Bitcoin (BTC)Müjde: Bitcoin Madenciliği Artık Güneş Enerjisi İle Yapılabilecek!

Müjde: Bitcoin Madenciliği Artık Güneş Enerjisi İle Yapılabilecek!

Güneş enerjisi ile Bitcoin madenciliği yapılabilir mi?

Takip et blank

Aspen Creek Digital Corporation (ACDC) 23 Haziran tarihinde, 10MW’lık güneş enerjisi panelleri ile birlikte batı Colorado’da yeni bir yüksek performanslı bilgi işlem merkezi kuracağını ve Bitcoin madenciliği yapacağını duyurdu.

PRNewswire’ın paylaştığı habere göre, ACDC Bitcoin madencilik faaliyetleri için artık güneş enerjisini kullanacak. Çevreye zararı olmayan bu güneş panelleri, birçok kurumsal yatırımcısının ilgisini çekiyor.

Birçok devletin Bitcoin‘e karşıt olma sebebinin madencilik faaliyetlerinde kullanılan elektrik enerjisi olduğu biliniyor. Bu sorunun çözülmesi ise lider kripto para biriminin çok daha üst seviyelere ulaşmasını sağlayabilir.

Özellikle Colorado’daki ilk tesisin açılışı, ACDC’nin 2025 planlarının ilk adımı olduğu biliniyor. Amerika Birleşik Devletlerinde, yenilenebilir enerji ile Bitcoin madenciliği yapmayı amaçlayan şirket, şimdiden birçok sermaye yöneticisi ile anlaşma imzalamayı başardı.

Aspen Creek Digital Corporation CEO’su Alexandra DaCosta, güneş enerjisi ile Bitcoin madenciliği projesi hakkında ise şu açıklamalarda bulundu:

bitcoin‘de yaşanan son düşüşler, temel stratejimizin öneminin ne kadar değerli olduğunu gösterdi.”

Bitcoin madenciliğinde ana masrafın enerji olduğu biliniyor. Yaşanan bu düşüşler ise madencilerin zarar etmesine neden oluyor.”

“operasyonlarımıza güç sağlamak için yenilenebilir enerjileri kullanmak ise birçok sorunun ortadan kaldırılmasını sağlayacak.”

Bitcoin madenciliğindeki ana giderin enerji maliyetleri olduğunu söyleyen DaCosta, bu yeni atılım ile birlikte bu masrafları düşürebileceklerini iddia etmekte.

Operasyonlarına güç sağlamak için yenilenebilir enerjiyi kullanacak olan Aspen Creek Digital Corporation, ilerleyen yıllarda devletlerin sektör hakkındaki düşüncelerini dahi değiştirebilir gibi gözükmekte.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Düşerken Bu Metaverse Coin’i, Ay Sonuna Kadar Yükselebilir!

Kripto piyasasının trendinin metaverse olduğu biliniyor. Son dönemlerde diğer kripto para birimlerine karşı sessiz kaldığı görülen bu ürünler, ilerleyen günlerde tekrardan yükselişe geçebilir. Metaverse ürünleri...

Bu Seviye Aşılırsa, Bitcoin’de (BTC) Boğa Sezonu Başlayacak!

Lider kripto para birimi Bitcoin, bugün itibariyle değer kazandığı dikkatleri çekiyor. Son dönemlerde satıcı baskısını kırmayı başardığı görülen BTC, ilerleyen süreçte altcoinlerin değer kazanmasını...

Binance CEO’su: “Bitcoin Bu Tarihte, Boğa Sezonu Başlatacak”!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in kurucu ortağı ve CEO'su olan Changpeng Zhao, bugün itibariyle The Guardian ile yeni bir...

2018 Ayı Piyasası Kahini: “Bitcoin’de (BTC) Bu Seviye Dip Olacak”!

Kripto piyasası 4 senelik döngüler şeklinde hareket etmeye devam ediyor. 2018 yılında sert bir ayı sezonu yaşayan lider kripto para birimi, 2022 yılında da...

Son Dakika: Bu Borsa, Bütün Bitcoin ve Altcoin Çekimlerini Durduruyor!

Son dönemlerde kripto piyasasında beklenmedik olaylar gerçekleşmeye devam ediyor. Bazı kripto para birimlerinin ve şirketlerin büyük bir çöküş yaşaması, sektörü derinden etkilemekte. Geçtiğimiz dakikalarda yeni...

Bitcoin, Dogecoin ve Bu Altcoin’ler İçin Güzel Haber ABD’den Geldi!

ABD'nin önemli market zincirlerinden biri olan Cardenas Markets, üç tane Güneybatı eyaletindeki 59 mağazası için, ABD'nin en büyük DCM ve kripto ATM'leri sağlayıcılarından bir...