Bitcoin (BTC)Norveç, Bitcoin (BTC) İçin Müjdeyi Verdi! Yükselişler Hızlanıyor mu?

Norveç, Bitcoin (BTC) İçin Müjdeyi Verdi! Yükselişler Hızlanıyor mu?

Bitcoin madenciliği için müjde geldi.

Takip et blank

Bitcoin ve kripto paralar bir süredir dünyada ses getiriyor. BTC her ne kadar son günlerde düşüş yaşıyor olsa da, uzun vadeli grafikte yaşadığı yükselişler bir çok yatırımcıyı heyecanlandırmakta.

Bu yükseliş ve düşüşlerden etkilenmeyip Bitcoin‘den pasif gelir elde etmek isteyen kullanıcılar ise madencilik yapmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Norveç, Bitcoin ve kripto paralar hakkında kritik kararlar almak için çalışmalar başlattığını duyurmuştu.

Bu çalışmaların ardından sonra ise Proof-of-Stake (PoW) konsorsiyumunu kullanan BTC‘nin doğaya zarar verdiği düşünülmeye başlandı.

Bu zarar ve enerji israfı ardından bazı Norveç Parlamentosun da yer alan üyeler, ülkede BTC madenciliğinin üzerine yasa teklifi verdi.

Norveç’te Bitcoin Madenciliği İçin Güzel Karar Geldi!

Bitcoin madenciliğine devletlerin baskı yapması, birçok kurumsal yatırımcının piyasadan kademeli bir şekilde uzaklaştırdığını gösteriyor.

Piyasanın en önemli dinamiklerinden bir tanesi olan madenciliğin ABD ve Avrupa devletlerinde yasaklanma ihtimali, lider kripto para üzerinde çok büyük baskılar oluşturduğu görülmekteydi.

Neyse ki Norveç Parlamentosu bu konu hakkında kripto para yatırımcılarını sevindirecek bir hamle yaparak, BTC madenciliğini yasaklanmayı reddettiğini duyurdu.

Norveç her ne kadar resmi olarak lider kripto para birimi olan Bitcoin‘in madenciliği konusunda yeni fonlar oluşturarak bir destek paketi açıklamamış olsa da, yasaklama önerisini reddetmiş olması bile büyük önem taşıyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Terra Labs İstifaları Resmileşti! Bitcoin Yükselirken, LUNA Düşecek mi?

Terra Luna kripto piyasasına damga vurduğu görülüyor. Yaşanan çöküş ardından, Terra Labs'tan istifa haberleri gelmeye başlamıştı. Geçtiğimiz saatlerde The Block’un paylaştığı habere göre Terra Labs'ın...

Bitcoin’in Yükselişlerinde, Bu Altcoin’i Bekleyen Büyük Tehdit!

Kripto piyasasının son dönemlerdeki trendinin Terra Luna olduğu biliniyor. Büyük bir facia yaşayan LUNA ve UST, bütün altcoinleri derinden etkiledi. Son 1 hafta içerisinde 80...

LUNA CEO’su, Dogecoin Kurucusunu Engelledi! Do Kwon Kaçıyor mu?

Terra Luna, kripto piyasasının gündeminde oturmaya devam ediyor. Yaşadığı büyük çöküşün ardından yatırımcıları zarara uğratan ekip, son günlerde çok tutarsız ve bir temele dayandırılamayan...

Bitcoin Kahini, Bu 3 Altcoin’de Boğa Dönemi Bekliyor!

Yaygın olarak takip edilen kripto analisti olan Michaël Van De Poppe, üç popüler altcoinin, merkezi olmayan oracle ağı olan Chainlink'in (LINK) liderliğinde, yükselişe başlamaya...

Bu Altcoin’de Sorun Çözüldü, Bitcoin’in Yükselişinde Patlamaya Hazırlanıyor!

Kripto piyasasının son dönemindeki trendi olan Terra Luna, kripto piyasasını çok derinden etkilediği gözlemlendi. Bu etkilerin ardından bütün stablecoinlere olan güven sarsıldı. En çok Tether'e...

FED Üyesi, Bitcoin Hakkında Konuştu, Gözler Powell’a Çevrildi!

Kripto para yatırımcıları son günlerde kritik saatler yaşamaya devam ediyor. Yapılan açıklamalar karşısında ezilen Bitcoin, ABD borsaları ile birlikte toparlanmaya çalışıyor. Halen net bir yükseliş...