Altcoin Ripple (XRP) İçin Olası Senaryolar Neler? - Ripple'ı Bekleyen Gelişmeler Ne Olabilir?

Ripple (XRP) İçin Olası Senaryolar Neler? – Ripple’ı Bekleyen Gelişmeler Ne Olabilir?

Ripple'ı ve XRP'yi ne bekliyor?

Takip et blank

SEC tarafından dava edilen ve davası Şubat ayının sonunda görülmeye başlayacak Ripple için kritik süreç devam ediyor. Henüz belirsizliklerle dolu bu dönemde Ripple’ın kripto para birimi XRP’nin değeri de oldukça değer kaybetti. Bitcoin ve altcoin yatırımları son dönemde beklenmedik düzeyde değer kaybederken, XRP fiyatındaki gelişmelerin en büyük nedeni piyasada yaşanan gelişmeler değil dava süreci nedeniyle gerçekleşti.

Yatırımcılar, 0.36 dolar seviyesine kadar ulaşmasının ardından XRP için yeniden beklentiye girmişti ancak XRP yatırımcılarını bir kez daha yarı yolda bıraktı ve düşüşe geçti. Tüm bu düşüş süreçlerinde milyonlarca küçük-büyük demeden çok sayıdaki XRP yatırımcısı varlıklarını sattı.

Yanıtlanması gereken çok soru var. Sorular bir liste olsaydı yüzlerce soru eklenebilirdi. Ancak Ripple’ı ve doğal olarak XRP’yi bekleyen son ne olacak?

XRP Fiyatı 0.00 Dolara Çakılacak

Kritik ve en önemli senaryo olarak XRP’nin 0.00 dolara çakılması ve sonsuza dek yatırımcılarını zarara uğratması senaryosu. Bu senaryo özellikle bazı XRP yatırımcılarının tepkisini çekerken, Amerikan ve Çinli yatırımcılar bu senaryonun “olabileceğini” öngörerek mevcut yatırımlarını buna uygun düzenliyor.

XRP fiyatının 0.00 dolara veya 0.01 dolar seviyelerine düşebileceği senaryosunun ardında dava sürecinden çıkacak gelişmelerin etkili olması bekleniyor. Ancak dava sürecinin görüleceği Şubat ayı sonuna kadar bu gelişmenin gerçek olabileceğini düşünen analistlerin ve yatırımcıların sayısı da fazla.

Ripple’ın Kapatılması Ve XRP’lere El Konulması

Olası ve en dikkat çeken senaryolar arasında Ripple’a el konulması ve mevcut XRP’lerin Amerikan yönetimi tarafından satılmaya ve yatırımcılara belirli oran üzerinden satış hakkı tanınması yönünde. Ancak analistler bunun olmasının “mümkün olmayacağı” görüşündeler. Çünkü kripto para birimleri sabit değerle satılmıyor ve alım satımların aniden durdurulması pek mümkün değil.

Eğer ki alım ve satım işlemleri aniden durdurulur ve sabit fiyat üzerinden yatırımcılar satışa zorlanırsa bunun sonuçlarının kötü olabileceği ve kripto para piyasalarında büyük endişeye yol açabileceği belirtilmekte.

Ripple’ın Aklanması Ve XRP’nin 1 Dolara Ulaşması

Hiç şüphesiz ki XRP yatırımcılarının en çok istedikleri senaryo bu. Ripple’ın aklansa bile bunun hemen olmayacağını belirten analistler, şirketin ve yöneticilerinin aklanması durumunda XRP fiyatının 1 dolar ve 3 dolar aralığına kadar yükselmesinin haberlerin etkisiyle mümkün olabileceğini belirtiyorlar.

Ancak SEC’in açtığı davaları yakından inceleyen çok sayıda uzman, SEC’in “dava kaybetme ihtimalinin yok denecek kadar az” olduğunu söylüyor. SEC ve Ripple çatışmasının nasıl sona ereceği henüz belirsizliklerle dolu olsa da, Ripple’ın elinde karşı hamle yapabilecek kanıtların güçlü olması durumunda davanın Ripple lehine sonuçlanmasının – düşük oranlı bir beklenti olsa da – mümkün olabileceğine dair görüşler mevcut.

*Bu içerik Kriptopiyasasi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ünlü Sunucu Bitcoin’lerini Sattığını Açıkladı – Yeni Alım Yapacağı Seviye Şaşırttı

CNBC'de yayınlanan Mad Money programı sunucusu Jim Cramer, kripto paralar hakkında bazı takipçilerinin sorularına yanıt olarak bir açıklama yaptı. Cramer, 41 bin dolarlı seviyeleri...

3 Trilyon Dolarlık Teşvik Paketi Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek?

ABD Başkanı Joe Biden yönetimi, kısa süre sonra göreve başlayacak. 10 gün sonra göreve gelecek olan Biden'ın neredeyse tüm planları hazır ve Beyaz Saray'a...

Bitcoin’in (BTC) Düzeltmesi Bitti mi? Piyasa Yeniden Yeşile Dönerken Hangi Altcoinlere Dikkat Etmeli?

Kripto para piyasası son 24 saat içerisinde 170 milyar dolara yakın kayıp yaşadı ve bunun en büyük sorumlusu lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)...

Celsius CEO’su Bitcoin Fiyatının Nereye Kadar Düşeceğini Açıkladı!

Celsius CEO'su Alex Mashinsky, kripto para birimi pazarının en büyük ürünü olan Bitcoin için önemli açıklamalarda bulundu. Mashinsky, yatırımcıların son dönemde düşüşlerden büyük ölçüde...

2,5 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP ve Altcoin Likidasyonu Yaşandı

Neredeyse aylardır ciddi bir düzeltme olmadan yükselişine devam eden Bitcoin'in (BTC) bir yerde eski günleri "hatırlatacağı" tahmin ediliyordu. Bitcoin fiyatı son 24 saatlik süre...

Bitcoin Fiyatı Neden Düşüyor? – Ünlü İsim Merak Edilen Soruyu Yanıtladı

Bitcoin fiyatı son saatlerde düşüşe geçti ve aniden yaşanan düşüşler yatırımcıları paniğe ve acil satışlar yapmaya zorladı. Çok sayıda BTC yatırımcısının merakla sorduğu "Bitcoin...