AltcoinOpenOcean, Ethereum Katili Solana’ya (SOL) Entegre Oluyor! – SOL Fiyat Analizi

OpenOcean, Ethereum Katili Solana’ya (SOL) Entegre Oluyor! – SOL Fiyat Analizi

Solana (SOL) OpenOcean entegrasyonunun SOL fiyatına etkisi…

Takip et blank

Merkezi ve merkeziyetsiz borsalar (CeX / DeX) arasındaki alım satım çiftlerini bir araya getiren platform olarak bilinen OpenOcean, Ethereum katili olarak adlandırılan Solana (SOL) blockchaini ile entegre oluyor.

Bu entegrasyonla birlikte OpenOcean kullanıcılarının Solana ağındaki düşük ücretli ve yüksek hacimli ortamdan yararlanması amaçlanıyor. Nitekim bu iş birliğiyle Solana ağının yerel tokenı SOL başta olmak üzere RAY, SRM, OXY, FIDA gibi Solana ekosistemindeki birçok coinin de ulaştığı kullanıcı sayısı artıyor.

Henüz Beklenen Yükseliş Gelmedi!

Bitcoin’deki (BTC) kararsızlığın düşüş yönüne doğru evirilmesiyle birlikte tatsız bir hâl alan piyasada Solana’nın bu gelişmesi karşılığında SOL, beklenen yükselişi gösteremedi.

Teknik anlamda 4 saatlik grafikte 28 Mayıs 03:00 mumuna kadar destek seviyesini gösteren yeşil trend çizgisi ve direnci gösteren kırmızı trend çizgisi arasında sıkışan SOL, BTC’deki gerilemeyle aşağı yönlü kırılım gösterdi. Fiyata şimdilik destek olduğu görülen beyaz trend çizgisine kadar gerileyen SOL, yayın saati itibariyle 31.1 dolar üzerinden alıcı buluyor.

blank
Solana (SOL) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

BTC hareketleri nedeniyle altcoinler açısından oldukça tehlikeli bir durumda olan piyasada SOL, yeniden daha önce denediği kırmızı trend çizgisine doğru ilerliyor. Son mumlarında oldukça hacimsiz bir şekilde ilerleyen SOL, alıcı bulması halinde 32 dolar direncine kadar bir yükseliş gerçekleştirebilir.

Düşüş trendinin kırılmasıyla yükselişin hızlanması ve 36 dolarlık bir sonraki dirence ilerlemesi bekleniyor. Bu yükselişin önündeki en büyük engel ise 40 dolar olarak gösteriliyor. SOL’un 40 dolar seviyelerine geldikten sonra bir satış baskısıyla karşılaşması muhtemel görünüyor.

Alım yönlü bir pozisyon almak isteyen yatırımcılar, 32 doların kırılmasını ya da 27 – 28.5 dolar aralığına bir gerilemenin olmasını bekleyebilir. Ancak bu gerileme hızlanır ve fiyat 27 dolar altına gerilerse, burada gerçekleşebilecek bir mum kapanışı 20 dolar seviyesinin görülmesine neden olabilir. Bu yüzden yatırımcılar bu hareketi stop işareti olarak görebilir.

Saatlikte MA100’den Reject!

Saatlik grafikte art arda gelen kırmızı mumlar, SOL’un günün erken saatlerindeki BTC düşüşünden ne derece etkilendiğini gösteriyor.

Bu düşüşle MA100 seviyesi olan 31.65 doları hızla aşağı kıran SOL, 28 dolarda karşılaştığı alım gücüyle yeniden bu seviyeye yükseldi. Ancak SOL için bir direnç haline gelen MA100, fiyatın geçmesine izin vermiyor. MA100’ü aşağı kıran ve tekrar deneyen yani retest eden SOL, bu seviyeden reddedildi.

blank
Solana (SOL) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu gerilemeyle grafikte uygulana fibonacci düzeltmesinde destek görevi gören 30.14 dolar üzerinde kalmayı başaran SOL, yatay hareketine devam ediyor. Güncel durumda SOL için 32 doların direnç, 30 doların ise bir destek rolünde olduğu söylenebilir. Bu seviyelerden hangisi kırılırsa fiyatın o yönde hareketliliğini artırması bekleniyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Dogecoin (DOGE) Direnci Kırdı Ama Güç Bulamadı – Elon Musk’ın Desteğine İhtiyacı Var!

Bitcoin’deki yükselişle hızla toparlanmaya başlayan altcoinlerden biri olan ve yatırımcılarının 1 dolar hedefiyle yola çıktığı Dogecoin (DOGE), yayın saati itibariyle 0.335 dolar üzerinden alıcı...

Yüzbinlere Seslenen Analist, Haziran Ayında Rekor Kıracak Altcoinleri Açıkladı

YouTube'un kripto paralar konusunda en çok izlenen kanallarından birisi olan Altcoin Daily'nin sunucusu Aaron Arnold, önümüzdeki ay piyasanın düzelmesini beklediğini belirtti. Arnold, Bitcoin'in (BTC)...

Ethereum (ETH) Yeniden Piyasayı Mı Kalkındıracak? – ETH Fiyat Analizi

Kripto para piyasasını birçok kez sırtladığı görülen ancak Bitcoin’deki (BTC) son düşüşlerden diğer altcoinler kadar olmasa da nasibini alan Ethereum (ETH), yayın saati itibariyle...

Reef Finance (REEF) Mainnet Tarihi Verdi – REEF fiyatı Yükselişe Geçti!

Merkeziyetsiz Finans’ın (DeFi) bir ürünü olan ve kendi blockchain’ini inşa etmeye çalışan Reef Finance (REEF), Reef Chain’in Mainnet’i için önemli bir aşama olan “Canary”...

Ethereum 2.0 İçin Kilitlenen Miktarda Yeni Rekor: “ETH Kazanı” Kaynıyor!

Ethereum (ETH), kripto para sektörünün yaşadığı sert düşüş ile yeniden 2.000 dolar altına çekilse de bu seviye aslında büyük bir fırsat olabilir. Yaz dönemi...

Bitcoin (BTC) Yeniden Kızıla Büründü: Düşüşün Sebebi ne?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kabus gibi geçen bir haftadan sonra özellikle birkaç gün güzel bir toparlanma süreci yaşadı. Bitcoin söz konusu süreçten...