Altcoin Ripple CEO'su XRP Yatırımcılarının En Çok Merak Ettiği Soruları Yanıtladı: Kurtuluş Yakın...

Ripple CEO’su XRP Yatırımcılarının En Çok Merak Ettiği Soruları Yanıtladı: Kurtuluş Yakın mı?

Ripple CEO'su XRP yatırımcılarının merak ettiği 5 soruyu yanıtladı.

Takip et blank

Ripple’a açılan dava, XRP yatırımcıları için büyük bir boğa fırsatının kaçmasına neden oldu. Dava haberi öncesinde 0,77 doları gören ve 0,50 dolar desteğinde tutunan XRP fiyatı, bunun devamında ise 0,17 dolara kadar geriledi. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ise davada yer alan birçok “sert iddiaya” 7 Ocak gecesinde yanıt verdi.

İlgili İçerik  Ripple (XRP) Fiyatını Yeniden Harekete Geçiren Gelişme Ne?

ABD’nin menkul kıymet regülatörü SEC tarafından açılan davada Ripple ve yöneticileri hakkında oldukça sert iddialara yer verildiği görülmüştü. Bunlardan birisi borsalara XRP listelemesi için XRP ile ödeme yapıldığıydı. Buna ek olarak Ripple müşterilerine XRP ile ödeme yapma veya yöneticilerin bizzat XRP satması gibi iddialar da dava belgesinde yer alıyor.

Ripple CEO’sunun XRP Açıklamasından Önemli Noktalar

Ripple CEO’su Garlinghouse ise dün yayınladığı gönderide bu ve bunun gibi birçok soruya yanıt verdi. CEO’nun 5 önemli soru ve bunlara verdiği cevaplar ise şu şekilde sıralanabilir:

1.Ripple neden SEC ile anlaşmadı?

Garlinghouse bu konuda detaylara giremeyeceğini ancak bunu denediklerini, yeni yönetim ile de denemeye devam edeceklerini belirtti. CEO, bunu XRP yatırımcılarına en az zarar verecek şekilde çözeceklerini vurguladı.

2. Borsalara XRP listelemesi için ödeme yaptınız mı? XRP ne zaman yeniden listelenecek?

Garlinghouse aslında bu soruda borsalara XRP ödemesi yapılıp yapılmadığına açıklık getirmedi. CEO buna karşın XRP’nin ticari hacminin %95’inin ABD dışı kaynaklı olduğunu ve burada XRP’nin listeli olduğunu belirtti.

3. SEC’e ne zaman yanıt vereceksiniz? Neden sessizsiniz?

Garlinghouse dava konusunda sessiz olmadıklarını ancak yasal süreçlerin yavaş olabileceğini vurguladı. İşlerin yavaş gözükebildiğini ancak perde arkasında birçok gelişme olduğunu vurgulayan Garlinghouse, yatırımcılara güven verdi.

4. Yatırımcılar Ripple’a güveniyor mu?

Kısa süre önce Ripple yatırımcısı Tetragon da şirketi dava etti ve bu durum çatırdamaların olduğunu ortaya çıkardı. Garlinghouse ise Ripple yatırımcılarının güveninin tam olduğunu, %1,5 hisseye sahip olan Tetragon’un kendilerini hayal kırıklığına uğrattığını belirtti.

5. Müşterilerinize XRP kullanması için ödeme yaptınız mı?

Özellikle MoneyGram şirketine XRP kullanması için yüklü ödemeler yapılması tepki çekmişti. Ripple CEO’su ise bu yöntemin aslında PayPal, Visa ve önde gelen ödeme şirketleri tarafından kullanıldığını belirtti. CEO, bu açıklama ile ödeme yapıldığını da kabul etmiş oldu.

CEO’nun açıklamalarının özetine bakılacak olursa Ripple’ın SEC ile anlaşmaya gitmeyi hedeflediği görülüyor. SEC’nin buna ne tepki vereceği ise kilit bir konu.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ripple (XRP) Fiyatını Yeniden Harekete Geçiren Gelişme Ne?

Kripto para sektöründe belki de en büyük topluluğa sahip olan projelerden olan Ripple (XRP), oldukça kötü bir 2020 yaşadı. XRP fiyatı 2020 yılının son...

Dikkat: Binance 4 Kripto Para İşlem Çiftini Platformdan Kaldırıyor

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, dört kripto para işlem çiftini kaldıracağını açıkladı. Binance tarafından bugün yayınlanan duyurda...

İngiltere’nin Korkulan Kripto Para Yasağı Bugün Başlıyor

İngiltere'nin finansal regülatörü Mali Tutum Otoritesi'nin (FCA) kripto para türev ürün yasağı bugün resmen başladı. İngiltere içerisindeki bireysel kripto para yatırımcıları bu yasak ile...

ONS Altın ve Gümüş İçin Dudak Uçuklatan Tahmin: 2021 Beklenen Yıl Olacak

Koronavirüs salgını ile 2020 yılında rekor tazeleyen altın ve gümüş, salgının seyrinin yavaşlaması ile beraber düzeltme yaşadı. ONS altın fiyatı 30 Kasım 2020 tarihinde...

Cardano (ADA) Fiyatı Rekora Gidiyor: İşte Açıklanan Son Gelişme

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Charles Hoskinson tarafından hayata geçirilen Cardano (ADA), son 24 saatin en hareketli kripto para birimlerinden birisi oldu. Top 10 içerisine...

Yeni Tespit Edildi: Hemen Bu Adımları Uygulayın Ve Kontrol Edin, Cüzdanınız Sıfırlanabilir!

Güvenlik firması Intezer Labs'ın 2020 yılına ait yayınladığı güvenlik raporunda kripto para yatırımcılarını hedefleyen 3 kötü niyetli programın tespit edildiği açıklandı. Güvenlik firmasının tespit ettiği...