Bitcoin (BTC)Rusya Başkanı Putin, Dünyaya Meydan Okudu! Bitcoin'e Etkisi Ne Olacak?

Rusya Başkanı Putin, Dünyaya Meydan Okudu! Bitcoin’e Etkisi Ne Olacak?

Avrupa'da yeni bir savaş mı başlıyor?

Takip et blank

Rusya – Ukrayna arasındaki savaş tüm hızıyla devam ediyor. Dünya kritik bir süreçten geçerken, finansal piyasalarda çalkantılar devam etmekte.

Son günlerde ise dünya gündeminde önemli bir yer tutan Finlandiya ve İsveç krizi bulunmakta. Bu 2 devlet NATO‘ya girmek istese de, halen böyle bir gelişme resmileşmemiş gibi gözükmekte.

Bugün itibariyle Rus hükümeti kritik kararlar aldı. 21 Mayıs tarihinde Finlandiya’ya gaz akışını aniden kesmeyi planlayan Rusya, büyük bir çatışma ortamı başlatabilir.

Geçtiğimiz dakikalarda ise kameralar karşısına geçen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, şu açıklamalarda bulundu:

“hükümet yetkilileri, rusya’nın dtö üyeliğini artık gözden geçirme vaktiniz gelmiştir.”

Dünya Ticaret Örgütü olan DTÖ üyeliğini gözden geçirme kararı alan Putin, Rusya’ya net bir şekilde karşıt tavır izleyen ülkelerle, doğalgaz ve brent petrol ticaretini durduracağı düşünülmekte.

Türkiye hakkında olumsuz bir tavır sergilemediği görülen Rusya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Finlandiya ve İsveç tutumunu desteklediği tahmin ediliyor.

Bitcoin’de Olası Tehlikeler Artmaya Başladı!

Bugün itibariyle Dünya Sağlık Örgütü “Maymun Çiçeği” hastalığı hakkında yeni bir toplantı kararı almıştı. Rusya cephesinden de agresif açıklamaların gelmesi piyasaların tekrar düşüşe başlamasını tetikleyebilir.

Rusya-Ukrayna savaşının başladığı tarihte çok büyük bir düşüş yaşadığını gördüğümüz BTC, o günlere benzer bir çöküş daha yaşayabilir.

Okurlarımızın temel anlamda birçok sorun bulunurken, Bitcoin ve altcoin yatırımlarında mutlaka stop kullanarak risklerini minimalize etmeleri önerilir.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

3 Yorum

  1. Gördüğüm kadarıyla crypto coin piyasasının gerçek bir altyapısı ve geleceği yok. Zaten iddia edildiği gibi bağımsız veya alternatif de değil. Yaşanmakta olan resesyon ve enflasyon sürecinde, bir çok coin muhtemelen Luna gibi sıfırlanacaktır. Şu durumda ya iyice düşünceye kadar beklemek, ya da tamamen uzak durup; fiziken varolan ve üretime dayalı unsurlara yönelmek gerekli.

  2. BTC’yi en çok etkileyen FEDin sıkılaştırma tutumudur. Nitekim ABD borsaları bu olgu nedeniyle düşüyor ve kripto piyasası paralel bir seyir halinde. Rusya-Ukrayna savaşı ve Rus karşıtı batı bloğunun çığırtkanlığı artık piyasalar tarafından fiyatlanmış durumda.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Sıcak Gelişme: Sonunda, Binance’den Bitcoin İçin Güzel Haber Geldi!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, kripto piyasasını derin bir şekilde etkilediği görülüyor. Geçtiğimiz saatlerde yaşanan düşüşler sonucu ağdaki işlem tıkanıklığı nedeniyle Bitcoin...

Bitcoin’in Düşüşlerinde Bu Metaverse Altcoin’i, Balinalardan Yoğun Talep Görüyor!

Kripto piyasası çalkantılı bir süreçten geçiyor. Dünya ekonomilerinin resesyona girmesi sonucu tepe taklak olan Bitcoin, tarihinin en sert düşüş serüvenlerinden bir tanesini yaşamakta. Kurumsal yatırımcıların...

İddia: Elon Musk, Bitcoin’in Hareketlerini Biliyor muydu?

Dünyanın en zengin iş insanı olan Elon Musk, kripto sektörüne yakınlığı ile tanınıyor. Tesla ve SpaceX'in CEO'su Musk, geçtiğimiz dönemlerde yaptığı paylaşımla tekrardan kripto...

Bitcoin İçin Beklenen Boğa Görüntüsü Oluştu! Hedef Kaç Dolar?

Kripto piyasasında yoğun günler yaşanıyor. Tarihe geçecek hareketler sergileyen lider kripto para birimi, 22 bin dolar seviyelerinde tutunmaya çalışsa da, halen pekte başarılı olduğu...

Bitcoin’de Düşüşler Yeniden Başladı! Yatırımcılar, Hangi Seviyeyi Takip Etmeli?

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, son zamanların en kötü günlerinden bir tanesini geçiriyor. Gün içerisinde %15'ten fazla değer kaybeden BTC, halen yoğun satıcı...

Binance CEO’su: “Bitcoin Düşsün, Biz Buradayız ve Gitmeyeceğiz”!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance, kripto sektörüne verdiği destekler ile tanınıyor. Binance borsasının kurucu ortağı ve CEO'su olan Changpeng Zhao,...