blank
AnalizShiba Inu Daha Ne Kadar Düşebilir? SHIB Teknik Analizi

Shiba Inu Daha Ne Kadar Düşebilir? SHIB Teknik Analizi

Shiba Inu devri bitiyor mu?

Takip et blank

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği Shiba Inu piyasanın aşağı doğru gitmesiyle birlikte düşüşe başladı. Türk yatırımcılarının da yoğun ilgi gösterdiği Shiba Inu, 16 Kasım itibariyle %12’ye yakın değer kaybetti.

blank

Ünlü meme coin yaptığı sert yükselişlerle bir çok kripto para yatırımcısının odak noktası olmuş durumda. Türk borsalarından BtcTurk Pro borsasında en fazla işlem yapılan coinlerin başında gelen Shiba Inu için kritik seviyeler neler gelin birlikte göz atalım:

Shiba Inu İçin Düşüş Devam Edecek mi?

CoinMarketCap verilerine göre 27,151,875,627 piyasa değeriyle 11. sırada bulunan SHIB, yatırımcılarını bir süredir üzmeye devam ediyor. Kripto piyasasının aşağı doğru gitmesiyle birlikte Shiba Inu’da da ciddi geri çekilmeler olmuş durumda.

Yayın saati itibariyle 0.00004995 dolar seviyelerinde bulunan Shiba Inu, 4 saatlik grafikte önemli bir destek seviyesi olan 0.00005000 doların altında kapanış yapmış durumda. Günlük grafikte her ne kadar bu seviyenin altında kapanış yapmamış olsa bile 4 saatlikte altında kaldığı için tehlike çanları çalmaya başladı.

Bir üçgen formasyonun içinde bulunan Shiba Inu, üçgen formasyonun alt kanadından destek almaya devam ediyor. Bu üçgenin aşağı doğru kırılması çok sert düşüşler getirebileceği gibi üçgenin alt kanadından tekrarda yukarıya doğru hamle yapması da çok olası gözükmekte.

Her ne kadar üçgen formasyonun altına doğru bir iğne atmış olsa da bu seviyelerin altında bir 4 saatlik ya da günlük kapanış görmedik. Formasyonun sıkıştığını söylemek yanlış olmaz.

Kendini 0.00005000 dolar desteğinin üzerine atabilirse üçgen formasyonunu yukarıya doğru sert kırabilecek olan SHIB, bu kırılımla birlikte 0.00006216 dolar direncine kadar yükselebilir. Böyle bir yükseliş gelirse, yatırımcılarına %25’ten fazla getirecek olan Shiba Inu kendini 0.00005000 dolar desteği üzerine kalıcı bir şekilde atamadığı takdirde yatırımcılarını üzebilir.

0.00005000 dolar desteğinin altında kaldığı sürece tehlikeli olan Shiba Inu, bu desteğin altında 4 saatlik ve günlük yaptığı her kapanış 0.00004322 dolar desteğine kadar bir geri çekilmenin habercisi gibi duruyor.

Böyle bir düşüş ile yatırımcılarına %12’den fazla kayıp getirecek olan SHIB, yeni yatırımcı girişi için uygun gözükmüyor. 0.00005000 dolar desteği çok önemli olduğunu tekrarlayarak bu seviye üzeri kapanışlarda parçalı bir şekilde düşüşü değerlendirebilirsiniz.

blank

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Twitter’ın Kasım Ayı Tablosunda Shiba Inu Zirveye Oynuyor!

Sosyal mecralarda Shiba Inu ve memecoinlere olan ilgi büyüyerek devam ediyor. Kripto para yatırımcılarının ilgisinin artarak devam ettiği Shiba Inu, Twitter'da en fazla bahsedilen...

“Cardano (ADA) Boğa Koşusuna Hazır” Sözün Sahibi Van Poppe!

Bitcoin (BTC) 53.500 - 54.500 dolar arasında kendine yön belirlemeye çalışırken, genel kripto piyasası da toparlanmak için BTC'nin yapacağı bir sonraki hamleyi izliyor. Kripto...

BTC, ETH ve ADA Teknik Analizi – 28 Kasım 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin'in son düşüşü aslında boğaların da tökezlemesine neden oldu ve genel olarak bütün kripto para sektörünü düşüş sardı. Bitcoin'in bu...

İşlerin Kötü Gittiği Cardano (ADA) İçin Önemli Açıklama!

Cardano (ADA), 7 günlük sürede %22 gibi inanılmaz bir değer kaybı yaşadı ve bütün kripto para sektöründe en sert düşen top 10 coinlerinden birisi...

Michael Saylor: “Türkiye Kurtulmak İstiyorsa, Bitcoin Almalı!”

Türk Lirası ABD Doları karşısında son 3 ayda %35'ten fazla değer kaybetmiş durumda. Alım gücünün her gün daha fazla azalması Türk vatandaşlarının belini bükmeye...

Boğalar Savaşı Kazandı! Bitcoin (BTC) Haftaya Ralli İle Başladı!

26 Kasım tarihinde Güney Afrika’da yeni bir korona virüs varyantı olan Omicron’un ortaya çıktığı açıklanmıştı. Pandemi sürecinin daha da kötüye gideceği endişesi Bitcoin’de (BTC)...