Analiz Ripple (XRP) Kritik Alanda! – İşte Önemli Seviyeler!

Ripple (XRP) Kritik Alanda! – İşte Önemli Seviyeler!

Ripple (XRP) fiyat analizi…

Takip et blank

İçinde bulunduğumuz boğa sezonu içerisinde Bitcoin’in (BTC) yanı sıra aşırı derece yükseliş yaşayan birçok altcoine rağmen Ripple (XRP), hâlâ olduğu yerinde sayıyor.

Ripple üzerine açılan davalardan oldukça fazla etkilenen XRP, bir süredir yatırımcılarını kendinden soğutmuşa benziyor. En son 23 Şubat günü yaşadığı %30 gerilemenin ardından bu yana bir yatay seyir içinde bulunan XRP, teknik anlamda bir sona giderek yaklaşıyor.

Alan Daralıyor!

Ocak ayı sonunda 5 gün içerisinde %200 yükseliş yaşayan XRP, bu bağlamda oluşturulan fibonacci düzeltmesi seviyelerine oldukça iyi bir şekilde riayet ediyor.

Günlük zaman aralığındaki mumların ocak ayı başından itibaren fiyatın alt bandını oluşturduğu yükselen bir trend görülüyor. Son günlerdeyse XRP’nin bu trend çizgisini zorladığı ve ayrıca 20 günlük hareketli ortalama altında olduğu ortaya çıkıyor.

Bu doğrultuda fiyat üzerindeki beklentiler, eğer XRP’yi kurtaracak bir yükseliş olmazsa fiyatın bu trendi aşağı yönlü kıracağı yönünde şekilleniyor.

blank
Ripple (XRP) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Yayın saati itibariyle 20 milyar doların üzerindeki piyasa değeriyle 0.443 dolar üzerinden işlem gören XRP, önemli bir destek alanı olan 0.425 – 0.441 dolar aralığının üzerinde bulunuyor.

Fiyatın bu destek alanı veya trend kanalı altında günlük mum kapatması halinde XRP tehlikeye gireceği için stop olmak mantıklı olabilir. Aynı zamanda fiyatın şu anda bir destek alanı üzerinde olduğu düşünülerek bu seviye altında stop olmak şartıyla alımlar yapılabilir.

Son olarak kesin bir şekilde ne olacağı bilinmemekle birlikte XRP fiyatının yukarı yönlü kırılımında 0.5 ve 0.56 dolar hedefleri, aşağı yönlü kırılımında ise 0.356 dolar hedefi bulunuyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ripple (XRP) İçin Beklenen Sinyal, Dünyaca Ünlü Analistten Geldi

Bir zamanlar toplam piyasa değeri açısından ikinci sıraya kadar yükselip Ethereum'u (ETH) bile yerinden eden XRP, davanın etkileri sebebiyle dibi gördü. XRP fiyatı Ripple'a...

Bir Ayda 2,5 Katına Çıkan Tron (TRX) İçin Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Eğlence sektörüne yönelik projelerden biri olan ve 2017 yılında Justin Sun tarafından Singapur’da hayata geçirilen Tron, yerel kripto para birimi TRX ile kontrolü tamamen...

Son Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında tekniği alt üst eden coinlerden birisi olan ve eşler arası (peer to peer) protokolünün sürekli geliştirilmesinden sorumlu şirket BitTorrent’in yerel tokeni...

Holo (HOT) Tam Gaz Yükselişe Devam Ediyor! – HOT’un Sıradaki Hedefi Ne?

Kripto para piyasasının her türlü istatistiğini barındıran Coinmarketcap'e göre her geçen gün fiyatındaki artışla 26. sıraya kadar yükselen Holo (HOT), şu saatlerde 5.2 milyar...

Bir Zamanların Gözde Alltcoini Litecoin (LTC) Yükseliş Hazırlığında mı? – İşte Önemli Seviyeler!

Çalışma prensibi açısından Bitcoin’e (BTC) benzeyen ama BTC’den daha hızlı blok oluşturan bir yapıya sahip ve 2011 yılında Charlie Lee tarafından üretilen kripto para...

Bitcoin (BTC) Piyasayı Sarsmaya Devam Ediyor! – Kısa Vadede Önemli Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında 1.1 trilyon piyasa değeriyle pastanın büyük dilimini oluşturan lider coin Bitcoin (BTC), son 4 saat içerisindeki volatilitesiyle piyasayı sarsmaya devam ediyor. Son...