AltcoinRipple CEO'su XRP Yatırımcılarının En Çok Merak Ettiği Soruları Yanıtladı: Kurtuluş Yakın...

Ripple CEO’su XRP Yatırımcılarının En Çok Merak Ettiği Soruları Yanıtladı: Kurtuluş Yakın mı?

Ripple CEO'su XRP yatırımcılarının merak ettiği 5 soruyu yanıtladı.

Takip et blank

Ripple’a açılan dava, XRP yatırımcıları için büyük bir boğa fırsatının kaçmasına neden oldu. Dava haberi öncesinde 0,77 doları gören ve 0,50 dolar desteğinde tutunan XRP fiyatı, bunun devamında ise 0,17 dolara kadar geriledi. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ise davada yer alan birçok “sert iddiaya” 7 Ocak gecesinde yanıt verdi.

İlgili İçerik  Ripple (XRP) Fiyatını Yeniden Harekete Geçiren Gelişme Ne?

ABD’nin menkul kıymet regülatörü SEC tarafından açılan davada Ripple ve yöneticileri hakkında oldukça sert iddialara yer verildiği görülmüştü. Bunlardan birisi borsalara XRP listelemesi için XRP ile ödeme yapıldığıydı. Buna ek olarak Ripple müşterilerine XRP ile ödeme yapma veya yöneticilerin bizzat XRP satması gibi iddialar da dava belgesinde yer alıyor.

Ripple CEO’sunun XRP Açıklamasından Önemli Noktalar

Ripple CEO’su Garlinghouse ise dün yayınladığı gönderide bu ve bunun gibi birçok soruya yanıt verdi. CEO’nun 5 önemli soru ve bunlara verdiği cevaplar ise şu şekilde sıralanabilir:

1.Ripple neden SEC ile anlaşmadı?

Garlinghouse bu konuda detaylara giremeyeceğini ancak bunu denediklerini, yeni yönetim ile de denemeye devam edeceklerini belirtti. CEO, bunu XRP yatırımcılarına en az zarar verecek şekilde çözeceklerini vurguladı.

2. Borsalara XRP listelemesi için ödeme yaptınız mı? XRP ne zaman yeniden listelenecek?

Garlinghouse aslında bu soruda borsalara XRP ödemesi yapılıp yapılmadığına açıklık getirmedi. CEO buna karşın XRP’nin ticari hacminin %95’inin ABD dışı kaynaklı olduğunu ve burada XRP’nin listeli olduğunu belirtti.

3. SEC’e ne zaman yanıt vereceksiniz? Neden sessizsiniz?

Garlinghouse dava konusunda sessiz olmadıklarını ancak yasal süreçlerin yavaş olabileceğini vurguladı. İşlerin yavaş gözükebildiğini ancak perde arkasında birçok gelişme olduğunu vurgulayan Garlinghouse, yatırımcılara güven verdi.

4. Yatırımcılar Ripple’a güveniyor mu?

Kısa süre önce Ripple yatırımcısı Tetragon da şirketi dava etti ve bu durum çatırdamaların olduğunu ortaya çıkardı. Garlinghouse ise Ripple yatırımcılarının güveninin tam olduğunu, %1,5 hisseye sahip olan Tetragon’un kendilerini hayal kırıklığına uğrattığını belirtti.

5. Müşterilerinize XRP kullanması için ödeme yaptınız mı?

Özellikle MoneyGram şirketine XRP kullanması için yüklü ödemeler yapılması tepki çekmişti. Ripple CEO’su ise bu yöntemin aslında PayPal, Visa ve önde gelen ödeme şirketleri tarafından kullanıldığını belirtti. CEO, bu açıklama ile ödeme yapıldığını da kabul etmiş oldu.

CEO’nun açıklamalarının özetine bakılacak olursa Ripple’ın SEC ile anlaşmaya gitmeyi hedeflediği görülüyor. SEC’nin buna ne tepki vereceği ise kilit bir konu.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Son 24 Saatte Borsalarda Yüksek Bitcoin (BTC) Ve Stablecoin Hareketliliği! – Bu Neye İşaret?

Bilindiği üzere geçen hafta Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’in Elon Musk’ın desteklediği düşünülen köpek coinleri olarak da bilinen AKITA ve SHIB’i dumplamasıyla kripto para...

Elon Musk Bu Sefer Bitcoin’i (BTC) Kurtarabilecek Mi?

Bitcoin (BTC) ile Tesla araçlarının satışlarını destekleyeceğini açıklamasıyla BTC’nin 30.000 dolarlardan 60.000 dolarlara kadar tırmanmasını sağlayan Elon Musk, bu açıklamayı tersine çevirmesiyle BTC’nin yeniden...

Ünlü Analist, Şu An Olması Gereken Değerin “Çok Altındaki” Altcoini Açıkladı

Kripto para piyasasının yaşadığı deprem yavaş yavaş etkilerini kaybediyor. Kripto para yatırımcıları ise etkileri azalan bu düşüşün devamında yeniden rekor kırabilecek kripto paraları aramaya...

Deutsche Bank Analistleri, Bitcoin (BTC) Fiyatının Sert Düşüşünü Yorumladı: Düşüş Sürecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC); 64.800 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatın buradan kademeli olarak 50.000 dolara kadar çekilse de...

Rubenstein Cevapladı: Hükümetler, Kripto Paraları Durdurabilir mi?

Çin, ABD ve Hong Kong'tan gelen kripto paralarla ilgili haberler, kripto para piyasasında büyük bir paniğe yol açtı. Kripto para birimlerinin ağır şekilde regüle...

Kripto Para Piyasası, Çin Başbakan Yardımcısının Açıklamaları İle Yine Sarsıldı!

Çin Devlet Konseyi tarafından bugün yapılan açıklamada, özellikle ülke içerisindeki Bitcoin (BTC) madenciliğinin üzerine gidileceği belirtildi. Çin Başbakan Yardımcısı Lie He'nin de başkanlık ettiği...