AltcoinPolygon (MATIC), İsviçre'de Bir İlke İmza Atıyor!

Polygon (MATIC), İsviçre’de Bir İlke İmza Atıyor!

MATİC, İsviçre ulusal posta teşkilatına hizmet verecek!

Takip et blank

Blokchain teknolojisinin hızlı, güvenli, pratik ve kolay işlem yapma özelliği kurumsal firmaların son derece dikkatini çekmeye devam ediyor. Kurumsal firmaların küresel pazardaki rakipleri ile başa çıkabilmek için kripto varlıklara ve blokchain teknolojisine entegrasyon çalışmalarına son derece önem verdiğini görmekteyiz.

blank

İsviçre’nin en büyük posta teşkilatı Swiss Post, Polygon (MATIC) blokchain teknolojisini kullanarak ”İsviçre Kripto Damgası” başlatmayı hedeflediklerini belirtiyor.

İsviçre ulusal posta teşkilatı tarafından yapılan bir açıklamaya göre, İsviçre’de türünün ilk örneği olacak olan ”Kripto Pulu” oluşturmayı planlıyor.

MATIC ağında oluşturulacak bu dijital pullar sayesinde  fiziksel pullar ile dijital kripto dünyası arasındaki boşluğun kapatılması hedefleniyor.

Swiss Post kripto damgası hakkında şunları söylüyor:

”İlk bakışta, İsviçre Kripto Damgası sıradan bir pula benziyor. Kendinden yapışkanlı ve arkasında ayı resmi bulunur ve değeri 8.90 Franktır. Kişiler, her pul gibi posta pullarını da Frank yerine kullanabilir.

Fakat gerçek kripto pulu dijital ve bir koleksiyon eşyası niteliği taşır. Her fiziksel İsviçre Kripto Damgası, mATIC ağında bir blok zincirinde depolanan dijital damgaya erişim sunar.”

Açıklamanın devamı ise şöyle devam ediyor:

”Bir İsviçre Kripto Pulu satın alırken, müşteriler hangi tasarımın bağlantılı olduğunu bilmezler. Alıcılar sadece çevrimiçi durumlarda fiziksel damgaların dijtal versiyonunun nasıl göründüğü ile ilgili bilgi edinebilir. Buna fiziksel damgaya basılmış QR kod ile erişim mümkündür.”

Dikkat çeken özellikleri arasında dijital damgalar 13 farklı tasarım halinde piyasaya sürülmeyi bekliyor. Bu damgaların 65.000 tanesi yaygın kopya içerirken, nadir olarak üretilen sadece 50 kadar pul bulunuyor. Ayrıca İsviçre Kripto Damgaları, depolanabilir veya alınıp satılabilir hatta takas edilme özelliği taşımakta.

Bu damgaların, 25 Kasım 2021’de 175.000 adet olarak piyasaya çıkacağı belirtiliyor. İsviçre’nin ilk Kripto Damgası olması nedeniyle sadece belirli Swiss Post şubelerinde satışa sunulması planlanıyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Shiba Inu’da (SHIB) Beklenen Yakım Haberi Geldi! – SHIB’in Yükselişi Devam mı Edecek?

Son günlerin en çok konuşulan kripto parası haline gelen ve twitterda gündem olan Shiba Inu (SHIB), 12. sıraya kadar yükseldikten sonra yaşadığı fiyat düşüşüyle...

Tron Fiyatını Yükseltecek O Haber Geldi! – TRX’de Stake Dönemi!

Kripto para piyasasının boğa sezonlarından biri olan 2017 yılında Justin Sun tarafından kurulan ve  boğadan sonra XRP gibi yatırımcılarını fazlasıyla üzen Tron (TRX), 2021...

Patlamaya Hazırlanan NEO’da Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Açık kaynak kodlu olarak oluşturulan ve Çin’in Ethereum’u olarak bilinen NEO, yükselişi sonrası Bitcoin’in (BTC) gölgesi altında kalan altcoinler arasında yer alıyor. Coinmarketcapte 3,3 milyar...

Veriler Bu Altcoinin Yükselişe Hazır Olduğunu Gösteriyor!

Cardano, geçtiğimiz dönemde çok fazla ortaklığa imza atmış ve özellikle akıllı kontrat desteği ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Eon son EGLD ile yapılan ortaklık,...

MoneyGram Haberiyle Yükselişe Geçen Stellar (XLM) Analizi!

Kripto para piyasasının yaramaz çocuğu Ripple’dan ayrılan Jed McCaleb’in kurucu ortaklığını yaptığı Stellar (XLM), dün gelen MoneyGram ortaklığı ile yükselişe geçerek 0.37 doları gördü. Bu...

Shiba Inu’da (SHIB) Yükseliş Bitti Mi? SHIB’in Bir Sonraki Adımı Ne?

Bitcoin’in (BTC) 50.000 dolar üzerine çıkmasıyla birlikte Ekim ayına yükselişle başlayan kripto para piyasasında BTC’nin ardından hızlı yükselişiyle dikkatleri üzerine çeken Shiba Inu (SHIB),...