blank
AnalizParadotor: "Bu Seviye Aşılamazsa, Bitcoin (BTC) 13 Bin Dolara Düşebilir"!

Paradotor: “Bu Seviye Aşılamazsa, Bitcoin (BTC) 13 Bin Dolara Düşebilir”!

Bitcoin 13 bin dolara düşebilir mi?

Takip et blank

Kripto para sektörü 2021 yılının Kasım ayından bu yana değer kaybetmeye devam ediyor. Her ne kadar dijital varlıklar 2021 yılının ilk 3 çeyreğinde devasa yükselişler yaşamış olsa da, Amerikan Merkez Bankasının (FED) faiz söylemleri ve hamleleri yatırım araçlarının çöküş yaşamasına neden oldu.

ABD borsaları ile korele bir şekilde düşüşe geçen Bitcoin, Terra Luna faciası sonrası çok daha volatil bir şekilde değer kaybettiği görüldü.

Birçok kripto para analisti ise son dönemlerde Bitcoin‘in ayı sezonunun sonuna geldiğini ve ilerleyen aylarda yeni bir yükseliş trendini başlatacağını iddia ediyor.

Türk kripto para yatırımcılarının Paradotor kullanıcı adı ile tanıdığı Enes Turan ise kripto sektöründe halen tehlikelerin var olduğunun altını çizmekte.

Popüler analist bugün itibariyle Twitter hesabı üzerinden 722 bin takipçisi ile paylaştığı gönderisinde şu sözlere yer verdi:

“25K üstüne bir türlü çıkamadık. Diyelim ki 2-3 güne hareket geldi ve çıktık. 25.200-25.500 arasında blok satışlar olacaktır.”

“Önemli olan 25K üstünde haftalık olarak kalıcı kalmak. Bunu eğer yapamazsak 13K’ya doğru iniş ihtimali hala yüksek! Piyasa hala kötü.”

Bitcoin‘in 25 bin doları halen aşamadığını söyleyen Enes Turan, bu seviye aşılsa dahi ayıların 25.200 – 25.500 dolar aralığında çok daha büyük satışlar yapacağını vurguluyor.

Lider kripto para biriminin 25 bin dolar üzerinde haftalık kapanış yapamadığı takdirde 13 bin dolara yaşanabilecek bir çöküşün halen ihtimaller dahilinde olduğunu aktaran popüler analist, piyasanın halen kötü olduğunu aktarıyor.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 Yorum

  1. Nasıl bir stok bu ve neden yüksekten değil de bu seviyeden satmak içim yanıp tutuşuyor. Bu BlockChain karşıtı bir hareket. Ayı falan değil. Truva atı. Başka bir şey olamaz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bu 2 Metaverse Altcoin’i, Bitcoin Düşerken Binance’den Listeleme Bekliyor!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance, uzun bir süredir altcoin listelemesi yapmıyor. Bugün itibariyle 7 adet altcoini delist eden popüler...

Ethereum (ETH) Bu Tarihte, Altcoin’lerde Boğayı Başlatabilir!

Kripto para sektörünün lider altcoini olan Ethereum, Temmuz ayı itibariyle çok sert bir yükseliş trendi başlatmıştı. Bu yükselişler sayesinde ise Bitcoin'in de değer kazanmaya...

Sıcak Gelişme: ABD’den Gelen Bu Haber, Bitcoin’de (BTC) Düşüşü Başlattı!

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün itibariyle 22.800 dolar kritik destek seviyesi üzerinde akümüle olduğu görülüyordu. Geçtiğimiz saatlere kadar ayıların baskısı bu destek seviyesini...

Bu Metaverse Altcoin’inden, Kritik Bitcoin (BTC) Atılımı!

Kripto para sektörünün trendinin metaverse ürünleri olduğu biliniyor. Her ne kadar bu altcoinler çok büyük bir potansiyel barındırıyor olsa da, halen beklenen derecede büyük...

Bitcoin’de (BTC) Gözler, ABD’nin Açıklayacağı Bu Veriye Çevrildi!

Küresel finans piyasaları 2022 yılında çok sert bir şekilde değer kaybetti. Bitcoin'in de bu düşüşlerden nasibini aldığı görülüyor. Dünya'da enflasyon oranlarının artış göstermesi, merkez...

Bitcoin (BTC) Ve Ethereum’a (ETH), Avrupa’dan Beklenmedik Müjde!

Kripto para sektörü her geçen gün benimsenme oranını artırmaya devam ediyor. ABD'den ziyade artık Avrupa ülkeleri de lider kripto para birimi olan Bitcoin ve...