blank
AltcoinShiba Inu (SHIB) Buradan Alınır Mı?

Shiba Inu (SHIB) Buradan Alınır Mı?

Detaylı Shiba Inu (SHIB) fiyat analizi…

Takip et blank

Kripto para sektörünü etkisi altına alan ve giderek büyüyen Shiba Inu (SHIB) etkisi, yeni yatırımcıları piyasaya çekmeye devam ediyor.

blank

Uzun zaman önce SHIB alan yatırımcıların bir kısmı kâr alımı yaparken diğer bir kısmı da bir sıfır silme yolunda giden SHIB’i ellerinde tutmaya devam ediyor. Bu sırada gelen on-chain verilerine göre ise her geçen gün elinde SHIB tutanların sayısı artarken bu sayının 825,000’i geçtiği belirtiliyor.

Peki bu noktada yeni gelen yatırımcıların bu seviyelerden Shiba Inu (SHIB) alması doğru mu?

Coinmarketcap üzerinde Dogecoin’i (DOGE) sollayıp geçen ve sırada Polkadot’u (DOT) hedef alan Shiba Inu (SHIB), piyasa değeri açısından 40,28 milyar dolara ulaşarak 9. sırada yer alıyor.

Piyasada dün gelen vadeli işlem açanları oyundan saf dışı bırak için yapılan operasyonda milyonlarca dolar buharlaşırken SHIB, yükselmeye devam etti. Bunun üzerine SHIB üzerindeki ilgi daha da fazla artarken SHIB’de de beklenen oldu ve satış dalgası SHIB’i de vurdu. Ancak SHIB’in kendisini hızla toparladığı görülürken SHIB, yayın saati itibariyle 0.000073 dolar üzerinden alıcı buluyor.

blank
Shiba Inu (SHIB) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Kısa bir değerlendirmenin ardından sorumuza gelelim, buradan alınır mı? Aslına bakarsanız bu seviyede hem alınabilir hem de satılabilir. Elinde olmayan ya da olup da ekleme yapmak isteyen yatırımcı, alım için 0.00007245 – 0.00006715 – 0.0000606 dolar destek seviyelerini tercih edebilir. Ayrıca satış için bekleyenler de 0.000077 – 0.000079 dolar aralığında satışlarını yapabilirler. Ancak burada alış ve satış işlemleri için ikinci bir önemli nokta daha var.

Risk Yönetimi!

Alımlarını düşük seviyelerden yapmış ve %100’ün üzerinde kârı olan yatırımcı kârdan, yeni yatırımcı da ana parasından zarar etmek istemiyor.

İşte bu noktada aslında piyasada çok büyük öneme sahip olan risk yönetimi devreye giriyor. Kârda olan yatırımcılar destek noktaları veya fiyatın %5-%10 altında stop koyarak pozisyonlarını taşıyabilirler. Yukarıda belirttiğimiz destek noktalarını kullanarak alım yapan yeni yatırımcılar ise bu destek seviyeleri altında yine %5-%10 otomatik veya mum kapanışlarda manuel stop olabilirler.

Burada önemli nokta her zamanki gibi yatırıma başlarken bu %5 veya %10 zararı kabullenerek alım yapmaktır. Ve belirlediğiniz strateji doğrultusunda gerekli aksiyonları alırsanız genel anlamda kârlı bir sezon geçirmemeniz için hiçbir sebebiniz olmayacaktır.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

2 Yorum

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Robinhood Önemli Testlerini Dogecoin’le (DOGE)Yaptı!

Robinhood’un baş işletme görevlisi Christine Brown, twitter üzerinden alfa test aşamasıyla ilgili görüntüler paylaştı. Bu fotoğrafta en çok dikkat çeken nokta yapılan testlerin Dogecoin...

Metaverse’nin Yükselen 5 Yıldızı: Olağan Üstü Ralli Yapıyor!

Dünyada tedarik zincirinde artan aksaklıktan dolayı ekonomik ve finans alanında büyük sıkıntıların yaşandığını görüyoruz. Dolayısı ile bu durum birçok ülkenin ekonomik ve toplumsal olarak...

Elon Musk’tan Dogecoin Yatırımcılarına “Borsalardan Çekilin” Çağrısı!

Bir süredir Elon Musk ile Binance arasında ki gerginlik devam ediyordu. Binance'nin Dogecoin işlemlerini askıya alması Elon Musk'ın çok canını sıkmış gibi gözüküyor. Bir...

Bitcoin Grafiği Korkutuyor! BTC Teknik Analizi

Bitcoin geri çekilmeye devam ederken korkutan formasyonlarda gün yüzüne çıkmaya başladı. Yayın saati itibariyle 56.700 dolar seviyelerinde bulunan BTC, büyük bir omuz baş omuz...

El Salvador’un Son Hamlesi, Bitcoin’in Fiyatını 1 Milyon Dolara Taşıyacak!

Lider kripto para birimi Bitcoin'i meşru para birimi olarak kabul eden dünyadaki ilk ülke konumundaki El Salvador, kesinlikle attığı adımlarla ses getirmeye devam ediyor. Lider...

Ripple Balinası 10 Milyon XRP’yi Borsadan Çekti! Teknik Analiz

Bir çok yatırımcının odak noktası olan Ripple (XRP) yatay seyrine devam ediyor. Yatırımcılar arasında artık Ripple'ın bir stablecoin oldu gibi söylemler dolaşsa da balinalar...