AltcoinRipple (XRP), Musk VS Buterin Savaşında Aradan Sıyrılabilecek Mi? – İşte Önemli...

Ripple (XRP), Musk VS Buterin Savaşında Aradan Sıyrılabilecek Mi? – İşte Önemli Seviyeler!

Ripple (XRP) fiyat analizi…

Takip et blank

Kripto para dünyasının içinde bulunduğu Musk VS Buterin savaşında bazı altcoinlerin büyük darbeler aldığını görüyoruz. Peki bu Ripple (XRP), bu karmaşanın içinde yükseliş yaparak sıyrılabilecek mi?

Coinmarketcapteki üçüncü sıradaki yerini zamanla yaşadığı olaylarla diğer altcoinlere bırakan ve 48.4 milyar dolarlık değeriyle yedinci sırada yer alan XRP, yayın saati itibariyle 1.384 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Günlükte Simetrik Üçgen Görünümü!

Nisan ayındaki yükselişiyle 1.967 doları gören XRP fiyatı, yaşadığı dalgalanmalarla günlük grafik üzerinde bir simetrik üçgen formasyonu oluşturmuşa benziyor.

Giderek sonuna yaklaşılan bu formasyona göre XRP’nin bir kırılım yapması bekleniyor. Simetrik üçgenlerde genellikle fiyatın trend yönünde kırıldığı ve sonrasındaysa trendin devam ettiği biliniyor. Burada da fiyatın kırılımın yönüne doğru ilerleyeceği ancak BTC fiyatından dolayı bir fakeout’un olabileceği düşünülüyor.

blank
Ripple (XRP) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Grafikte XRP fiyatının dünkü son düşüşünde MA50 Seviyesi olan 1.20 dolardan destek aldığı görülürken bugün itibariyle de trend açısından önemli olan MA20 (1.45 Dolar) direncine takıldığı ön plana çıkıyor. Alım yapmak için bekleyen yatırımcıların fiyatın yukarı yönlü kırılımını veya MA20 yani 1.45 dolar üzerinde günlük mum kapanışı yapmasını bekleyebilir. Bu tarz bir pozisyonda ise stop olma tercihini yeşil trend çizgisi veya MA50 yani 1.22 dolar altındaki kapanışlardan yana kullanabilirler.

Düşen Kanal Görünümü!

Günlük grafiğe göre daha kısa vadeli olan 4 saatlik grafikte XRP’ye bakıldığında, fiyatın bir düşen kanalı içinde bulunduğu görülüyor. Bu düşüş kanalında XRP fiyatını 1.31 – 1.34 dolar aralığı ve 1.16 – 1.22 dolar aralığı destek alanları olarak karşılıyor.

blank
Ripple (XRP) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu zaman diliminde trend için önemli olan MA200 seviyesinin 1.45 dolarda olduğu ve XRP’nin bu seviyenin altında olduğu ortaya çıkıyor. Yani kısa ve orta vadede fiyatın yükseliş yönünde momentum yakalayabilmesi için XRP’nin MA200 seviyesi üzerinde kalıcılık sağlaması gerekiyor.

MA200 üzerinde kapanışlar aynı zamanda düşen kanal kırılımını da beraberinde getireceği için fiyatın ilk etapta 1.55 – 1.56 dolar aralığına kadar yükseldiğini görebiliriz. Alım için garanti işlem yapanlar, bahsedilen bu kırılımı bekleyebilir veya yeşil alanlarda kademeli alım yapabilirler. Ancak 1.20 dolar altındaki iki mum kapanışında stop olmak doğru bir strateji olabilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Son 24 Saatte Borsalarda Yüksek Bitcoin (BTC) Ve Stablecoin Hareketliliği! – Bu Neye İşaret?

Bilindiği üzere geçen hafta Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’in Elon Musk’ın desteklediği düşünülen köpek coinleri olarak da bilinen AKITA ve SHIB’i dumplamasıyla kripto para...

XRP Davasından Yeni Karar Çıktı: Ripple, Son Talebinde Haksız!

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davada yeni bir gelişme yaşandı ve XRP fiyatı sert çakıldı. Ripple davasına bakan Sulh...

Ünlü Analist, Şu An Olması Gereken Değerin “Çok Altındaki” Altcoini Açıkladı

Kripto para piyasasının yaşadığı deprem yavaş yavaş etkilerini kaybediyor. Kripto para yatırımcıları ise etkileri azalan bu düşüşün devamında yeniden rekor kırabilecek kripto paraları aramaya...

Deutsche Bank Analistleri, Bitcoin (BTC) Fiyatının Sert Düşüşünü Yorumladı: Düşüş Sürecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC); 64.800 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatın buradan kademeli olarak 50.000 dolara kadar çekilse de...

Ünlü CEO, Dipten Alım Sinyalini Verdi: Milyonlarca Dolarlık BTC ve ETH Aldı

TRON CEO'su Justin Sun, bugün belki de en önemli gelişmelerden birisi ile anılıyor. Kripto para piyasasının tepetaklak olduğu ve Bitcoin (BTC) başta olmak üzere...

Reef Finance (REEF) Mainnet Tarihi Verdi – REEF fiyatı Yükselişe Geçti!

Merkeziyetsiz Finans’ın (DeFi) bir ürünü olan ve kendi blockchain’ini inşa etmeye çalışan Reef Finance (REEF), Reef Chain’in Mainnet’i için önemli bir aşama olan “Canary”...