Altcoin Ripple CEO'su XRP Yatırımcılarının En Çok Merak Ettiği Soruları Yanıtladı: Kurtuluş Yakın...

Ripple CEO’su XRP Yatırımcılarının En Çok Merak Ettiği Soruları Yanıtladı: Kurtuluş Yakın mı?

Ripple CEO'su XRP yatırımcılarının merak ettiği 5 soruyu yanıtladı.

Takip et blank

Ripple’a açılan dava, XRP yatırımcıları için büyük bir boğa fırsatının kaçmasına neden oldu. Dava haberi öncesinde 0,77 doları gören ve 0,50 dolar desteğinde tutunan XRP fiyatı, bunun devamında ise 0,17 dolara kadar geriledi. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ise davada yer alan birçok “sert iddiaya” 7 Ocak gecesinde yanıt verdi.

İlgili İçerik  Ripple (XRP) Fiyatını Yeniden Harekete Geçiren Gelişme Ne?

ABD’nin menkul kıymet regülatörü SEC tarafından açılan davada Ripple ve yöneticileri hakkında oldukça sert iddialara yer verildiği görülmüştü. Bunlardan birisi borsalara XRP listelemesi için XRP ile ödeme yapıldığıydı. Buna ek olarak Ripple müşterilerine XRP ile ödeme yapma veya yöneticilerin bizzat XRP satması gibi iddialar da dava belgesinde yer alıyor.

Ripple CEO’sunun XRP Açıklamasından Önemli Noktalar

Ripple CEO’su Garlinghouse ise dün yayınladığı gönderide bu ve bunun gibi birçok soruya yanıt verdi. CEO’nun 5 önemli soru ve bunlara verdiği cevaplar ise şu şekilde sıralanabilir:

1.Ripple neden SEC ile anlaşmadı?

Garlinghouse bu konuda detaylara giremeyeceğini ancak bunu denediklerini, yeni yönetim ile de denemeye devam edeceklerini belirtti. CEO, bunu XRP yatırımcılarına en az zarar verecek şekilde çözeceklerini vurguladı.

2. Borsalara XRP listelemesi için ödeme yaptınız mı? XRP ne zaman yeniden listelenecek?

Garlinghouse aslında bu soruda borsalara XRP ödemesi yapılıp yapılmadığına açıklık getirmedi. CEO buna karşın XRP’nin ticari hacminin %95’inin ABD dışı kaynaklı olduğunu ve burada XRP’nin listeli olduğunu belirtti.

3. SEC’e ne zaman yanıt vereceksiniz? Neden sessizsiniz?

Garlinghouse dava konusunda sessiz olmadıklarını ancak yasal süreçlerin yavaş olabileceğini vurguladı. İşlerin yavaş gözükebildiğini ancak perde arkasında birçok gelişme olduğunu vurgulayan Garlinghouse, yatırımcılara güven verdi.

4. Yatırımcılar Ripple’a güveniyor mu?

Kısa süre önce Ripple yatırımcısı Tetragon da şirketi dava etti ve bu durum çatırdamaların olduğunu ortaya çıkardı. Garlinghouse ise Ripple yatırımcılarının güveninin tam olduğunu, %1,5 hisseye sahip olan Tetragon’un kendilerini hayal kırıklığına uğrattığını belirtti.

5. Müşterilerinize XRP kullanması için ödeme yaptınız mı?

Özellikle MoneyGram şirketine XRP kullanması için yüklü ödemeler yapılması tepki çekmişti. Ripple CEO’su ise bu yöntemin aslında PayPal, Visa ve önde gelen ödeme şirketleri tarafından kullanıldığını belirtti. CEO, bu açıklama ile ödeme yapıldığını da kabul etmiş oldu.

CEO’nun açıklamalarının özetine bakılacak olursa Ripple’ın SEC ile anlaşmaya gitmeyi hedeflediği görülüyor. SEC’nin buna ne tepki vereceği ise kilit bir konu.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ripple (XRP) İçin Beklenen Sinyal, Dünyaca Ünlü Analistten Geldi

Bir zamanlar toplam piyasa değeri açısından ikinci sıraya kadar yükselip Ethereum'u (ETH) bile yerinden eden XRP, davanın etkileri sebebiyle dibi gördü. XRP fiyatı Ripple'a...

Son Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında tekniği alt üst eden coinlerden birisi olan ve eşler arası (peer to peer) protokolünün sürekli geliştirilmesinden sorumlu şirket BitTorrent’in yerel tokeni...

Holo (HOT) Tam Gaz Yükselişe Devam Ediyor! – HOT’un Sıradaki Hedefi Ne?

Kripto para piyasasının her türlü istatistiğini barındıran Coinmarketcap'e göre her geçen gün fiyatındaki artışla 26. sıraya kadar yükselen Holo (HOT), şu saatlerde 5.2 milyar...

Jed McCaleb 2021’de Ne Kadar XRP Sattı ve Daha Ne Kadar Satacak?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple'ı dava ederken üst düzey iki yöneticiyi de unutmadı. Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve eski CEO'su Chris...

Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Yatırımcılarının Bu Hafta Dikkat Etmesi Gereken 3 Gelişme

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) 57.000 dolarla başladığı nisan ayının ilk haftası, büyük değişimlere gebe gibi gözüküyor. Geçtiğimiz hafta 60.000 dolar seviyesi yeniden...

Analist, NFT’ler Sayesinde Rekor Kırmasını Beklediği Altcoini Açıkladı

NFT çılgınlığı son dönemde nispeten hız kesse de NFT'ler ile ilgili kripto para projeleri rekor kırmaya devam ediyor. Ünlü kripto para analisti Ben Armstrong...