AltcoinPiyasa Şoku Sonrasında Litecoin’de Son Durum! – LTC Fiyat Analizi

Piyasa Şoku Sonrasında Litecoin’de Son Durum! – LTC Fiyat Analizi

Litecoin (LTC) fiyatını teknik anlamda değerlendiriyoruz…

Takip et blank

Mayıs ayında düşüş yönlü harekete başlayan ve Temmuz sonuna doğru yönünü yeniden yukarı çeviren kripto para piyasasında Litecoin (LTC), 13 Eylül itibariyle yatırımcıları şoka sokan bir olaya imza attı.

blank

Temmuz sonuna doğru başlayan ve ağırlıklı olarak altcoinlerin ön planda olduğu yükseliş hareketine 6 Eylül gecesi darbe vuran Bitcoin (BTC), piyasada genel bir düşüşe neden oldu. Bu düşüş sonrası diğer altcoinler gibi endeksler bakımından şişen LTC’de %30’a yakın bir düşüş yaşadı.

Takip eden son bir haftalık süreç içinde yatay hareket eden LTC, dün twitter üzerinde yayılan Wallmart ve LTC ortaklığı ile ilgili iddianın ardından hızla %30’un üzerinde bir yükseliş yaşadı. Wallmart’ın hızlı bir şekilde iddiayı yalanlamasının ardından LTC fiyatı, aynı yükselişi gibi hızla düşüşe geçerek aynı yere geri döndü.

İlgili İçerik  Kripto Para Sektörünü Bu İki Haber Kana Buladı!

Sadece 15 dakikada gelen yükselişin geri dönüşü de yaklaşık 45 dakika olarak kayda geçti. Bu duruma oldukça büyük tepki gösteren yatırımcılar, LTC’nin borsalarda delist edilmesini talep eden tweetler attı. Şimdilik herhangi bir borsadan böyle bir haber gelmemişken LTC’nin teknik olarak son durumu ne?

Yükselen Trend Devam Ediyor Ancak…

Günlük zaman diliminde LTC grafiğini değerlendirdiğimizde Yeşil yükseliş trendinin devam ettiği ancak fiyatın 6 Eylül düşüşüyle birlikte yeniden 3 Eylül günü üzerine çıktığı MA200 (192,7 Dolar) seviyesinin altına düştüğü görülüyor.

blank
Litecoin (LTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Düşüşün derinleşmesine engel olan ve fiyatı destekleyen MA50 (171,4 Dolar) seviyesi ve 185,4 dolara denk gelen MA20 arasında sıkıştığı görülen LTC, 12 milyar dolarlık piyasa değeriyle yayın saati itibariyle 180,7 dolar üzerinden alıcı buluyor.

LTC’nin içinde bulunduğu noktada alım stratejisi oluşturmak isteyen yatırımcılar, günlük bakımdan eğer bu seviyeleri alım noktası olarak belirlerlerse yeşil trend altındaki kapanışlarda stop olma yoluna gidebilirler. Garanti bir alım yapmak isteyen yatırımcılar ise LTC’nin 190 dolar yani MA200 üzerinde mum kapanışlarını bekleyip 230 dolar hedefli 190 altında stop noktası belirleyerek alım yapabilirler.

Sıkışan Ve Yatay Bağlayan Fiyat Akışı!

Günlük grafiğin ardından 4 saatlik zaman diliminde LTC fiyatının piyasadaki düşüş sonrası yaklaşık bir haftadır %8-9’luk bir aralığa sıkışıp yatay hareket ettiği öne çıkıyor.

blank
Litecoin (LTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Sıkışan fiyatın bu yatay kanala girmeden önce izlediği yolun düşüş yönlü olması, fiyatın kanalı aşağı kırarak düşüş yönünde devam edebileceği ihtimalini artırıyor. Böyle bir devam formasyonu gerçekleşirse fiyatın 156 – 159 dolar aralığından bir miktar tepki alıp yeniden düşüşe devam ederek 146,4 ve 136,4 dolar desteklerine doğru ilerlemesi beklenebilir.

Ancak her zamanki gibi kripto para piyasasında her an her şey olabileceği için fiyatın yukarı yönlü kırılım yapıp 230 dolar seviyelerine kadar yükseldiğini görebiliriz. Bu yüzden bu noktada kanalın sınır noktalarına alarm kurup kırılım ve kapanışlar beklenerek bir strateji kurmak doğru olacaktır.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ünlü Analistten Dogecoin (DOGE) Hakkında Kritik Açıklama

Kripto para piyasası şu an için çok sert bir düşüş yaşıyor gibi gözükmekte ve Bitcoin'in %8 gerilediği anlarda birçok altcoin bunun çok daha üstünde...

Kripto Para Piyasası Eriyor: İşte Düşüşte Son Gelişmeler!

Kripto para piyasası hafta sonu tutunma çabaları gösterdikten sonra haftanın ilk gününe kıpkırmızı girdi. Lider kripto para birimi Bitcoin öncelikle 48.000 dolar, devamında ise...

Ripple (XRP) Ağında Yıllardır Beklenen Değişim Gerçekleşti!

XRP, özellikle piyasaya sürüldüğü yıllarda ağ olarak kesinlikle lider kripto para birimi Bitcoin ve hemen arkasındaki Ethereum'dan çok daha farklıydı. Kendi konsensüs modeline sahip...

Cardano’dan (ADA), DeFi Alanında Yeni Atılım

Cardano (ADA), önümüzdeki aylarda merkezi olmayan finans (DeFi) altyapısını genişletmeye hazırlanıyor. Bu yeni projenin şekillenmesi için blockchain ağında bir güncellemeyi tamamlaması gerekiyor. Cardano geliştiricileri,...

Ünlü Analist Pizzino Açıkladı: Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX) ve Diğer İki Altcoin Boğa Koşusuna...

Kripto yatırımcısı ve trader Jason Pizzino, altkoin piyasası hareketlenmeye devam ederken DOT, AVAX, ATOM ve SUSHİ’yi yakın takibine aldığını belirtti. Youtube platformunda 210.000 aktif aboneye...

Bu Hafta Dikkat Edilecek 3 Kripto Para Belli Oldu: Bitcoin (BTC ) – Polkadot...

Kripto para sektörü bu haftaya kızıl başlasa da sektörü hareketlendirebilecek veya kendi çapında hareket elde edebilecek altcoinler hala var. Özellikle uzun süredir konsolidasyon yaşayan...