Altcoin Ripple (XRP) İçin Olası Senaryolar Neler? - Ripple'ı Bekleyen Gelişmeler Ne Olabilir?

Ripple (XRP) İçin Olası Senaryolar Neler? – Ripple’ı Bekleyen Gelişmeler Ne Olabilir?

Ripple'ı ve XRP'yi ne bekliyor?

Takip et blank

SEC tarafından dava edilen ve davası Şubat ayının sonunda görülmeye başlayacak Ripple için kritik süreç devam ediyor. Henüz belirsizliklerle dolu bu dönemde Ripple’ın kripto para birimi XRP’nin değeri de oldukça değer kaybetti. Bitcoin ve altcoin yatırımları son dönemde beklenmedik düzeyde değer kaybederken, XRP fiyatındaki gelişmelerin en büyük nedeni piyasada yaşanan gelişmeler değil dava süreci nedeniyle gerçekleşti.

Yatırımcılar, 0.36 dolar seviyesine kadar ulaşmasının ardından XRP için yeniden beklentiye girmişti ancak XRP yatırımcılarını bir kez daha yarı yolda bıraktı ve düşüşe geçti. Tüm bu düşüş süreçlerinde milyonlarca küçük-büyük demeden çok sayıdaki XRP yatırımcısı varlıklarını sattı.

Yanıtlanması gereken çok soru var. Sorular bir liste olsaydı yüzlerce soru eklenebilirdi. Ancak Ripple’ı ve doğal olarak XRP’yi bekleyen son ne olacak?

XRP Fiyatı 0.00 Dolara Çakılacak

Kritik ve en önemli senaryo olarak XRP’nin 0.00 dolara çakılması ve sonsuza dek yatırımcılarını zarara uğratması senaryosu. Bu senaryo özellikle bazı XRP yatırımcılarının tepkisini çekerken, Amerikan ve Çinli yatırımcılar bu senaryonun “olabileceğini” öngörerek mevcut yatırımlarını buna uygun düzenliyor.

XRP fiyatının 0.00 dolara veya 0.01 dolar seviyelerine düşebileceği senaryosunun ardında dava sürecinden çıkacak gelişmelerin etkili olması bekleniyor. Ancak dava sürecinin görüleceği Şubat ayı sonuna kadar bu gelişmenin gerçek olabileceğini düşünen analistlerin ve yatırımcıların sayısı da fazla.

Ripple’ın Kapatılması Ve XRP’lere El Konulması

Olası ve en dikkat çeken senaryolar arasında Ripple’a el konulması ve mevcut XRP’lerin Amerikan yönetimi tarafından satılmaya ve yatırımcılara belirli oran üzerinden satış hakkı tanınması yönünde. Ancak analistler bunun olmasının “mümkün olmayacağı” görüşündeler. Çünkü kripto para birimleri sabit değerle satılmıyor ve alım satımların aniden durdurulması pek mümkün değil.

Eğer ki alım ve satım işlemleri aniden durdurulur ve sabit fiyat üzerinden yatırımcılar satışa zorlanırsa bunun sonuçlarının kötü olabileceği ve kripto para piyasalarında büyük endişeye yol açabileceği belirtilmekte.

Ripple’ın Aklanması Ve XRP’nin 1 Dolara Ulaşması

Hiç şüphesiz ki XRP yatırımcılarının en çok istedikleri senaryo bu. Ripple’ın aklansa bile bunun hemen olmayacağını belirten analistler, şirketin ve yöneticilerinin aklanması durumunda XRP fiyatının 1 dolar ve 3 dolar aralığına kadar yükselmesinin haberlerin etkisiyle mümkün olabileceğini belirtiyorlar.

Ancak SEC’in açtığı davaları yakından inceleyen çok sayıda uzman, SEC’in “dava kaybetme ihtimalinin yok denecek kadar az” olduğunu söylüyor. SEC ve Ripple çatışmasının nasıl sona ereceği henüz belirsizliklerle dolu olsa da, Ripple’ın elinde karşı hamle yapabilecek kanıtların güçlü olması durumunda davanın Ripple lehine sonuçlanmasının – düşük oranlı bir beklenti olsa da – mümkün olabileceğine dair görüşler mevcut.

*Bu içerik Kriptopiyasasi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ripple (XRP) İçin Beklenen Sinyal, Dünyaca Ünlü Analistten Geldi

Bir zamanlar toplam piyasa değeri açısından ikinci sıraya kadar yükselip Ethereum'u (ETH) bile yerinden eden XRP, davanın etkileri sebebiyle dibi gördü. XRP fiyatı Ripple'a...

Son Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında tekniği alt üst eden coinlerden birisi olan ve eşler arası (peer to peer) protokolünün sürekli geliştirilmesinden sorumlu şirket BitTorrent’in yerel tokeni...

Holo (HOT) Tam Gaz Yükselişe Devam Ediyor! – HOT’un Sıradaki Hedefi Ne?

Kripto para piyasasının her türlü istatistiğini barındıran Coinmarketcap'e göre her geçen gün fiyatındaki artışla 26. sıraya kadar yükselen Holo (HOT), şu saatlerde 5.2 milyar...

Jed McCaleb 2021’de Ne Kadar XRP Sattı ve Daha Ne Kadar Satacak?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple'ı dava ederken üst düzey iki yöneticiyi de unutmadı. Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve eski CEO'su Chris...

Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Yatırımcılarının Bu Hafta Dikkat Etmesi Gereken 3 Gelişme

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) 57.000 dolarla başladığı nisan ayının ilk haftası, büyük değişimlere gebe gibi gözüküyor. Geçtiğimiz hafta 60.000 dolar seviyesi yeniden...

Analist, NFT’ler Sayesinde Rekor Kırmasını Beklediği Altcoini Açıkladı

NFT çılgınlığı son dönemde nispeten hız kesse de NFT'ler ile ilgili kripto para projeleri rekor kırmaya devam ediyor. Ünlü kripto para analisti Ben Armstrong...