AltcoinPiyasadaki Yerini Kaybeden Binance Coin’in (BNB) Detaylı Fiyat Analizi!

Piyasadaki Yerini Kaybeden Binance Coin’in (BNB) Detaylı Fiyat Analizi!

Piyasa değeri açısından 5. sıraya gerileyen Binance Coin’de (BNB) dikkat edilmesi gereken seviyeler…

Takip et blank

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in hissesi niteliğinde olan yerel kripto parası Binance Coin (BNB), piyasa değeri açısından yakın zamanda bulunduğu üçüncü sıradan beşinci sıraya geriledi.

Yaklaşık 3 haftadır düşüş trendinde olan 691 dolarlık zirve seviyeden düşmeye başlayan Binance Coin’in piyasa değeri 52.63 milyar dolara kadar geriledi. Bu süreçte 211.7 dolara olan %69’luk düşüşüyle yatırımcılarını etkileyen BNB, yayın saati itibariyle 342 dolar üzerinden alıcı buluyor.

İlgili İçerik  Binance Coin’in (BNB) Yükselişi İçin Önemli Seviye Neresi? – BNB Fiyat Analizi!

Günlük Görünüm

Günlük grafikte son analizimizdeki seviyeleri korumaya devam eden ve MA100’den yediği satış baskısıyla düşüş yaşayan BNB, başka bir açıdan bakıldığında fakeout’u bulunan bir alçalan üçgen formasyonu oluşturuyor.

blank
Binance Coin (BNB) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

23 Mayıs günü bu formasyonda önemli destek seviyesi olan 300 dolar altında kapanış gerçekleşmiş olsa da fiyatın ertesi gün toparladığı görülüyor. BNB için oldukça önemli olan 300 dolar seviyesinin altındaki iki mum kapanışında stop olma yoluna gidilebilir. Ancak şimdilik kırmızı direnç çizgisine doğru giden BNB’nin yukarı yönlü bir kırılım yapması bekleniyor.

Bu kırılım sonrası BNB fiyatındaki yükselişin en büyük engeli, Ichimoku Bulutun da bulunduğu 450 dolar seviyesi olarak görünüyor. Bu seviye ve Ichimoku Bulutunun BNB fiyatını bir süre altında tutmaya devam edeceği tahmin ediliyor.

4 Saatlikte Sıra MA100’de!

BNB, düşüş trendinin başladığı günden bu yana 4 saatlik grafikte çekilen ve düşüş trendini gösteren kırmızı trend çizgisini kırmışa benziyor.

Bu kırılımla birlikte MA20 (327.9 Dolar) üzerine çıkan ve burada kalıcılık sağlamaya başlayan BNB’nin sırada karşılaşacağı direnç olarak MA100 seviyesi olan 387 dolar geliyor. Grafikte uygulanan fibonacci düzeltmesinde önemli bir bölge olarak gösterilen 377 – 392 dolar aralığında yer alan MA100, fiyattaki yükseliş için oldukça önemli bir rol oynuyor.

blank
Binance Coin (BNB) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

BNB’de alım yapmak isteyen yatırımcılar, fiyatın 327 dolar ve 312 dolar civarına gerilemelerini fırsat bilebilirler. Ancak her zamanki gibi destek olarak seçilen alım bölgesi altındaki mum kapanışlarında stop olma yoluna gidilmelidir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

SICAK GELİŞME: Ripple İçin “Oyunu Bitirecek” Karar Belli Oldu – Zafer Ripple’ın!

SEC ve Ripple arasındaki yasal mücadelede önemli bir karara daha imza atıldı. SEC'nin Ripple Hakkındaki Son İtirazı Reddedildi Ripple, SEC'nin XRP hakkında soruşturma yürütmesine rağmen adil...

Ünlü Analist Flood Açıkladı: Bu Altcoinler, Rekor Döngüye Girebilir

Kripto para piyasası, Bitcoin'in (BTC) bir kere daha 34.000 doların altına inmesi ile kızıla büründü. Bitcoin basın saati itibarıyla 35.850 dolardan işlem görüyor ve...

Raoul Pal, Ethereum’un (ETH) Yükselişini Geride Bırakacak Altcoini Açıkladı

Makro ekonomist ve ünlü analist Raoul Pal, Bitcoin'in (BTC) yakın zamanda yaşadığı düşüşe rağmen kripto para sektörüne yönelik umutlarının bitmediğini ifade etti. Pal, kripto...

EOS, Balinaların Akümülasyon Bölgesinde! – İşte Önemli Seviyeler

Piyasadaki büyük düşüş öncesi Block.one ekibinin açıklamalarıyla 14.9 dolarlık zirveye kadar tırmanan EOS, günlük grafikte derin kırmızı mumlarla ağır darbe aldı. 11 Mayıs’ta EOS’un geliştirici...

Stellar (XLM) Kritik Trend Desteğinde! – İşte Önemli Seviyeler

Yılın en yüksek seviyesi olan 0.7985 dolardan düşüş trendinde 0.273 dolara %65’lik bir gerileme yaşayan ve bu dip seviyesinden %36 yükseliş yaşayan Stellar (XLM),...

Kriptolarda Korku Yeniden O Seviyeye Geldi! – Bitcoin’de (BTC) Alım Fırsatı Mı Var?

Kripto para piyasasının birtakım duygularının olduğunu birçok yeni yatırımcı bilmezken, BTC son hareketleriyle beraber piyasayı korkuya bürüyüp çoğunluğun bunu fark etmesini sağladı. Kripto paraların duygusal...