HaberlerSantiment: "Cardano (ADA), Alım Fırsatı Veriyor"!

Santiment: “Cardano (ADA), Alım Fırsatı Veriyor”!

Cardano, gerçek değerinden ucuza mı satılıyor?

Takip et blank

Santiment tarafından paylaşılan piyasa verilerine göre, Cardano diğer altcoinlere nazaran tarihi bir “satın alma fırsatı” veriyor.

Kripto piyasasındaki artan volatilite esnasında, kurumsal yatırımcılar çoğunlukla piyasadaki genel trendi takip ediyorlar.

Bundan ötürü bireysel yatırımcıların aşırı satış yaptığı bu dönemlerde, kurumsal yatırımcıların alım yaptığı göze çarpmakta.

Santiment tarafından paylaşılan grafiğe göre, Cardano fiyatı 30 günlük MVRV endeksine göre tarihsel olarak hep yükselişe başladığı bir noktaya ulaştı.

Başarılı analiz şirketi, Cardano‘nun 30 günlük orta vadeli aralıktaki ortalama alım satım gelirlerinin %-15’in altına düştüğünü ve major kripto paranın aşırı satım koşullarına ulaştığını söylüyor.

ADA fiyatı ne zaman bu değerlere ulaşsa, MRV endeksini tekrardan %0 seviyelerine ulaştırmak için %15’e yakın bir yükseliş yaşıyor.

İlerleyen günlerde tekrardan yukarı yönlü bir hareket başlatması beklenen major kripto para, Bitcoin‘in de yükselişe başlamasıyla birlikte volatil bir şekilde değer kazanması bekleniyor.

MVRV, bir varlığın fiyatının adil olup olmadığını anlamaya olanak tanıyan bir endeks olarak bilinmekte. Bu endeksin – yüzdelerde oluşu, o ürünün gerçek fiyatından ucuza satıldığı anlamına geliyor.

Şuan itibariyle yüzde 15 ucuz olarak görülen Cardano, birçok kurumsal yatırımcının odak noktası olmayı başardı.

Major kripto parada kurumsal yatırımcıların alım yaptığı görülürken, bireysel yatırımcı ise daha fazla düşüş yaşayacağı korkusuyla satış yaptığı biliniyor.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Terra Labs İstifaları Resmileşti! Bitcoin Yükselirken, LUNA Düşecek mi?

Terra Luna kripto piyasasına damga vurduğu görülüyor. Yaşanan çöküş ardından, Terra Labs'tan istifa haberleri gelmeye başlamıştı. Geçtiğimiz saatlerde The Block’un paylaştığı habere göre Terra Labs'ın...

Bitcoin’in Yükselişlerinde, Bu Altcoin’i Bekleyen Büyük Tehdit!

Kripto piyasasının son dönemlerdeki trendinin Terra Luna olduğu biliniyor. Büyük bir facia yaşayan LUNA ve UST, bütün altcoinleri derinden etkiledi. Son 1 hafta içerisinde 80...

LUNA CEO’su, Dogecoin Kurucusunu Engelledi! Do Kwon Kaçıyor mu?

Terra Luna, kripto piyasasının gündeminde oturmaya devam ediyor. Yaşadığı büyük çöküşün ardından yatırımcıları zarara uğratan ekip, son günlerde çok tutarsız ve bir temele dayandırılamayan...

Bitcoin Kahini, Bu 3 Altcoin’de Boğa Dönemi Bekliyor!

Yaygın olarak takip edilen kripto analisti olan Michaël Van De Poppe, üç popüler altcoinin, merkezi olmayan oracle ağı olan Chainlink'in (LINK) liderliğinde, yükselişe başlamaya...

Bu Altcoin’de Sorun Çözüldü, Bitcoin’in Yükselişinde Patlamaya Hazırlanıyor!

Kripto piyasasının son dönemindeki trendi olan Terra Luna, kripto piyasasını çok derinden etkilediği gözlemlendi. Bu etkilerin ardından bütün stablecoinlere olan güven sarsıldı. En çok Tether'e...

Bu Altcoin, Bitcoin’in Yükselişlerinde Yakım Yapıyor! Fiyatı Yükseltecek mi?

Son 24 saat içinde Shiba Inu resmi yakım hesabı tarafından paylaşılan verilere göre, bir milyardan fazla Shiba Inu coin yakıldı. Son birkaç saat içinde ise,...