blank
AnalizPlanB’nin Önemli Bitcoin Yorumu ve BTC Fiyat Analizi!

PlanB’nin Önemli Bitcoin Yorumu ve BTC Fiyat Analizi!

Ünlü analist Plan B: 2013 esintileri...

Takip et blank

Kripto para piyasası lideri Bitcoin’in fiyat hareketleriyle ilgili tutarlı tahminleriyle gündeme gelen ünlü analist Plan B, son üç gün içerisinde BTC üzerine üç farklı tweet attı.

blank

Bu tweetler üzerinden aslında BTC’deki yükseliş sezonuna dikkat çeken analist, 21 Ekim’de attığı ilk tweette RSI seviyesini öne çıkarıyor. Bitcoin’in güçlü olduğunu ifade eden Plan B, RSI seviyesinin 70 ve üzerinde olduğunu ve fiyatın ATH modunda olduğunu belirtiyor.

Ertesi gün yayınladığı ikinci bir diğer tweetinde ünlü analist, Bitcoin’in 2012, 2016 ve 2020 halving dönemlerindeki fiyat hareketlerini paylaşıyor. Bu paylaşımında zirvenin nerede olacağını ve ortalamanın nerede kalacağını soran analist, aslında fiyatın 100.000 dolara gidişini işaret ediyor olabilir.

Plan B’nin bugün paylaştığı son ve üçüncü tweetinde 200 haftalık hareketli ortalamanın, gerçekleşmiş değerin ve ATH modunun bulunduğu bir grafik yer alıyor. Paylaşımın yorum kısmına 2013 esintileri başlığı atan analist, BTC’de durumun pozitif olduğuna ve 2013 benzerliğine işaret ediyor.

Uzun vadede güzel bir yükselişin, yatırımcıları beklediğine işaret eden bu verilere karşılık, kısa vadede BTC’yi ne bekliyor?

Kısa Vadede Kırılan Alçalan Kama Formasyonu!

Çarşamba günü yeni ATH seviyesi olarak 67.000 doları belirleyen ve ardından düşüşe geçen BTC, bugün 59.562 dolara iğne atarak üç gün içinde %11’lik bir düşüş görmüş oldu.

Psikolojik ve teknik bir seviye olan 60.000 dolar altında henüz bir kapanış yapmayan BTC, saatlik grafik üzerinde alçalan kama formasyonu oluşturuyor. Oluşan bu formasyonun 59.562 dolara gelen iğnenin ardından gelen tepkiyle kırıldığı görülüyor. Hacimli bir yükseliş yaşayan BTC, ne kadar bu formasyonu yukarı yönlü kırsa da henüz yatay direnç seviyesi olan 61.500 doları kıramamışa benziyor.

blank
Bitcoin (BTC) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Şimdilik MA20 seviyesi olan 61.026 dolar tarafından desteklenen BTC’nin direnci kıramaması düşüşe neden olabilir. Ancak teknik açıdan baktığımızda kırılan formasyonun yükselişi getirmesi ve fiyatın ilk olarak 62.450 – 62.674 dolar aralığını hedeflemesi bekleniyor.

Grafikte bir sonraki hedef olarak 65.350 dolar civarı gösterilirken BTC, yayın saati itibariyle 61.260 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Shiba Inu Kraken’de Listelendi, Fiyat Uçtu! SHIB Teknik Analizi

Dünyanın en büyük borsalarından bir tanesi olan Kraken ünlü memecoin'i listeleyeceğini duyurdu. Bu listeleme haberi geldikten sonra Shiba Inu fiyatında çok sert yükselişler meydana...

Dogecoin Katili Shiba Inu (SHIB), Bir Müjde Daha Verdi!

Dogecoin (DOGE) kopyası olarak piyasaya hızlı bir giriş yapan kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), resmen DOGE'dan daha hızlı ilerliyor. Kısa süre önce Coinbase kripto...

Ünlü Analiste Poppe, Bitcoin’den Sonra Bu Altcoine İşaret Etti!

500.000'in üzerinde takipçisi bulunan ve Türkiye içerisinde de bir hayli popüler olan ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe, yaşanan kıyımdan sonra yeniden...

Shiba Inu Rekora Koşuyor! SHIB Yatırımcıları, Nerede Satış Yapmalı?

Shiba Inu rekordan rekora koşmaya devam ediyor. Kraken borsasının listeleme haberinin gelmesinin ardından çok sert bir şekilde yükselmeye başlayan Shiba Inu ralliye başlamış gibi...

Türkiye’den Bankalara, Bitcoin ve Kripto Para Uyarısı!

Bir çok devlet Bitcoin ve kripto paralara yönelik regülasyon çalışmalarını sürdürüyor. TC Devleti de kripto para regülasyonları konusunda, ciddi açıklama yapan ve çalışmalarını ciddiyetle...

Twitter’ın Yeni CEO’su, Bitcoin’e Değil, Bu Projelere İlgi Duyuyor!

Twitter'ı kuran ve buna en çok katkı sağlayan isimlerden birisi olan Jack Dorsey, resmen istifa etti ve görevinden ayrıldı. Twitter'ın efsanevi isminin  görevinden ayrılması...