı olan Omicron’un ortaya çıktığı açıklanmıştı. Pandemi sürecinin daha da kötüye gideceği endişesi Bitcoin’de (BTC)...

Michael Saylor: “Türkiye Kurtulmak İstiyorsa, Bitcoin Almalı!”

Türk Lirası ABD Doları karşısında son 3 ayda %35'ten fazla değer kaybetmiş durumda. Alım gücünün her gün daha fazla azalması Türk vatandaşlarının belini bükmeye...

Bu Hafta Ralli Başlıyor mu? BTC ve ETH Teknik Analizi

Geçtiğimiz haftanın son günlerinde Bitcoin tekrardan yukarı doğru atağa geçti. Ona Ethereum'unda eşlik etmesiyle beraber, piyasa yemyeşil olmuş durumda. Yeni hafta başladığında da yükselişler...