AltcoinPiyasa Şoku Sonrasında Litecoin’de Son Durum! – LTC Fiyat Analizi

Piyasa Şoku Sonrasında Litecoin’de Son Durum! – LTC Fiyat Analizi

Litecoin (LTC) fiyatını teknik anlamda değerlendiriyoruz…

Takip et blank

Mayıs ayında düşüş yönlü harekete başlayan ve Temmuz sonuna doğru yönünü yeniden yukarı çeviren kripto para piyasasında Litecoin (LTC), 13 Eylül itibariyle yatırımcıları şoka sokan bir olaya imza attı.

Temmuz sonuna doğru başlayan ve ağırlıklı olarak altcoinlerin ön planda olduğu yükseliş hareketine 6 Eylül gecesi darbe vuran Bitcoin (BTC), piyasada genel bir düşüşe neden oldu. Bu düşüş sonrası diğer altcoinler gibi endeksler bakımından şişen LTC’de %30’a yakın bir düşüş yaşadı.

Takip eden son bir haftalık süreç içinde yatay hareket eden LTC, dün twitter üzerinde yayılan Wallmart ve LTC ortaklığı ile ilgili iddianın ardından hızla %30’un üzerinde bir yükseliş yaşadı. Wallmart’ın hızlı bir şekilde iddiayı yalanlamasının ardından LTC fiyatı, aynı yükselişi gibi hızla düşüşe geçerek aynı yere geri döndü.

İlgili Haber
Kripto Para Sektörünü Bu İki Haber Kana Buladı!

Sadece 15 dakikada gelen yükselişin geri dönüşü de yaklaşık 45 dakika olarak kayda geçti. Bu duruma oldukça büyük tepki gösteren yatırımcılar, LTC’nin borsalarda delist edilmesini talep eden tweetler attı. Şimdilik herhangi bir borsadan böyle bir haber gelmemişken LTC’nin teknik olarak son durumu ne?

Yükselen Trend Devam Ediyor Ancak…

Günlük zaman diliminde LTC grafiğini değerlendirdiğimizde Yeşil yükseliş trendinin devam ettiği ancak fiyatın 6 Eylül düşüşüyle birlikte yeniden 3 Eylül günü üzerine çıktığı MA200 (192,7 Dolar) seviyesinin altına düştüğü görülüyor.

blank
Litecoin (LTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Düşüşün derinleşmesine engel olan ve fiyatı destekleyen MA50 (171,4 Dolar) seviyesi ve 185,4 dolara denk gelen MA20 arasında sıkıştığı görülen LTC, 12 milyar dolarlık piyasa değeriyle yayın saati itibariyle 180,7 dolar üzerinden alıcı buluyor.

LTC’nin içinde bulunduğu noktada alım stratejisi oluşturmak isteyen yatırımcılar, günlük bakımdan eğer bu seviyeleri alım noktası olarak belirlerlerse yeşil trend altındaki kapanışlarda stop olma yoluna gidebilirler. Garanti bir alım yapmak isteyen yatırımcılar ise LTC’nin 190 dolar yani MA200 üzerinde mum kapanışlarını bekleyip 230 dolar hedefli 190 altında stop noktası belirleyerek alım yapabilirler.

Sıkışan Ve Yatay Bağlayan Fiyat Akışı!

Günlük grafiğin ardından 4 saatlik zaman diliminde LTC fiyatının piyasadaki düşüş sonrası yaklaşık bir haftadır %8-9’luk bir aralığa sıkışıp yatay hareket ettiği öne çıkıyor.

blank
Litecoin (LTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Sıkışan fiyatın bu yatay kanala girmeden önce izlediği yolun düşüş yönlü olması, fiyatın kanalı aşağı kırarak düşüş yönünde devam edebileceği ihtimalini artırıyor. Böyle bir devam formasyonu gerçekleşirse fiyatın 156 – 159 dolar aralığından bir miktar tepki alıp yeniden düşüşe devam ederek 146,4 ve 136,4 dolar desteklerine doğru ilerlemesi beklenebilir.

Ancak her zamanki gibi kripto para piyasasında her an her şey olabileceği için fiyatın yukarı yönlü kırılım yapıp 230 dolar seviyelerine kadar yükseldiğini görebiliriz. Bu yüzden bu noktada kanalın sınır noktalarına alarm kurup kırılım ve kapanışlar beklenerek bir strateji kurmak doğru olacaktır.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Ethereum (ETH) Bu Tarihte, Altcoin’lerde Boğayı Başlatabilir!

Kripto para sektörünün lider altcoini olan Ethereum, Temmuz ayı itibariyle çok sert bir yükseliş trendi başlatmıştı. Bu yükselişler sayesinde ise Bitcoin'in de değer kazanmaya...

Bitcoin’de (BTC) Düğmeye Basıldı, Operasyon Başlıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son günlerde beklenenden çok daha yatay hareketler sergiliyor. ABD - Çin gerilimi ve Kosova - Sırbistan çatışmaları nedeniyle...

Binance CEO’su CZ: Servetimin Yüzde 1’i Bitcoin’de, Yüzde 99’u İse..

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, müşterilerine tavsiyeler verdiği görülüyor. Ayı sezonunda yatırımcıların korkuya kapılmaması gerektiğini vurgulayan...

Sıcak Gelişme: ABD’den Gelen Bu Haber, Bitcoin’de (BTC) Düşüşü Başlattı!

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün itibariyle 22.800 dolar kritik destek seviyesi üzerinde akümüle olduğu görülüyordu. Geçtiğimiz saatlere kadar ayıların baskısı bu destek seviyesini...

Kahin Analist: Bitcoin (BTC) Bu Seviyeye Kadar Yükselecek, Sonra Çökecek!

Lider kripto para birimi olan Bitcoin kritik günlerden geçmeye devam ediyor. Amerikan Merkez Bankası (FED) tarihinin en agresif faiz artış politikasını uygularken, BTC'de bu...

Bitcoin’de (BTC) Gözler, ABD’nin Açıklayacağı Bu Veriye Çevrildi!

Küresel finans piyasaları 2022 yılında çok sert bir şekilde değer kaybetti. Bitcoin'in de bu düşüşlerden nasibini aldığı görülüyor. Dünya'da enflasyon oranlarının artış göstermesi, merkez...