blank
AltcoinShiba Inu (SHIB) Gözünü Polkadot'a (DOT) Dikti!

Shiba Inu (SHIB) Gözünü Polkadot’a (DOT) Dikti!

SHIB, Dogecoin'in başarısını gösterebilecek mi?

Takip et blank

Shiba Inu, büyük bir meme tokenın yan ürünü olmasına rağmen, bir süredir Dogecoin’in önünde yarıştı ve nerdeyse DOGE’yi piyasadan sildi. Son birkaç gün içinde gördüğümüz ralli, SHIB’nin çok sıra dışı bir şey elde etmesine yol açtı. Buda genel kripto piyasası yatırımcılarını “SHIB’in bir sonraki hedefinin kim olacağı” konusunda endişelendirdi.

blank

Kar Topu Gibi Büyüyen Shiba Inu

Geçtiğimiz son 7 günde SHIB meme tokenı tamamen çılgına döndü ve sadece bir veya iki değil, 12 altcoini sırasından etti. Bunlar rastgele altcoinler değil, Litecoin, Chainlink, Polygon, Uniswap, Terra (LUNA), USDC ve hatta Dogecoin gibi isimlerdi.

Dokuzuncu sırada yer alan SHIB, 4 milyar dolar gibi en düşük seviyelerden olağanüstü bir şekilde yükselmeyi başardı ve şu anda 37.5 milyar dolara oturdu ve şimdi sıradaki rakibi sadece 5 milyar dolarlık uzaklıkta buluna Polkadot (DOT).

blank

Peki Dogecoin’in, Shiba Inu tarafından ezilmesindeki önemli sebep neydi?

DOGE’nin bu hafta %21,81 yükselmesine rağmen SHIB’in gölgesinde kalmasının nedeni, herhangi yanlış bir şey yapması değil. Sadece SHIB, DOGE’den daha iyi performans gösterdi ve sosyal medya kanallarından FOMO çok üstün yönetildi. SHIB’in yükselişi nedeniyle Dogecoin de dün gün içerisnde %26’nın üzerinde ralli yaptı ve bu fomodan nasibini almayı başardı.

Shiba Inu hakkında yapılan her açıklama, haber ve bildiri, Dogecoin’e (DOGE) dolaylı yoldan yaradı. Sonuçta SHIB token, DOGE’nin kopyası ve taklidi olarak piyasaya sürüldü.

blank

DOGE, son 24 saatte hacim ve yatırımcı katılımı açısından rekor kırdı. Hacimler, 5 ayın en yüksek seviyesi olan 33.1 milyar dolara bir anda fırladı. İşlem sayıları ve aktif adreslerin her ikisi de sadece bir günde tam anlamıyla iki katına çıkarak “DOGE tahtına geri mi dönüyor?” sorusunu akıllara getirdi.

blank

Peki Dogecoin Kaybettiği Yerini Koruyabilir mi?

SHIB’nin rallisini değerlendiren bazı uzmanlar, bu FOMO’nun daha fazla devam edemeyeceğini ima ettiler.

“Kripto piyasasında her zaman bu tip tokenlar ciddi patlamalar yapıp sonra da balon gibi sönebilir. Önemli olan kısa vadede zenginlik hayallerinden başka ne vaat ettiğidir.

Projenin yaşam içerisinde kullanılabilirliği ve sağladığı kolaylıklar, onu ileriye taşır. Aksi projeler ölmek zorunda.”

Şu anda SHIB token, gün içerisinde 18 milyar dolardan fazla alım ve satım ticareti yapıyor. Bu, dünkü Dogecoin hareketlenmelerine rağmen DOGE’nin hacminin 9 milyar dolar daha üstünde.

Öte yandan SHIB, dünyanın en büyük dokuzuncu kripto varlığı olarak kendisini sağlamlaştırması için sadece 5 milyar dolarlık hacim açığı kaldı. Bu alım çılgınlığı devam ederse, 9 sıranın sahibi olması 24 saatten fazla sürmeyecek.

Polkadot da şu anda iyi durumda değil. Genel piyasa değerlendirmesine bakıldığında, SHIB tüm paraları topluyor ve yükselme ihtimali olan bütün coinlere ket vuruyor. Şu sıralar DOT’un geliştirme faaliyeti ve sosyal duyarlılığı düşük seviyelerde ilerliyor.

Sonuç olarak: Piyasada kimi için endişe verici, kimi içinde sevinç kaynağı olan SHIB çılgınlığı 1 gün daha devam ederse, DOT’u tahtından indirebilir.

blank

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 YORUM

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Robinhood Önemli Testlerini Dogecoin’le (DOGE)Yaptı!

Robinhood’un baş işletme görevlisi Christine Brown, twitter üzerinden alfa test aşamasıyla ilgili görüntüler paylaştı. Bu fotoğrafta en çok dikkat çeken nokta yapılan testlerin Dogecoin...

Metaverse’nin Yükselen 5 Yıldızı: Olağan Üstü Ralli Yapıyor!

Dünyada tedarik zincirinde artan aksaklıktan dolayı ekonomik ve finans alanında büyük sıkıntıların yaşandığını görüyoruz. Dolayısı ile bu durum birçok ülkenin ekonomik ve toplumsal olarak...

Ripple Balinası 10 Milyon XRP’yi Borsadan Çekti! Teknik Analiz

Bir çok yatırımcının odak noktası olan Ripple (XRP) yatay seyrine devam ediyor. Yatırımcılar arasında artık Ripple'ın bir stablecoin oldu gibi söylemler dolaşsa da balinalar...

El Salvador’un Son Hamlesi, Bitcoin’in Fiyatını 1 Milyon Dolara Taşıyacak!

Lider kripto para birimi Bitcoin'i meşru para birimi olarak kabul eden dünyadaki ilk ülke konumundaki El Salvador, kesinlikle attığı adımlarla ses getirmeye devam ediyor. Lider...

Cardano (ADA) ve TRX Tehlikede mi? CEO’dan Sert Yanıt!

ABD'nin popüler kripto para borsalarından birisi olan eToro, dün gece yaptığı açıklamasında regülasyonlarla ilgili endişeler nedeniyle hem Cardano hem de Tron'u platformdan kaldıracağını vurguladı. ABD...

Elon Musk’tan Dogecoin Yatırımcılarına “Borsalardan Çekilin” Çağrısı!

Bir süredir Elon Musk ile Binance arasında ki gerginlik devam ediyordu. Binance'nin Dogecoin işlemlerini askıya alması Elon Musk'ın çok canını sıkmış gibi gözüküyor. Bir...