Altcoin Ripple’da (XRP) Yükseliş Beklentisi Arttı! – XRP Fiyat Analizi

Ripple’da (XRP) Yükseliş Beklentisi Arttı! – XRP Fiyat Analizi

Ripple’ın (XRP) detaylı teknik ve temel analizi…

Takip et blank

Kripto para piyasasının yatırımcılarını süründüren coinleri arasında bulunan ve coinmarketcapte 62 milyar dolar piyasa değeriyle 4. sırada yer alan Ripple (XRP), yayın saati itibariyle 1.37 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Açılan dava nedeniyle büyük bir değer kaybına uğrayan ve piyasadaki dengeyi bir süreliğine bozan Ripple (XRP), art arda borsalardan delist edildi. 2021 yılı itibariyle dava için gelen olumlu haberlerle yeniden yükselişe geçen XRP, borsaların ilgisini yeniden çekmeye başladı. Nitekim bunun son göstergesi de Phemex borsasının relisti oldu.

İlgili İçerik  XRP İçin Her Şey Tersine Döndü: Bir Borsa Daha Listeledi

XRP için temel anlamda oldukça pozitif bir gelişme olan bu yeniden listelemelerin ardından Ripple’ın halka arz edileceği açıklandı. Bu durum da  temel analiz tarafında olumlu bir gelişme olarak görülüyor.

İlgili İçerik  Ripple (XRP) İçin Dava Sonrasındaki Süreç Belli Oldu: Ünlü CEO Açıkladı

Günlükte Alçalan Kama Kırıldı Destek Bulundu!

14 Nisan günü bu yılın zirvesi ve 3 dolarlık ATH’ye en yakın nokta olan 1.9669 dolar seviyesini gören XRP, Bitcoin’in (BTC) piyasayı sallamasıyla %50’nin üzerinde değer kaybederek 0.886 dolara kadar düştü.

Piyasadaki BTC hakimiyetinin düşmesiyle birlikte yükselen altcoinler arasında bulunan XRP, yeniden kritik bir seviye olan 1 doların üzerine çıkmayı başardı. Bu yılın zirve seviyesinden sonra bir düşüş trendine giren ve günlük grafikte alçalan kama formasyonu oluşturan XRP, 26 Nisan itibariyle %35 yükselişle bu kamayı yukarı yönlü kırdı.

blank
Ripple (XRP) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu yükselişle düşen trendi de kıran XRP, aynı zamanda grafikte uygulanan fibonacci düzeltmesindeki önemli destek alanı olan 1.264 – 1.298 dolar aralığı üzerine çıktı. Son üç gündür bu önemli destek üzerinde konsolide (yatay seyir) olan XRP’nin yeni bir yükselişe hazırlandığı düşünülüyor.

Bu yükselişin hedefi, kırılan kama formasyonu olan 2.06 dolar civarı olduğu belirtiliyor. Beklenilen yükselişin başladığı ve fiyatın ilk olarak 1.426 dolar direncini ve ardından 1.554 – 1.712 ara dirençlerini geçeceği belirtiliyor. Ancak her zaman ki gibi düşüş yönlü hareketi de düşünerek bu seviyelerden alım yapan yatırımcılar, 1.26 dolar altındaki gün kapanışlarında stop olmayı tercih edebilirler.

4 Saatlikte Boğa Flaması!

Temel anlamda olumlu gelişmelerin desteklediği ve teknikte de günlük grafikte yükseliş beklentisi olan XRP, 4 saatlik grafikte de kısa vadede yükselişe işaret ediyor.

26 Nisan günü içerisinde art arda gelen yeşil mumlar ve sonrasında dalgalanan fiyatın oluşturduğu boğa filamasının 1.82 dolar civarını hedeflediği görülüyor. Ayrıca fiyatta oluşan yükselen dipler ve RSI göstergesinin alçalan dipler oluşturmasıyla gelen boğa uyuşmazlığının da fiyatın yükselişini desteklemesi bekleniyor.

blank
Ripple (XRP) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Ancak MACD göstergesinin aşağı yönelmesi ve BTC’deki düşüşler, fiyatın aşağı yönelmesine neden oluyor. Bu düşüşün en fazla MA50 (1.246 Dolar) ve önemli destek alanı olan 1.241 – 1.259 dolar aralığına kadar olması bekleniyor. Bu düşüşte 1.241 dolar altında mum kapanışları gelirse stop olmak doğru bir strateji olabilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

XRP İçin Her Şey Tersine Döndü: Bir Borsa Daha Listeledi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple'a açılan menkul kıymet davası, Ripple ve XRP lehine devam ediyor. Phemex, XRP'yi Yeniden Listeledi XRP'ye yönelik açılan...

Ripple’da (XRP) Yükseliş Beklentisi Arttı! – XRP Fiyat Analizi

Kripto para piyasasının yatırımcılarını süründüren coinleri arasında bulunan ve coinmarketcapte 62 milyar dolar piyasa değeriyle 4. sırada yer alan Ripple (XRP), yayın saati itibariyle...

Ripple (XRP) İçin Dava Sonrasındaki Süreç Belli Oldu: Ünlü CEO Açıkladı

ABD merkezli blockchain devi Ripple'ın şu an yaşadığı en büyük sıkıntı, ABD'de kendisine karşı açılan dava olarak biliniyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu...

Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin’den (BTC) Sonra Topladıkları Kripto Para Belli Oldu

Kurumların yüklü şekilde Bitcoin (BTC) alımı, lider kripto para biriminin 1 senede 3.700 dolardan 65.000 dolara kadar yükselmesini sağladı. MicroStrategy ile başlayan sürece Tesla...

Düşüşe Geçen Dogecoin’e (DOGE) Elon Musk Müdahalesi!

Halkın kripto para birimi olarak da öne çıkan Dogecoin (DOGE), son 10 günlük sürede 0,45 dolardan 0,20 dolara kadar gerileyerek %50'dan fazla düşüş yaşadı....

Ripple CEO’sundan XRP Davası İle İlgili Yeni Açıklama

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple'a açılan menkul kıymet davası, tüm hızıyla devam ediyor. Ripple ve SEC, kozlarını paylaşmak üzere 30...