blank
AltcoinShıba Inu (SHIB) Gider de DOGE Durur Mu? – Dogecoin Teknik Analizi!

Shıba Inu (SHIB) Gider de DOGE Durur Mu? – Dogecoin Teknik Analizi!

Yükselişe geçen Dogecoin (DOGE) fiyatında dikkat edilmesi gereken seviyeler…

Takip et blank

Bir şakayla başlayıp 33,45 milyar dolarlık piyasa değerine kadar gelen ve bir yıl içinde %9.000’lere varan yükseliş gören Dogecoin (DOGE), kendisi gibi bir diğer köpek coini olan Shiba Inu’nun (SHIB) ardından yükselişe geçti.

blank

Elon Musk denince akla gelen bu iki coin bu sefer Musk’ın herhangi bir net tweetine kalmadan yükselişe geçtiler. SHIB’in yükselmesinde coinbase üzerinde listelenmesinin etkili olduğu bilinirken DOGE’da şimdilik onun izinden gidiyor gibi görünüyor. Bu sırada köpek ve şaka coinlerin babaları, FLOKI adından yeni bir diğer köpek coini ile haşır neşir oluyor.

Yükselişi Gölgede Bırakan Death Cross!

Diğer altcoinler gibi Ekim ayına güzel bir başlangıç yapan ve son bir haftada %20’nin üzerinde yükseliş yaşayan DOGE, yayın saati itibariyle 0,255 dolar üzerinden işlem görüyor.

blank
Dogecoin (DOGE) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Günlük grafikte 2 Haziran’daki zirve seviyesi olan 0,448 dolardan gelen kırmızı düşen trend çizgisine doğru hareketlenen DOGE, kısa vadede RSI göstergesi üzerinde oluşan düşen trendi kırmış görünüyor. Bu kırılımın ardından gelen yükselişlerle önce MA20 (0,2198 Dolar) seviyesini sonra da MA100 (0,2406 Dolar) seviyesini desteğe çevirdiği görülen DOGE, bugünün mumunda MA50 (0,2576 Dolar) ve MA200 (0,2618 Dolar) seviyelerine takılıyor.

Hacimle birlikte gelen yükselişler yatırımcılara ne kadar ümit verse de grafikte düşüş yönlü etkili olan “Death Cross” görülmesi, DOGE açısından pek de iyi değil. Ancak fiyatın 0,2496 – 0,2546 dolar aralığı üzerinde mum kapatması yükselişin devamını sağlayabilir.

4 Saatlik Görünüm

Günlük grafikteki gibi hacim çubukların ön planda olduğu 4 saatlik grafikte DOGE’un uygulanan fibonacci düzeltmesindeki direnç alanına iğne attığı görülüyor.

blank
Dogecoin (DOGE) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu direnç alanı olan 0,2662 – 0,2676 dolar aralığından gelen kar satışlarıyla birlikte %5’e yakın düşen DOGE, bu grafik için önemli olan MA200 (0,2378 Dolar) seviyesini kırmış bulunuyor. RSI tarafında yükselen trende tabii olan DOGE’un overbought yani aşırı alım bölgesine girmiş olması satış dalgasının gelebileceğine işaret ediyor.

Yani bu durumda yükselen fiyattan almak istemeyen yatırımcılar, düzeltme olarak nitelendirilen MA200 seviyesine doğru gerilemelerde alım yapabilirler. Ancak MA200 altındaki mum kapanışları daha fazla düşüşü beraberinde getirebileceği için bu seviye altında stop olma yoluna gidilebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ünlü Analistten Ethereum İçin Yeni Açıklama: Bu Seviyeye Hazır Olun!

Kripto para sektöründe yaptığı başarılı tahminleri ve nokta atışı yorumları ile tanınan analist, toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum...

Bitcoin (BTC) Tekrar Trend Üstüne Çıktı: Bu 3 Altcoin Rekor Tazeliyor!

Bitcoin, Ethereum ve tüm kripto piyasası güç toplama belirtileri gösterdikçe belirli altcoinlerde hareketlenmeler başladı. Fiyat artışlarında bu 3  altcoin başı çekmeye devam ediyor. CoinGecko'dan alınan...

DOGE ve SHIB, Elon ”Musk’arası” Olmaktan Kurtulamıyor!

Aslında piyasada hakkında bahsedilirken kullanılan klişe tanımlamalar; "dünyanın en zengin insanı, Tesla CEO'su, SpaceX CEO’su Elon Musk..." diye başlayıp devam ediyor. Ama kripto piyasasında bu...

Ünlü Analist Açıkladı: Bitcoin’de (BTC) Büyük Fiyat Artışı Kapıda!

Bitcoin’in son yükseliş hareketleriyle kritik bir eşik olan 2 trilyon dolar üzerine çıkan kripto para piyasası değeri, kripto para sektörünün hızla büyüdüğüne işaret ediyor. Bitcoin’in...

Bitcoin (BTC) 50.000 Doları Görürken Altcoinler Neden Duruyor?

Yeni aya %10’nun üzerinde yükseliş yaparak giren ve ardından 48.200 dolarda yaptığı haftalık kapanışla piyasada yeni zirve seviyelerinin yeniden konuşulmaya başlandığı Bitcoin (BTC), psikolojik...

Joe Biden, Türkiye’nin de İçinde Olduğu Bir Koalisyon Kuruyor: Hedef Bitcoin ve Kripto Paralar

Kripto paralara yönelik ilgi ve dikkat son dönemlerin en yüksek seviyesine ulaştı ve bunun sadece yatırımcı ilgisi ile sınırlı olmadığı söylenebilir. Lider kripto para...