AltcoinRekorlara Doymak Bilmeyen Avalanche'ın (AVAX) Sırrı Ne?

Rekorlara Doymak Bilmeyen Avalanche’ın (AVAX) Sırrı Ne?

AVAX'ta işler iyi gidiyor..

Takip et blank

Avalanche son 2 ayda en iyi yükseliş kaydeden kripto brimleri arasında yer alıyor. Bu performansa olanak tanıyan bir çok sebep olduğu söyleyebilir. Öyle ki, iki ay gibi kısa bir süre de kripto piyasasında bir çok şey değişebilmekte. SOL, AVAX, ADA, bunun en büyük örnekleri.

blank

AVAX, 20 Temmuz genel piyasa çöküşünde, 9 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Fakat bu iki aylık zaman diliminde, üç basamaklı (%800) bir artış ile bugün 79.80 dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmayı başardı. Geçtiğimiz hafta piyasanın düşmesi, yükseliş trendindeki AVAX’ın da geri çekilmesine neden olmuştu.

Piyasanın biraz sakinleşmesinin ardından, yükselme fırsatı bulan AVAX, yükseliş trendindeki yolculuğuna devam ederek yeni ATH yapmış oldu. Kısa bir sürede bu denli yükseliş kaydeden AVAX, bir çok kripto yatırımcılarının dikkatini üzerine çektiği görülmekte. Peki bu yükselişin arka perdesinde neler var?

Geçen yıl kripto piyasasına Eylül 2020’de katılan AVAX, ekibin aktif çalışmaları sonucu bir çok ortaklıklara imza atarak gün yüzüne çıkmayı başarmıştı. En önemlileri arasında popüler DeFi devi AAVE gösterilebilir.

Halihazırda topluluk tarafından devam eden oylama, AAVE ağının Avalanche blok zinciri üzerine adapte edilmesini isteyip istemediklerini belirlemeyi amaçlıyor. Onaylanması durumunda Ethereum ağı üzerinde bulunan Aave varlıklarının aktarılabileceğinden bu durum Avalanche’nin kilitlenmiş fon miktarını (TVL) daha da artırabilir.

Avalanche ağı üzerinde kurulu bir algoritmik likidite piyasası protokolü olan BENQI ile merkezi olmayan finans sistemi alanında büyümeyi hızlandırmayı amaçlayan 3 milyon dolarlık bir anlaşma yaptığı da bilinmekte. Ayrıca DeFi ve CeFi toplayıcısı olan OpeanOcean, kendi ağındaki likiditeyi artırmak için Avalanche’yi entegre etmişti.

Tüm bu ortaklık anlaşmalarının yanında AVAX protokolünün Aave ve Curve Finance tarafından desteklenen DeFi teşvik protokolünün başlatılmasıyla, Avalanche’ın toplam kilitli değerinde (TVL) büyük artış yaşadığı gözlemlenmişti.

Avalanche’nin arkasındaki kuruluş olan AvaLabs Pazarlama Başkan Yardımcısı Jay Kurashi Sofue, bu önemli artışın “sadece 5 milyon dolarlık teşviklerin dağıtılmasına” rağmen geldiğini söyledi.

Avalanche, son dönemlerde yaptığı ekosistem geliştirmeleri için Polychain ve Three Arriws Capital’in de aralarında bulunduğu kripto para fonları ile 230 milyon dolarlık bir yatırım fonu da açıklaması değerine değer katan sebeplerden oldu.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ethereum (ETH) Kurucu Ortağı Vitalik Buterin: “Bitiş Çizgisine Geldik”

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum'un (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, genellikle çok az ancak öz açıklama yapması ile...

Önce Elon Musk, Şimdi ise TRX Ceo’su Justin Sun’dan Çin ve Bitcoin Yorumu!

Dünyanın en zengin isimlerinden olan Tesla CEO'su Elon Musk, kripto para sektörünü son dönemde bir hayli meşgul eden Çin yasakları hakkında konuştu. Musk, 28...

Avalanche’de (AVAX) Boğa Sinyali! – AVAX Teknik Analizi!

Türkiyedeki yatırımcıların gözde coinlerinden biri olan ve coinmarketcapte 14,6 milyar dolarlık piyasa değeriyle 12. sırada yer alan Avalanche (AVAX), yayın saati itibariyle 65,45 dolar...

Cardono’dan (ADA) Yatırımcılarına Yeni Müjde: Büyük Anlaşma Yapıldı!

Merkeziyetsiz finans alanında yaptığı yatırımlar ve ortaklıklar ile gündemden düşmeyen Cardano (ADA), kripto piyasasında adından daha çok bahsettirmeye devam edecek gibi görünüyor. ADA blok zincirinin...

Milyarder Novogratz, Bitcoin’in (BTC) Sıradaki Rallisi İçin Tarih Verdi

Galaxy Digital'in ünlü CEO'su ve milyarder yatırımcı Mike Novogratz, sıkı bir Bitcoin fanatiği olarak da biliniyor. Novogratz, özellikle Bitcoin'in 20.000 dolar üzerine yeniden çıkacağını...

Dogecoin (DOGE) Topluluğundan, Elon Musk’a Sitemli Hatırlatma!

Tesla CEO'su ve dünyanın en zenginlerinden birisi konumundaki Elon Musk, Code Conference etkinliğinde sadece kripto paralar hakkında konuşmadı. Musk, aynı zamanda SpaceX uçuşları hakkında...