AnalizNihayet Bitcoin (BTC) İçin Güzel Bir Veri Geldi!

Nihayet Bitcoin (BTC) İçin Güzel Bir Veri Geldi!

Bitcoin için yükseliş başlayacak mı?

Takip et blank

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), ABD dolar endeksinin (DXY) yükselişlerinden ötürü 2022 yılı itibariyle devasa bir çöküş yaşadı. Zirve seviyesinden bu yana yüzde 75 oranında değer kaybeden BTC, halen toparlanamamış durumda.

Bitcoin’in düşüş yaşadığı esnada birçok yatırımcının sektörden ayrıldığı görüldü. Vadeli işlemlerde aktif olarak ticaret yapan yatırımcılar ise balinaların ve piyasa yapıcıların operasyonları sonrası likit edildi.

Spot olarak sektöre yatırım yapan yatırımcıların bir çoğu ise amiyane bir tabirle spot piyasada likit olacak duruma geldi.

Birçok altcoin‘in yüzde 90’dan fazla değer kaybetmiş olması, yatırımcıların sektöre karşı olan inancını yitirmesine sebebiyet vermiş durumda.

blank

Bitcoin’de (BTC) İlerleyen Günlerde Yükseliş Başlayabilir!

Başarılı bir veri sağlayıcısı olan Santiment’in aktardıklarına göre, sosyal medya üzerinde lider kripto para birimi Bitcoin’e karşı olan ilgi son 2 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Her ne kadar Bitcoin son haftalarda 19 bin dolar seviyesine kilitlenmiş kalmış olsa da, yatırımcıların ilerleyen günlerde BTC’nin yükseliş yaşayacağını düşünüyor.

Enflasyona karşı yatırımcılarını korumayı başaramayan kripto para birimleri, birçok yatırımcının sektörü “scam” olarak adlandırmasına neden olmakta.

İlerleyen günlerde bu ilgi artışı bile birlikte olası bir FOMO’nun ateşlenmesi bekleniyor. Sahte FUD gelişmeleri ile çöküş yaşayan Bitcoin, FOMO ile birlikte yükselişe geçebilecek mi? merak konusu..

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

5 Yorum

  1. Beklenti alnır gerçeklik satılır. Alacaksan şimdi alacaksın. Tepeye gelince herkes alıyor diye alırsan elinde mal kalakalırsın. Dipteyken inanmadığından tepede umut beklemeyeceksin. Bizim insanımızın klasik yanlışı.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

CZ Açıkladı: Bitcoin Borsası Binance, Bu Altcoin’lere Yatırım Yapıyor!

Kripto para sektörü benimsenmeye devam ediyor. Atılan adımlar sayesinde birçok firma artık dijital varlıklar ile ödemeleri destekliyor. Her ne kadar ödemeler artış gösteriyor olsa...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin, Bugün Değerini 2’ye Katladı!

Kripto para sektörüne yatay hareketler hakim olduğu görülüyor. Her ne kadar sektördeki volatilite çok düşük olsa da, bazı saatlerde balinalar dönem dönem bazı altcoin'lere...

Bu Ethereum (ETH) Rakibi Altcoin, Her An Yükselişe Geçebilir!

Kripto para sektörünün lider altcoin'i olan Ethereum (ETH), her ne kadar geçmiş yıllarda rakipsiz olsa da, son boğa döngüsünde birçok dişli rakibi ortaya çıkmış...

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Faiz Artışı Yaklaşıyor!

Kripto para sektörü 2022 yılı itibariyle ciddi miktarda değer kaybetti. Zirve seviyesinden yüzde 75 oranında çöküş yaşayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), halen...

Türk Bitcoin Fenomeni Sattı, Bu Altcoin Değerini 6’ya Katladı!

Türk kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir fenomen olan Enes Turan (Paradotor), bugün itibariyle gündemde yer aldı. Popüler analistin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir...

Bitcoin Kahini Poppe, XRP ve Bu 2 Altcoin’i Değerlendirdi!

Kripto para sektörünün popüler analistlerinden bir tanesi olan Michael Van De Poppe, sektörü yorumlamaya devam ediyor. Uzun bir süredir Bitcoin'de boğa olduğunu açıklayan Poppe,...