AltcoinSEC, Büyük Bir Hata Yaptı: Ripple (XRP), Davayı Kazanmaya Çok Yakın!

SEC, Büyük Bir Hata Yaptı: Ripple (XRP), Davayı Kazanmaya Çok Yakın!

SEC davayı kaybediyor mu?

Takip et blank

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple avukatı Jeremy Hogan’a göre, davada geri dönülemez bir hata yaptı.

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği davada, 2018’de Ethereum‘un (ETH) menkul kıymet olmadığını belirttiği bir konuşma yapan eski SEC Direktörü William Hinman ile ilgili belgelere odaklanılıyor.

Federal Yargıç Sarah Netburn, SEC’e ilk olarak Ocak ayındaki konuşmayla ilgili e-postalar hazırlamasını emretti. Ancak SEC‘in bu emre itiraz etmesi, yargıcın konu üzerine araştırmalar yapmaya başlamasını sağladı.

Netburn, SEC’in yaptığı bu itirazı reddederek, SEC’e istenen taslakları ve e-postaları Nisan ayında teslim etmesini emrettiği görüldü.

SEC bu hamlenin ardından Yargıç Netburn’un yeni kararına da itiraz ederek, davayı iyice yokuşa sürdüğü dikkat çekti.

Bir Ripple avukatı olan Jeremy Hogan’a göre ise, Çarşamba günü yapılan bir duruşma SEC’in gerçekleştirdiği bu itirazlara odaklandı.

Ünlü avukat, Hinman e-postalarıyla ilgili birçok farklı tutum sergileyen SEC’in, XRP davasında çok büyük bir hata yaptığına inanıyor.

Bu hataların davayı Ripple‘ın kazanmasını sağlayacak kadar büyük olduğunu aktaran Hogan, SEC’in hamlelerini doğru bulmadığını vurgulamakta.

“SEC’İN HİNMAN E-POSTA VE KONUŞMALARINDAKİ TUTUMUNU BİRDEN BİRE DEĞİŞTİRMESİ, DAVAYI KAYBETTİREBİLECEK KADAR BÜYÜK BİR HATA OLABİLİR.”

Ripple uzun bir süredir SEC davasından galip gelmeye çalışmakta. Bu davanın kazanılması ise XRP‘nin sert bir şekilde yükselmesini sağlayacak gibi gözükmekte.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Borsası Binance’den, Altcoin Listeleme Duyurusu Geldi!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, sektör hakkında önemli kararlar almaya devam ediyor. Binance borsası bugün itibariyle yeni altcoin parite...

FED Başkanı Powell’ın Açıklamaları, Bitcoin’de (BTC) Düşüş Getirdi!

Kripto para sektöründe kritik bir gün yaşanıyor. ABD Merkez Bankası (FED) bugün itibariyle faiz oranlarını %5.50 seviyesinde sabit tutmuş olsa da, FED başkanı Jerome...

DİKKAT: Bitcoin Borsası Binance, Bu 15 Altcoin Paritesini Delist Ediyor!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, geçtiğimiz aylarda 150 milyon kullanıcı barajını aşmayı başardı. Her ne kadar SEC nedeniyle Binance'in...

SON DAKİKA: Bitcoin Borsası Coinbase, Bu Altcoin’i Listeleyecek!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Coinbase, geçtiğimiz dakikalarda resmi Twitter hesabı üzerinden yeni bir duyuru paylaştı. Son dakikalarda...

Bitcoin’de (BTC) FED Faiz Kararı Bekleniyor! İşte Son Uzman Yorumları..

Kripto para sektöründe kritik gün başladı. Bugün özelinde kripto piyasasındaki volatilitenin yeniden artışa geçeceği tahmin edilse de, süreç farklı işleyebilir. ABD Merkez Bankasının (FED)...

SON DAKİKA: FED Faiz Kararı Açıklandı! Sürpriz Var mı? Bitcoin Etkilenecek mi?

Bugün itibariyle finans piyasalarının ana gündem maddesinin, ABD Merkez Bankası (FED) faiz kararı olduğu görülüyor. Uzun bir süredir ABD'de enflasyon oranlarını düşürmek için şahin...