AltcoinPolkadot (DOT) İçin Karar Anı Geliyor! – DOT Fiyat Analizi

Polkadot (DOT) İçin Karar Anı Geliyor! – DOT Fiyat Analizi

Polkadot (DOT) fiyatında dikkat edilmesi gereken seviyeler…

Takip et blank

Kripto paralar arasında piyasa değeri açısından 23.86 milyar dolarlık piyasa değeriyle 8. sırada yer alan Polkadot (DOT), yayın saati itibariyle 25.3 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Piyasada değer açısından ilk 10’da olmasına rağmen Bitcoin’deki (BTC) düşüş sürecinde günlük grafikteki MA200 altında kalan DOT, düşüş sonrası bu toparlanma sürecinde de MA200’e tutunmakta zorluk yaşıyor.

Günlükte MA20 Üstü Mü? MA200 Altı Mı?

Sonunda MA200 seviyesi üzerine kuvvetli bir şekilde çıkan ve bu önemli seviye üzerinde üç gündür hakimiyetini sürdüren DOT’un bugünkü yaşanan BTC düşüşüyle MA200’ü test ettiği görülüyor.

blank
Polkadot (DOT) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Dünkü günlük mumunu MA20 üzerinde kapatan ancak 26.29 – 27.44 dolar aralığındaki direnç bölgesinde kalan DOT, burada gelen satış baskısı ile birlikte yaşadığı gerilemeyle MA200 ve MA20 arasında sıkışmaya devam ediyor. Ayrıca yükselen bir paralel kanal içerisinde de olan DOT’un önümüzdeki günlerde bir kırılım yapması bekleniyor.

Bu kırılımın yukarı yönlü senaryosunda DOT için ilk hedefin neredeyse MA50 seviyesine denk gelen 31.7 dolar civarı yani yükselen kanalın üst bandı olması bekleniyor. Diğer senaryo olan DOT’un aşağı yönelmesi sonucunda ise yükselen kanalın kırılması halinde düşüş derinleşebileceği için stop olma stratejisine gidilebilir.

4 Saatlik Resim Çok farklı!

4 saatlik grafikte20 Mayıs’tan bu yana gelen kırmızı düşüş trendini kuvvetli bir şekilde kıran ve art arda gelen yükseliş mumlarıyla RSI göstergesinde overbought yani aşırı alım bölgesine giren DOT’un hızlı bir geri çekilmeyle rahatladığı görülüyor.

blank
Polkadot (DOT) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu gerilemeyle birlikte DOT’un kırmış olduğu MA50 ve MA100 seviyelerine doğru geri gelip yükselmesi, burada bir retestin olduğunu düşündürtüyor. Ayrıca yükseliş trendini gösteren yeşil trend çizgisinden yeniden yukarıya hareket eden DOT, 24.55 – 25.11 dolar aralığındaki önemli bölgenin üzerine çıkmayı başarıyor.

Son olarak RSI tarafında yükselişten sonra 50 seviyesine doğru yaşanan gerilemenin fiyatta bir rahatlamaya yol açtığı görülüyor. Bu rahatlamayla birlikte DOT’un yeni bir yükseliş için hazırlandığı ve bu yükseliş senaryosunda ilk hedefinin MA200’e denk gelen 31.28 dolar olması bekleniyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Popülerliği Azalan Ancak Birçok Yatırımcıyı İçeride Bırakan Shiba Inu’da (SHIB) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Piyasadaki açgözlülük seviyesinin zirvelere çıktığı ve her yeni çıkan coinin ne olduğuna bakılmaksızın alındığı bir dönemde ünlenen Shiba Inu (SHIB), ilk başta yükseliş gösterse...

Çin, Sonunda Bitcoin (BTC) İle İlgili “İyi Bir Açıklamada” Bulundu!

Kripto para piyasanın büyük bir deprem yaşamasına neden olan Çin, şimdi ise kripto para sektörüne yönelik olumlu açıklamalar yapmaya başladı. Çin'in devlet destekli medya kanalları...

Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) ve Sektöre Yaptıkları, Cezasız Kalmadı!

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, kısa süre önce kripto para piyasasını sadece tweet atarak manipüle etti. Musk'ın bu bariz manipülasyonu ilk başta yükseliş...

Kurumsallar Ethereum’a mı Kayıyor? ETH – XRP – MATIC – EOS Analizi

Kripto para piyasası toparlanmaya çalışırken Bitcoin ve Tether’in dominance seviyesi düşüyor. Ethereum, BNB, ADA ve hacmen zayıf olan kripto para birimlerinin piyasadaki payı artıyor....

Ripple (XRP) Yatırımcıları Arkalarına Çok Güçlü Bir Destek Almış Olabilir!

Daha önce Dogecoin'e (DOGE) verdiği destek ile bilinen ünlü milyarder Mark Cuban, şimdi ise dolaylı yoldan da olsa XRP yatırımcılarına destek veriyor. Dallas Mavericks...

Elon Musk’ın “Kırık Kalp” Odaklı Bitcoin (BTC) Tweeti, Fiyatı Etkiledi!

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile uğraşmayı bırakmıyor. İlk başta Bitcoin destekçisi olduğunu belli eden açıklamalarda bulunan...