blank
AltcoinŞeyh Mohamed Bin Zayed'in, Papa Francis’e Hediye Ettiği Halının NFT'si Çıktı!

Şeyh Mohamed Bin Zayed’in, Papa Francis’e Hediye Ettiği Halının NFT’si Çıktı!

NFT sektörü hayatın her yerine entegre olmuş durumda!

Takip et blank

Hayatın her alanına entegre olmuş olan NFT’ler, yüksek fiyatlarıyla dikkat çekiyorlar. Abu Dabi Veliaht Prensi ve Silahlı Kuvvetler Yüksek Komutan Yardımcısı Şeyh Mohamed Bin Zayed Eylül 2016’da Papa Francis’le yaptığı görüşmede hediye ettiği halı, NFT sanat eseri olarak tasarlandı.

blank

Önümüzde ki günlerde bu sanat eserinin satışa çıkarılacağı kamuoyuna duyuruldu. Yüksek miktarlar da NFT’lere yatırım yapan yatırımcılarının bu satış için sıraya girdiği öğrenilen bilgiler arasında yer alıyor.

Şimdilik bu NFT sanat eseri için belirlenen fiyat 150.000 dolar oldu. Abu Dhabi Art’ta satışa çıkan NFT, ilerleyen günlerde fiyatını katlaması bekleniyor. Çok önemli bir NFT sanat eseri olması yatırımcılarının dikkatini çekiyor.

Eylül 2016 yılında Şeyh Mohamed Bin Zayed’in Vatikan’a yaptığı görüşme sırasında hediye edilen halı, 2021 yılında NFT sanat eserine dönüşmüş durumda. İki liderin dinleri arasında uyum ve diplomatik ilişkilerin güçlenmesi için yapılan ziyarette verilen halının, Afgan kadınlar tarafından yapılması dikkat çekti.

Çok nadir kumaşlara sahip olan halıyı Papa Francis çok beğenmiş ve teşekkürlerini iletmişti. Ülkeler arasındaki gerginliklerin azalmasını sağlayan hediyelerin politika camiasında önemli yeri bulunuyor.

blank

Zuleya’nın Tolerance serisinden olan bu halı, barış ve uyumun sembolü olarak kabul görmekte.

Bu halının NFT satışından gelecek olan 150.000 dolarlık gelirin %80’ini Afgan dokumacılara ve ailelerine hediye edileceği duyuruldu.

blank

Dijital sanat eseri olan NFT’sini alan yatırımcılara da 185cm x 125cm boyutlarında bir replika halı da hediye edileceği söylendi.

Fatima Bint Mohamed Bin Zayed Initiative’in CEO’su Maywand Jabarkhyl konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“En ikonik halılarımızdan birini NFT’ye dönüştürme süreci, Bu girişimimiz için önemli bir adımdır. Bize sadece tasarımlarımızı küresel bir izleyici kitlesine sunma şansı vermekle kalmıyoruz.

aynı zamanda, özellikle son kriz ışığında Afganistan’daki zanaatkarlarımız için yeni bir gelir akışı üretiyOruz. Zorlu kış ayları hızla yaklaşırken, toplanan fonlar Afganistan’daki en savunmasız kişilere temel yardım malzemeleri sağlamaya gidecek.”

NFT sektörünün yoğun savaş yaşanan Afganistan Ülkesi’ne yardım için kullanılabilecek olması, kripto para yatırımcılarının sevgisini ve desteğini kazanmasına sebep oluyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Robinhood Önemli Testlerini Dogecoin’le (DOGE)Yaptı!

Robinhood’un baş işletme görevlisi Christine Brown, twitter üzerinden alfa test aşamasıyla ilgili görüntüler paylaştı. Bu fotoğrafta en çok dikkat çeken nokta yapılan testlerin Dogecoin...

Metaverse’nin Yükselen 5 Yıldızı: Olağan Üstü Ralli Yapıyor!

Dünyada tedarik zincirinde artan aksaklıktan dolayı ekonomik ve finans alanında büyük sıkıntıların yaşandığını görüyoruz. Dolayısı ile bu durum birçok ülkenin ekonomik ve toplumsal olarak...

Ripple Balinası 10 Milyon XRP’yi Borsadan Çekti! Teknik Analiz

Bir çok yatırımcının odak noktası olan Ripple (XRP) yatay seyrine devam ediyor. Yatırımcılar arasında artık Ripple'ın bir stablecoin oldu gibi söylemler dolaşsa da balinalar...

Shiba Inu Alım Fırsatı mı Veriyor? SHIB Teknik Analizi

Dünyada 1 milyar yatırımcıya ulaşmış olan Shiba Inu Türkiye'de de büyük rağbet görmeye devam ediyor. Bir çok yatırımcı bu memecoin'e yatırım yapmayı isterken hangi...

Shiba Inu (SHIB) Yatırımcılarına Müjde! SHI Stablecoin Geliyor

Shiba Inu kurucusu Ryoshi'den yatırımcıları sevindiren haber geldi. Shiba Inu yatırımcıları ve destek grupları büyümeye devam ederken, Shiba Inu için yeni inovasyonlar piyasaya sürülüyor. Bu...

Cardano (ADA) ve TRX Tehlikede mi? CEO’dan Sert Yanıt!

ABD'nin popüler kripto para borsalarından birisi olan eToro, dün gece yaptığı açıklamasında regülasyonlarla ilgili endişeler nedeniyle hem Cardano hem de Tron'u platformdan kaldıracağını vurguladı. ABD...