AltcoinSEC, Büyük Bir Hata Yaptı: Ripple (XRP), Davayı Kazanmaya Çok Yakın!

SEC, Büyük Bir Hata Yaptı: Ripple (XRP), Davayı Kazanmaya Çok Yakın!

SEC davayı kaybediyor mu?

Takip et blank

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple avukatı Jeremy Hogan’a göre, davada geri dönülemez bir hata yaptı.

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği davada, 2018’de Ethereum‘un (ETH) menkul kıymet olmadığını belirttiği bir konuşma yapan eski SEC Direktörü William Hinman ile ilgili belgelere odaklanılıyor.

Federal Yargıç Sarah Netburn, SEC’e ilk olarak Ocak ayındaki konuşmayla ilgili e-postalar hazırlamasını emretti. Ancak SEC‘in bu emre itiraz etmesi, yargıcın konu üzerine araştırmalar yapmaya başlamasını sağladı.

Netburn, SEC’in yaptığı bu itirazı reddederek, SEC’e istenen taslakları ve e-postaları Nisan ayında teslim etmesini emrettiği görüldü.

SEC bu hamlenin ardından Yargıç Netburn’un yeni kararına da itiraz ederek, davayı iyice yokuşa sürdüğü dikkat çekti.

Bir Ripple avukatı olan Jeremy Hogan’a göre ise, Çarşamba günü yapılan bir duruşma SEC’in gerçekleştirdiği bu itirazlara odaklandı.

Ünlü avukat, Hinman e-postalarıyla ilgili birçok farklı tutum sergileyen SEC’in, XRP davasında çok büyük bir hata yaptığına inanıyor.

Bu hataların davayı Ripple‘ın kazanmasını sağlayacak kadar büyük olduğunu aktaran Hogan, SEC’in hamlelerini doğru bulmadığını vurgulamakta.

“SEC’İN HİNMAN E-POSTA VE KONUŞMALARINDAKİ TUTUMUNU BİRDEN BİRE DEĞİŞTİRMESİ, DAVAYI KAYBETTİREBİLECEK KADAR BÜYÜK BİR HATA OLABİLİR.”

Ripple uzun bir süredir SEC davasından galip gelmeye çalışmakta. Bu davanın kazanılması ise XRP‘nin sert bir şekilde yükselmesini sağlayacak gibi gözükmekte.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Dikkat: Bitcoin’de (BTC) Patlama İçin Geri Sayım Başladı!

Lider kripto para birimi Bitcoin bugünün erken saatlerinde her ne kadar değer kazanmış olsa da, son saatlerde ciddi miktarda sert bir şekilde düşüşe geçmiş...

Son Dakika: Bitcoin’de (BTC) Düşüşlerin Sebebi Belli Oldu!

Lider kripto para birimi Bitcoin, dünyada yaşanan gelişmelerden etkilenmeye devam ediyor. Rusya - Ukrayna savaşının başlamasının ardından büyük bir çöküş yaşayan BTC, yine benzer...

Çöküşü Bilen Analist, Bitcoin’de (BTC) Yine mi Haklı Çıkacak?

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir isim olan Crypto Capo, kripto gündeminde yer edinmeye devam ediyor. Geçmiş dönemlerde yaptığı başarılı tahminlerle sektörde ses...

Son Dakika: Bu Gelişme, Bitcoin’de (BTC) Sert Düşüş Getirdi!

Dünyada birçok ülke arasında gerginlik çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Rusya - Ukrayna savaşının çıktığı görülmüştü. Dün itibariyle ise Çin - Tayvan gerilimi kripto...

Bitcoin (BTC) Yükselirken, Bu 2 Altcoin Temmuz Ayında Ralliyi Başlattı!

Bitcoin 1 yılın ardından ilk kez bu kadar büyük bir yükseliş yaşadı. Temmuz ayı itibariyle yüzde 25'e varan bir yükseliş yaşayan lider kripto para...

Dikkat: Binance CEO’su CZ, Bitcoin’de (BTC) Boğanın Formülünü Açıkladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, bugün itibariyle paylaştığı bir tweet'de, kripto para sektörü hakkında kritik söylemlerde...