AltcoinRekorlara Doymak Bilmeyen Avalanche'ın (AVAX) Sırrı Ne?

Rekorlara Doymak Bilmeyen Avalanche’ın (AVAX) Sırrı Ne?

AVAX'ta işler iyi gidiyor..

Takip et blank

Avalanche son 2 ayda en iyi yükseliş kaydeden kripto brimleri arasında yer alıyor. Bu performansa olanak tanıyan bir çok sebep olduğu söyleyebilir. Öyle ki, iki ay gibi kısa bir süre de kripto piyasasında bir çok şey değişebilmekte. SOL, AVAX, ADA, bunun en büyük örnekleri.

AVAX, 20 Temmuz genel piyasa çöküşünde, 9 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Fakat bu iki aylık zaman diliminde, üç basamaklı (%800) bir artış ile bugün 79.80 dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmayı başardı. Geçtiğimiz hafta piyasanın düşmesi, yükseliş trendindeki AVAX’ın da geri çekilmesine neden olmuştu.

Piyasanın biraz sakinleşmesinin ardından, yükselme fırsatı bulan AVAX, yükseliş trendindeki yolculuğuna devam ederek yeni ATH yapmış oldu. Kısa bir sürede bu denli yükseliş kaydeden AVAX, bir çok kripto yatırımcılarının dikkatini üzerine çektiği görülmekte. Peki bu yükselişin arka perdesinde neler var?

Geçen yıl kripto piyasasına Eylül 2020’de katılan AVAX, ekibin aktif çalışmaları sonucu bir çok ortaklıklara imza atarak gün yüzüne çıkmayı başarmıştı. En önemlileri arasında popüler DeFi devi AAVE gösterilebilir.

Halihazırda topluluk tarafından devam eden oylama, AAVE ağının Avalanche blok zinciri üzerine adapte edilmesini isteyip istemediklerini belirlemeyi amaçlıyor. Onaylanması durumunda Ethereum ağı üzerinde bulunan Aave varlıklarının aktarılabileceğinden bu durum Avalanche’nin kilitlenmiş fon miktarını (TVL) daha da artırabilir.

Avalanche ağı üzerinde kurulu bir algoritmik likidite piyasası protokolü olan BENQI ile merkezi olmayan finans sistemi alanında büyümeyi hızlandırmayı amaçlayan 3 milyon dolarlık bir anlaşma yaptığı da bilinmekte. Ayrıca DeFi ve CeFi toplayıcısı olan OpeanOcean, kendi ağındaki likiditeyi artırmak için Avalanche’yi entegre etmişti.

Tüm bu ortaklık anlaşmalarının yanında AVAX protokolünün Aave ve Curve Finance tarafından desteklenen DeFi teşvik protokolünün başlatılmasıyla, Avalanche’ın toplam kilitli değerinde (TVL) büyük artış yaşadığı gözlemlenmişti.

Avalanche’nin arkasındaki kuruluş olan AvaLabs Pazarlama Başkan Yardımcısı Jay Kurashi Sofue, bu önemli artışın “sadece 5 milyon dolarlık teşviklerin dağıtılmasına” rağmen geldiğini söyledi.

Avalanche, son dönemlerde yaptığı ekosistem geliştirmeleri için Polychain ve Three Arriws Capital’in de aralarında bulunduğu kripto para fonları ile 230 milyon dolarlık bir yatırım fonu da açıklaması değerine değer katan sebeplerden oldu.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Ethereum (ETH) Bu Tarihte, Altcoin’lerde Boğayı Başlatabilir!

Kripto para sektörünün lider altcoini olan Ethereum, Temmuz ayı itibariyle çok sert bir yükseliş trendi başlatmıştı. Bu yükselişler sayesinde ise Bitcoin'in de değer kazanmaya...

Bitcoin’de (BTC) Düğmeye Basıldı, Operasyon Başlıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son günlerde beklenenden çok daha yatay hareketler sergiliyor. ABD - Çin gerilimi ve Kosova - Sırbistan çatışmaları nedeniyle...

Binance CEO’su CZ: Servetimin Yüzde 1’i Bitcoin’de, Yüzde 99’u İse..

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, müşterilerine tavsiyeler verdiği görülüyor. Ayı sezonunda yatırımcıların korkuya kapılmaması gerektiğini vurgulayan...

Sıcak Gelişme: ABD’den Gelen Bu Haber, Bitcoin’de (BTC) Düşüşü Başlattı!

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün itibariyle 22.800 dolar kritik destek seviyesi üzerinde akümüle olduğu görülüyordu. Geçtiğimiz saatlere kadar ayıların baskısı bu destek seviyesini...

Kahin Analist: Bitcoin (BTC) Bu Seviyeye Kadar Yükselecek, Sonra Çökecek!

Lider kripto para birimi olan Bitcoin kritik günlerden geçmeye devam ediyor. Amerikan Merkez Bankası (FED) tarihinin en agresif faiz artış politikasını uygularken, BTC'de bu...

Bu Metaverse Altcoin’inden, Kritik Bitcoin (BTC) Atılımı!

Kripto para sektörünün trendinin metaverse ürünleri olduğu biliniyor. Her ne kadar bu altcoinler çok büyük bir potansiyel barındırıyor olsa da, halen beklenen derecede büyük...