HaberlerRipple-SEC Davasında Son Gelişmeler, XRP Fiyatını Etkileyecek mi?

Ripple-SEC Davasında Son Gelişmeler, XRP Fiyatını Etkileyecek mi?

Cardano CEO'sundan Ripple-SEC davası için yeni yorum.

Takip et blank

Kripto para sektörünün en kritik gelişmelerinden bir tanesi olan Ripple-SEC davası, devam ediyor. Bu davadan gelen son haberler ise XRP‘nin fiyatını derinden etkilediği gözlenmekte.

Cardano‘nun kurucusu Charles Hoskinson kısa süre önce ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile Ripple arasındaki davada yanlış anlaşıldığını ve major altcoin‘in yanında olduğunu söylemişti.

Geçmiş dönemlerde yaptığı açıklamalarda nedeniyle XRP topluluğundan tepkiler ile karşılaşan Hoskinson, son açıklaması ise sinirleri yatıştırmayı başarmış durumda.

Charles Hoskinson, SEC’i yolsuzluk iddialarıyla itham etmenin Ripple’ın kritik davayı kazanma şansını azaltabileceğini düşünüyor.

Cardano kurucusu ve CEO’su Hoskinson avukat John Deaton’a verdiği yanıtta, yolsuzlukla ilgili tartışmalar hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Bu tamamen ayrı bir konu ve bu şekilde ele alınmalıdır.”

Ripple-SEC davasına yolsuzluk iddialarının dahil edilmesinin popüler altcoin’e zarar vereceğini düşünen Charles, bu konu ayrı olarak ele alınmalıdır diyor.

Ripple’ın SEC davası karşısında şuanda bir hakimiyet oluşturduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Birçok SEC ithamını çürütmeyi başaran Ripple, XRP’nin de yükseliş yaşamasını sağlıyor.

Haberimizin yazıldığı esnada 0.5184 dolar seviyelerinden işlem gören XRP, ilerleyen günlerde yükselişe devam edebilmek için 0.5378 dolar direncini aşması gerekmekte.

Bu direnç noktasının da aşılması halinde ciddi miktarda değer kazanabilecek olan popüler altcoin, 0.50 doların altına sarkması halinde ise düşüş yaşayabilir.

blank

*Gelişmeleri için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

CZ Açıkladı: Bitcoin Borsası Binance, Bu Altcoin’lere Yatırım Yapıyor!

Kripto para sektörü benimsenmeye devam ediyor. Atılan adımlar sayesinde birçok firma artık dijital varlıklar ile ödemeleri destekliyor. Her ne kadar ödemeler artış gösteriyor olsa...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin, Bugün Değerini 2’ye Katladı!

Kripto para sektörüne yatay hareketler hakim olduğu görülüyor. Her ne kadar sektördeki volatilite çok düşük olsa da, bazı saatlerde balinalar dönem dönem bazı altcoin'lere...

Bu Bitcoin Borsasından Şok Hamle: “Operasyonları Durduruyoruz”!

Kripto para sektöründe kaos eksik olmuyor. Kripto paralarda devam eden ayı piyasası, bireysel yatırımcılarla birlikte platformları da zor duruma sokmakta. Bu yaşananlara rağmen Bitcoin...

Haftaya Bitcoin’de (BTC) Bu Gelişmeler Takip Edilecek!

Kripto para sektöründe yatay trendin hakim olduğu bir haftanın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Uzun bir süredir yatırımcıların beklediği volatil hareketleri sergileyemeyen kripto para birimleri,...

Bitcoin Boğası Justin Sun: “Bu Altcoin’i Satın Alanlara, Para Ödülü Vereceğim”!

Kripto para sektörünün en önemli isimlerinden bir tanesi olan Tron kurucusu Justin Sun, resmen sahnelere geri döndü. Her ne kadar son günlerde Sun'ın hamleleri...

İsrail’in Son Bitcoin (BTC) Adımı, Yükseliş Getirebilir mi?

Kripto para sektörü her geçen gün benimsenme oranını artırmaya devam ediyor. Her ne kadar piyasa beklentilerin aksine yatay hareketler sergiliyor olsa da, devletlerin de...