AltcoinPopülerliği Azalan Ancak Birçok Yatırımcıyı İçeride Bırakan Shiba Inu’da (SHIB) Dikkat Edilmesi...

Popülerliği Azalan Ancak Birçok Yatırımcıyı İçeride Bırakan Shiba Inu’da (SHIB) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Shiba Inu (SHIB) fiyat analizi…

Takip et blank

Piyasadaki açgözlülük seviyesinin zirvelere çıktığı ve her yeni çıkan coinin ne olduğuna bakılmaksızın alındığı bir dönemde ünlenen Shiba Inu (SHIB), ilk başta yükseliş gösterse de ona inanan birçok yatırımcıyı içeride bıraktı.

Aslında Ağustos 2020’de hayata geçirilen ve Dogecoin (DOGE) gibi meme yani şaka amaçlı bir coin olan Shıba Inu, Elon Musk’ın DOGE’dan sonraki hedefi oldu. Keşfedilmesiyle birlikte hızla yükselen SHIB, ilk aşamada 19x yükseliş yaşadı. Ardından 10 Mayıs günü sektörün en iyi borsası olan Binance’de listelenen SHIB, o günden bu yana yatırımcılarını üzüyor.

Yükselen Kanal Görünümü

Binance’e girişinin ardından %253’lük bir yükselişle ön plana çıkan ve yatırımcıları kendisine çeken SHIB, 24 saat içinde %50’lik bir düşüşle yatırımcılarını şoka uğrattı. Yükselir umuduyla bekleyen yatırımcıları her geçen gün daha büyük zararlara sokan SHIB, yayın saati itibariyle 0.00000955 dolar üzerinden alıcı buluyor.

blank
Shiba Inu (SHIB) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Günlük grafikte Binance’te yeni bir coin olması ve yaşanan düşüş nedeniyle henüz olgunlaşmadığı düşünülen SHIB’i 4 saatlikte değerlendirdiğimizde, yükselen kanal görünümünün mevcut olduğu görülüyor. Bu kanalın orta bandında tutunmaya çalışan SHIB’de satış baskısının artması halinde fiyatın daha önce kırdığı MA50 seviyesi olan 0.00000863 dolara kadar çekilmesi beklenebilir.

SHIB için 0.00000913 ve 0.00000863 dolar aralığının güvenli alım bölgesi olduğu belirtilirken 0.00000969 dolar seviyesi ara direnç olarak ortaya çıkıyor. Fiyatın kanalı kırması halinde düşüşün derinleşebileceği ihtimaliyle stop olma yoluna gidilebilir. Ayrıca SHIB için 0.00001025 – 0.00001041 dolar aralığının önemli bir direnç alanı olması bekleniyor.

Saatlikte Yükseliş Beklentisi!

31 Mayıs 19:00 mumunda hacimli bir yükseliş yaşayan ve ardından gelen FOMO etkisiyle yükselişine devam eden SHIB, yeni bir yükseliş için yatay konsolidasyona başlamışa benziyor.

blank
Shiba Inu (SHIB) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

İlk yükseliş hareketinin ardından kademeli olarak MA50 seviyesi olan 0.00000897 dolara kadar gerileyen SHIB’in buradaki ilk düşüş trendini kırdıktan sonra ikinci düşüş trendini ve aynı zamanda yatay direnci kırdığı görülüyor.

Son olarak kırılımla birlikte yükselen SHIB, 0.00000941 dolar desteği üzerinde yatay seyrediyor. Bu durumun devam etmesi halinde yeni bir yükseliş dalgasının gelebileceği düşünülürken olası gerilemelerde MA50 desteğine kadar kademeli alımlar yapılabilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 YORUM

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Dogecoin’i (DOGE) Geçen Ripple’da (XRP) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Ripple (XRP), kripto para piyasasındaki büyük düşüş öncesinde Elon Musk’ın tweetleriyle hızla yükselen ve piyasa değeri açısından coinmarketcapte dördüncü sıraya kadar gelen Dogecoin’i (DOGE)...

Beklenen Liste Yayımlandı: İşte “En Aktif” 10 Kripto Para Projesi!

Kripto para sektörü şu sıralar genel bir düşüş yaşıyor olsa da gelecek vaat eden projeleri bulmak için oldukça yaygın olan bir yöntem kullanılabilir. Bir...

Dogecoin (DOGE) Çılgınlığı Dindi: Sırada Hangi Kripto Paralar Var?

Dogecoin (DOGE), şaka amaçlı bir kripto para birimi olmasına rağmen elde ettiği popülerlik sayesinde tüm zamanların rekorunu günlük olarak kırmayı başardı. 90 milyar dolarlık...

Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin (BTC) Yerine Bu Kripto Paraya Yöneldi

Kurumsal yatırımcı denilince kripto para sektöründe akla gelen ilk kripto para tahmin edilebileceği gibi Bitcoin (BTC) oluyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kurumsal...

Robert Kiyosaki, Bitcoin (BTC) Alımı İçin Doğru Seviyeyi Açıkladı

İlk yayımlandığı 1997 yılından beri, finansal okuryazarlık adına başvurulan öncü kitaplardan biri olan Zengin Baba Yoksul Baba'nın yazarı olan Robert Kiyosaki, yeni Bitcoin (BTC)...

Veriler Fırtına Öncesi Sessizliğin Habercisi mi? BTC – ETH – LTC

Kripto paraların genelinde yatay eksenli fiyatlama devam ederken USDT gönderen adres sayısı son üç ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Aktif benzersiz adres sayısı baz alınarak...