blank
AltcoinShiba Inu İlk Önemli Desteğini Kaybetti! – SHIB Teknik Analizi!

Shiba Inu İlk Önemli Desteğini Kaybetti! – SHIB Teknik Analizi!

Shiba Inu (SHIB) fiyatında dikkat edilmesi gereken seviyeler…

Takip et blank

Kripto sektörünün yeni trendi olan Metaverse’le birlikte bir anda modası geçen Shiba Inu (SHIB) hızla değer kaybetmeye başladı.

blank

Zirve seviyesi olan 0.00008854 dolardan sonra dalgalı bir şekilde düşüşe geçen SHIB, son 24 saatte %26 gerilemeyle bu düşüşü hızlandırdı. Gelen satış baskısıyla ATH seviyesinden %42 gerileyen SHIB, yayın saati itibariyle 0.000047 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Düşüşü Değerlendiren Balina: Tsunade!

Coinbase Pro üzerinden EUR ve GBP paritelerinin açılmasıyla daha çok işlem görmesi beklenen SHIB tam tersine hareket etmeye başladı.

SHIB’in daha önceki ilk yükseliş hamlesinden sonra yaşadığı gerilemede de alım yapan balinalardan biri olan Tsunade yeniden harekete geçti. WhaleStats’in takibine takılan Ethereum balinası Tsunade, SHIB’deki düşüşü değerlendirerek 24,797 milyar SHIB satın aldı. Yaklaşık olarak 1,354 milyon dolarlık alım yapan balina SHIB’e böylece önemli bir destek vermiş oldu.

İlk Önemli Destek Kaybedildi!

Coinmarketcapteki 11. sırasını korumaya devam eden ve 28,16 milyar dolar piyasa değerine sahip olan SHIB, ilk önemli desteği olan 0.0000606 dolar seviyesini kaybetti.

Artık önemli bir direnç haline gelen 0.0000606 dolar sonrasında SHIB, trendin büyük destekçisi ve kopma noktası olan 0.000050 dolar seviyesini deniyor. Bu seviyenin hemen üzerinde olan MA100 (0.00005114 Dolar) seviyesinin de SHIB’i desteklemesi bekleniyor.

blank
Shiba Inu (SHIB) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Ancak bu seviyenin kırılması, SHIB’de düşüşü derinleştirerek 0.00004039 dolar ve sonrasındaki MA200 seviyesi olan 0.0000373 dolar desteğinin denenmesinin yolunu açabilir. Bu durum da SHIB’in başladığı yere geri dönmesine ve birçok yatırımcının zararlı bir şekilde içeride kalmasına neden olabilir.

Peki SHIB bu noktadan döner mi?

Üstte bahsettiğimiz üzere temel anlamda gelen balina alımı SHIB’de yükselişin yakın olduğuna işaret ediyor olabilir. Ancak tabii bu yükseliş öncesi bir miktar yatırımcıyı saf dışı bırakmak için aşağı yönlü hareketler geldiği görülebilir. Bu noktada 0.000050 dolar altıda iki adet 4 saatlik mum kapanışı olmadığı sürece fiyatın bu seviyeden döneceği düşünülüyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Twitter’ın Kasım Ayı Tablosunda Shiba Inu Zirveye Oynuyor!

Sosyal mecralarda Shiba Inu ve memecoinlere olan ilgi büyüyerek devam ediyor. Kripto para yatırımcılarının ilgisinin artarak devam ettiği Shiba Inu, Twitter'da en fazla bahsedilen...

“Cardano (ADA) Boğa Koşusuna Hazır” Sözün Sahibi Van Poppe!

Bitcoin (BTC) 53.500 - 54.500 dolar arasında kendine yön belirlemeye çalışırken, genel kripto piyasası da toparlanmak için BTC'nin yapacağı bir sonraki hamleyi izliyor. Kripto...

BTC, ETH ve ADA Teknik Analizi – 28 Kasım 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin'in son düşüşü aslında boğaların da tökezlemesine neden oldu ve genel olarak bütün kripto para sektörünü düşüş sardı. Bitcoin'in bu...

Boğalar Savaşı Kazandı! Bitcoin (BTC) Haftaya Ralli İle Başladı!

26 Kasım tarihinde Güney Afrika’da yeni bir korona virüs varyantı olan Omicron’un ortaya çıktığı açıklanmıştı. Pandemi sürecinin daha da kötüye gideceği endişesi Bitcoin’de (BTC)...

Michael Saylor: “Türkiye Kurtulmak İstiyorsa, Bitcoin Almalı!”

Türk Lirası ABD Doları karşısında son 3 ayda %35'ten fazla değer kaybetmiş durumda. Alım gücünün her gün daha fazla azalması Türk vatandaşlarının belini bükmeye...

Bu Hafta Ralli Başlıyor mu? BTC ve ETH Teknik Analizi

Geçtiğimiz haftanın son günlerinde Bitcoin tekrardan yukarı doğru atağa geçti. Ona Ethereum'unda eşlik etmesiyle beraber, piyasa yemyeşil olmuş durumda. Yeni hafta başladığında da yükselişler...