AnalizRipple (XRP) Kritik Alanda! – İşte Önemli Seviyeler!

Ripple (XRP) Kritik Alanda! – İşte Önemli Seviyeler!

Ripple (XRP) fiyat analizi…

Takip et blank

İçinde bulunduğumuz boğa sezonu içerisinde Bitcoin’in (BTC) yanı sıra aşırı derece yükseliş yaşayan birçok altcoine rağmen Ripple (XRP), hâlâ olduğu yerinde sayıyor.

blank

Ripple üzerine açılan davalardan oldukça fazla etkilenen XRP, bir süredir yatırımcılarını kendinden soğutmuşa benziyor. En son 23 Şubat günü yaşadığı %30 gerilemenin ardından bu yana bir yatay seyir içinde bulunan XRP, teknik anlamda bir sona giderek yaklaşıyor.

Alan Daralıyor!

Ocak ayı sonunda 5 gün içerisinde %200 yükseliş yaşayan XRP, bu bağlamda oluşturulan fibonacci düzeltmesi seviyelerine oldukça iyi bir şekilde riayet ediyor.

Günlük zaman aralığındaki mumların ocak ayı başından itibaren fiyatın alt bandını oluşturduğu yükselen bir trend görülüyor. Son günlerdeyse XRP’nin bu trend çizgisini zorladığı ve ayrıca 20 günlük hareketli ortalama altında olduğu ortaya çıkıyor.

Bu doğrultuda fiyat üzerindeki beklentiler, eğer XRP’yi kurtaracak bir yükseliş olmazsa fiyatın bu trendi aşağı yönlü kıracağı yönünde şekilleniyor.

blank
Ripple (XRP) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Yayın saati itibariyle 20 milyar doların üzerindeki piyasa değeriyle 0.443 dolar üzerinden işlem gören XRP, önemli bir destek alanı olan 0.425 – 0.441 dolar aralığının üzerinde bulunuyor.

Fiyatın bu destek alanı veya trend kanalı altında günlük mum kapatması halinde XRP tehlikeye gireceği için stop olmak mantıklı olabilir. Aynı zamanda fiyatın şu anda bir destek alanı üzerinde olduğu düşünülerek bu seviye altında stop olmak şartıyla alımlar yapılabilir.

Son olarak kesin bir şekilde ne olacağı bilinmemekle birlikte XRP fiyatının yukarı yönlü kırılımında 0.5 ve 0.56 dolar hedefleri, aşağı yönlü kırılımında ise 0.356 dolar hedefi bulunuyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Cardano (ADA) ve Avalanche (AVAX) Yarışı Bitmiyor: Fiyatı Bu Veri Belirleyecek

Kripto para sektörünün önde gelen iki projesi olan Cardano (ADA) ve Avalanche (AVAX) arasında çok amansız bir mücadele var gibi gözüküyor. Ethereum'un rakipleri arasında...

Ripple (XRP) Fiyat Analizi: XRP’yi Ne Bekliyor?

Kripto para piyasası yeniden hareketlendi ve toplam piyasa değerine göre en büyük altıncı kripto para birimi XRP de son 24 saat içerisinde %3 yükseliş...

Direnç Üzerine Çıkan Polkadot’da İki Önemli Nokta! – DOT Fiyat Analizi

Kripto para piyasasında 2021 yılına damgasını vuran altcoinlerden biri olan ve 36,2 milyar dolarlık piyasa değeriyle 8. sırada yer alan Polkadot (DOT), yayın saati...

Dogecoin (DOGE) İle İlişkili Usulsüzlük Yapan Şirkete Ağır Yaptırım!

ABD merkezli kripto para platformu Coinseed, yaptıklarından sonra çok ağır bir yaptırım ile karşılaşmış gibi gözüküyor. Yatırımcıların DOGE yatırımlarını kazanca dönüştüreceğini iddia eden ve...

Bitcoin (BTC) Grafiğinde “Altın Kesişim” Görüldü: Neler Olacak?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 44.000 dolara kadar olan düşüşünü yavaş yavaş telafi etmeye ve hareketlenmeye başladı. Bitcoin'in boğa koşusu bazı uzmanlara göre...

Merkez Bankası Başkanı Açıkladı: Bitcoin’in (BTC) Hiç Bir Kıymeti Yok!

Bitcoin alım satım işlemlerinin itibari paralara kıyasla Merkez Bankaları tarafından 'usulsüz mal takasına' benzediği iddiaları ortaya atıldı. Merkez Bankası Başkanı toplumun Bitcoin’i yasal para birimi...