Bitcoin (BTC)Rusya Başkanı Putin, Dünyaya Meydan Okudu! Bitcoin'e Etkisi Ne Olacak?

Rusya Başkanı Putin, Dünyaya Meydan Okudu! Bitcoin’e Etkisi Ne Olacak?

Avrupa'da yeni bir savaş mı başlıyor?

Takip et blank

Rusya – Ukrayna arasındaki savaş tüm hızıyla devam ediyor. Dünya kritik bir süreçten geçerken, finansal piyasalarda çalkantılar devam etmekte.

Son günlerde ise dünya gündeminde önemli bir yer tutan Finlandiya ve İsveç krizi bulunmakta. Bu 2 devlet NATO‘ya girmek istese de, halen böyle bir gelişme resmileşmemiş gibi gözükmekte.

Bugün itibariyle Rus hükümeti kritik kararlar aldı. 21 Mayıs tarihinde Finlandiya’ya gaz akışını aniden kesmeyi planlayan Rusya, büyük bir çatışma ortamı başlatabilir.

Geçtiğimiz dakikalarda ise kameralar karşısına geçen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, şu açıklamalarda bulundu:

“hükümet yetkilileri, rusya’nın dtö üyeliğini artık gözden geçirme vaktiniz gelmiştir.”

Dünya Ticaret Örgütü olan DTÖ üyeliğini gözden geçirme kararı alan Putin, Rusya’ya net bir şekilde karşıt tavır izleyen ülkelerle, doğalgaz ve brent petrol ticaretini durduracağı düşünülmekte.

Türkiye hakkında olumsuz bir tavır sergilemediği görülen Rusya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Finlandiya ve İsveç tutumunu desteklediği tahmin ediliyor.

Bitcoin’de Olası Tehlikeler Artmaya Başladı!

Bugün itibariyle Dünya Sağlık Örgütü “Maymun Çiçeği” hastalığı hakkında yeni bir toplantı kararı almıştı. Rusya cephesinden de agresif açıklamaların gelmesi piyasaların tekrar düşüşe başlamasını tetikleyebilir.

Rusya-Ukrayna savaşının başladığı tarihte çok büyük bir düşüş yaşadığını gördüğümüz BTC, o günlere benzer bir çöküş daha yaşayabilir.

Okurlarımızın temel anlamda birçok sorun bulunurken, Bitcoin ve altcoin yatırımlarında mutlaka stop kullanarak risklerini minimalize etmeleri önerilir.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

3 Yorum

  1. Gördüğüm kadarıyla crypto coin piyasasının gerçek bir altyapısı ve geleceği yok. Zaten iddia edildiği gibi bağımsız veya alternatif de değil. Yaşanmakta olan resesyon ve enflasyon sürecinde, bir çok coin muhtemelen Luna gibi sıfırlanacaktır. Şu durumda ya iyice düşünceye kadar beklemek, ya da tamamen uzak durup; fiziken varolan ve üretime dayalı unsurlara yönelmek gerekli.

  2. BTC’yi en çok etkileyen FEDin sıkılaştırma tutumudur. Nitekim ABD borsaları bu olgu nedeniyle düşüyor ve kripto piyasası paralel bir seyir halinde. Rusya-Ukrayna savaşı ve Rus karşıtı batı bloğunun çığırtkanlığı artık piyasalar tarafından fiyatlanmış durumda.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Dev Balinalar, Her Fırsatta Binance’deki Bu Altcoin’i Topluyor! Ralli mi Yaşanacak?

Kripto para sektörünün en büyük yatırımcıları olarak gösterilen balinalar, aldıkları kararlar kripto gündemine geliyor. Balinaların satın alım yaptıkları projeler, yükseliş döngülerinde diğer projelere kıyasla...

Bitcoin Borsası Binance Bu 4 Altcoin’i Delist Edeceğini Duyurdu, Sert Düşüşler Yaşandı!

Dev kripto para borsası Binance, aldığı kararlarla sektörün gündeminde yer almaya devam ediyor. Binance bu sabah itibariyle yeni bir altcoin delist duyurusu paylaştı. Platformdan...

Bitcoin Son Dakikalarda 44 Bin Doları Aştı! İşte Apple Kurucusunun BTC Fiyat Tahmini..

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi olan Apple'ın kurucu ortağı Steve Wozniak, lider kripto para birimi Bitcoin'e (BTC) verdiği desteklerle tanınıyor. Wozniak yine...

SON DAKİKA: Binance’deki Bu Altcoin Yakım Duyurusunu Paylaştı, Yükseliş Yaşandı!

Son dakikalarda gelen bilgilere göre Binance'de listelenmiş bir altcoin olan Gala (GALA), yeni bir yakım planını duyurdu. Bu son paylaşılan duyuruya göre maksimum GALA'nın...

Dev Bitcoin Borsası Bu Altcoin’i Listeleyeceğini Duyurdu, Ani Yükseliş Yaşandı!

Güney Kore merkezli en büyük kripto para borsası UpBit, paylaştığı altcoin listeleme hamleleri ile gündeme geliyor. Başarılı borsa bugün itibariyle ise Space ID (ID)...

49 Yıllık Analist: Bitcoin’de (BTC) Ralli Daha Yeni Başlıyor!

Finans piyasalarında yakından takip edilen bir isim olan Peter Brandt, dönem dönem kripto varlıkları da analiz ediyor. 1.975'den bu yana finans piyasalarında yer alan...