AltcoinMoneyGram Haberiyle Yükselişe Geçen Stellar (XLM) Analizi!

MoneyGram Haberiyle Yükselişe Geçen Stellar (XLM) Analizi!

Stellar'da (XLM) dikkat edilmesi gereken seviyeler...

Takip et blank

Kripto para piyasasının yaramaz çocuğu Ripple’dan ayrılan Jed McCaleb’in kurucu ortaklığını yaptığı Stellar (XLM), dün gelen MoneyGram ortaklığı ile yükselişe geçerek 0.37 doları gördü.

blank

Bu pozitif haberin ardından daha büyük yükselişler yapması beklenen ancak şimdilik bu beklentiyi karşılamadığı düşünülen XLM, son yükselişiyle coinmarketcapte 8.33 milyar dolarlık piyasa değeriyle 23. sıraya yerleşti. Bu yükselişle Cosmos’u (ATOM) geride bırakan XLM, yayın saati itibariyle 0.348 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Günlükte Önemli Destek Alanı!

Ekim ayına piyasadaki diğer coinler gibi yükselişle giren ve MA100 (0,30 Dolar) seviyesini kıran XLM’in ilk dört gün boyunca akümüle olduğu görülüyor.

blank
Stellar (XLM) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu akümülasyonun sonunda dün MA100’e iğne atarak bu seviyeden destek alan XLM, yaşadığı yükselişle MA200’e (0.377 Dolar) doğru yükseldi. Ardından fibonacci golden pocket’a denk gelen 0.343 – 0.35 dolar aralığı üzerinde mum kapanışı yapan XLM, bu alanı desteğe çevirmek için bir retest hareketi gerçekleştiriyor.

XLM’in MA100 üzerinde yapmış olduğu akümülasyon hareketini bu önemli destek alanı üzerinde de yapması yeni bir yükseliş hareketini beraberinde getirebilir. Bu yüzden bugünün mumunun bu bölge üzerinde olmasıyla alım yönünde pozisyona girilebilir. Ancak düşüş devam ederse MA100 seviyesinde ekleme yaparak altında stop olma yoluna gidilebilir.

Parabolik SAR Terse Döndü!

4 Saatlik XLM grafiği üzerinde RSI göstergesinin aşırı alım bölgesine girmesinin ardından 0.371 – 0.373 dolar aralığındaki direnç bölgesine yaklaşan fiyatın gerilediği görülüyor.

Bu gerilemeyle birlikte rahatlamaya geçtiği düşünülen RSI’ın beyaz trend çizgisinde destek bulan XLM’i yükselişe geçmesi için hazırladığı belirtiliyor. Ancak diğer bir gösterge olan ve trendin takip edilmesine olanak sağlayan Parabolik SAR indikatörünün XLM fiyatı üzerinde alış yönünden satış yönüne dönüyor.

blank
Stellar (XLM) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu bağlamda halen 0.343 dolar desteği ve beyaz trend çizgisi üzerinde kaldığı görülen XLM, 0.326 dolara doğru olabilecek bir gerilemede ve bu seviyelerde kademeli olarak değerlendirilebilir. Bu stratejide fiyatın düşüşe geçmesi halinde 0.326 dolar altı kapanışlarda stop olma yoluna gidilebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Patlamaya Hazırlanan NEO’da Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Açık kaynak kodlu olarak oluşturulan ve Çin’in Ethereum’u olarak bilinen NEO, yükselişi sonrası Bitcoin’in (BTC) gölgesi altında kalan altcoinler arasında yer alıyor. Coinmarketcapte 3,3 milyar...

Shiba Inu (SHIB), Coinbase’de Rekor Kırdı!

Dogecoin (DOGE) sessizliğini korurken Dogecoin'in kopyası olan bir kripto para birimi, Coinbase kripto para borsasında rekor kırdı. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi...

Balinaların Ethereum Transferleri Dikkat Çekti: Ne Olacak?

Lider kripto para birimi Bitcoin'in 54.000 doların üzerine çıkarak yeniden 1 trilyon dolarlık değere ulaştığı anlarda Ethereum (ETH) transferleri de dikkat çekiyor. Ethereum Transferleri Rekor...

Cardano (ADA) İçin Her Şey Yeniden mi Başlıyor: İşte Yeni Seviyeler

Lider kripto para birimi Bitcoin'in 51.000 dolara kadar yükselmesi ilk başta heyecan oluştursa da altcoin yatırımcıları yavaş yavaş BTC'nin yükselmesinin aslında altcoinler için ilk...

Ünlü Analist, Bitcoin’den Sonra Yükseliş Sırasını Açıkladı: Altcoin Sezonu Ne Zaman?

Kripto para sektörü lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) hareketlenmesi ile beraber yeniden canlandı. Altcoinler bir miktar ezilse de yatırımcıların çoğu mayıs ayı öncesindeki...

Shıba Inu (SHIB) Gider de DOGE Durur Mu? – Dogecoin Teknik Analizi!

Bir şakayla başlayıp 33,45 milyar dolarlık piyasa değerine kadar gelen ve bir yıl içinde %9.000’lere varan yükseliş gören Dogecoin (DOGE), kendisi gibi bir diğer...