AltcoinPolygon (MATIC), İsviçre'de Bir İlke İmza Atıyor!

Polygon (MATIC), İsviçre’de Bir İlke İmza Atıyor!

MATİC, İsviçre ulusal posta teşkilatına hizmet verecek!

Takip et blank

Blokchain teknolojisinin hızlı, güvenli, pratik ve kolay işlem yapma özelliği kurumsal firmaların son derece dikkatini çekmeye devam ediyor. Kurumsal firmaların küresel pazardaki rakipleri ile başa çıkabilmek için kripto varlıklara ve blokchain teknolojisine entegrasyon çalışmalarına son derece önem verdiğini görmekteyiz.

İsviçre’nin en büyük posta teşkilatı Swiss Post, Polygon (MATIC) blokchain teknolojisini kullanarak ”İsviçre Kripto Damgası” başlatmayı hedeflediklerini belirtiyor.

İsviçre ulusal posta teşkilatı tarafından yapılan bir açıklamaya göre, İsviçre’de türünün ilk örneği olacak olan ”Kripto Pulu” oluşturmayı planlıyor.

MATIC ağında oluşturulacak bu dijital pullar sayesinde  fiziksel pullar ile dijital kripto dünyası arasındaki boşluğun kapatılması hedefleniyor.

Swiss Post kripto damgası hakkında şunları söylüyor:

”İlk bakışta, İsviçre Kripto Damgası sıradan bir pula benziyor. Kendinden yapışkanlı ve arkasında ayı resmi bulunur ve değeri 8.90 Franktır. Kişiler, her pul gibi posta pullarını da Frank yerine kullanabilir.

Fakat gerçek kripto pulu dijital ve bir koleksiyon eşyası niteliği taşır. Her fiziksel İsviçre Kripto Damgası, mATIC ağında bir blok zincirinde depolanan dijital damgaya erişim sunar.”

Açıklamanın devamı ise şöyle devam ediyor:

”Bir İsviçre Kripto Pulu satın alırken, müşteriler hangi tasarımın bağlantılı olduğunu bilmezler. Alıcılar sadece çevrimiçi durumlarda fiziksel damgaların dijtal versiyonunun nasıl göründüğü ile ilgili bilgi edinebilir. Buna fiziksel damgaya basılmış QR kod ile erişim mümkündür.”

Dikkat çeken özellikleri arasında dijital damgalar 13 farklı tasarım halinde piyasaya sürülmeyi bekliyor. Bu damgaların 65.000 tanesi yaygın kopya içerirken, nadir olarak üretilen sadece 50 kadar pul bulunuyor. Ayrıca İsviçre Kripto Damgaları, depolanabilir veya alınıp satılabilir hatta takas edilme özelliği taşımakta.

Bu damgaların, 25 Kasım 2021’de 175.000 adet olarak piyasaya çıkacağı belirtiliyor. İsviçre’nin ilk Kripto Damgası olması nedeniyle sadece belirli Swiss Post şubelerinde satışa sunulması planlanıyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Ethereum (ETH) Bu Tarihte, Altcoin’lerde Boğayı Başlatabilir!

Kripto para sektörünün lider altcoini olan Ethereum, Temmuz ayı itibariyle çok sert bir yükseliş trendi başlatmıştı. Bu yükselişler sayesinde ise Bitcoin'in de değer kazanmaya...

Bitcoin’de (BTC) Düğmeye Basıldı, Operasyon Başlıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son günlerde beklenenden çok daha yatay hareketler sergiliyor. ABD - Çin gerilimi ve Kosova - Sırbistan çatışmaları nedeniyle...

Binance CEO’su CZ: Servetimin Yüzde 1’i Bitcoin’de, Yüzde 99’u İse..

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, müşterilerine tavsiyeler verdiği görülüyor. Ayı sezonunda yatırımcıların korkuya kapılmaması gerektiğini vurgulayan...

Kahin Analist: Bitcoin (BTC) Bu Seviyeye Kadar Yükselecek, Sonra Çökecek!

Lider kripto para birimi olan Bitcoin kritik günlerden geçmeye devam ediyor. Amerikan Merkez Bankası (FED) tarihinin en agresif faiz artış politikasını uygularken, BTC'de bu...

Bu Metaverse Altcoin’inden, Kritik Bitcoin (BTC) Atılımı!

Kripto para sektörünün trendinin metaverse ürünleri olduğu biliniyor. Her ne kadar bu altcoinler çok büyük bir potansiyel barındırıyor olsa da, halen beklenen derecede büyük...

Bitcoin Düşerken, Bu Altcoin’den Kritik Duyuru Geldi!

VeChain Vakfı, bugün itibariyle VeCarbon platformlarını desteklemek için Amazon Web Services (AWS) ile yeni bir ortaklığa imza attı. Kripto para sektöründe ciddi miktarda ses...