AltcoinMiota’nın (IOTA) Yeni Ortaklık Duyurusu Ve IOTA Fiyat Analizi!

Miota’nın (IOTA) Yeni Ortaklık Duyurusu Ve IOTA Fiyat Analizi!

Miota’da (IOTA) dikkat edilmesi gereken seviyeler…

Takip et blank

Bitcoin’deki (BTC) düşüş sürecinin ardından girilen yatay konsolidasyon sürecinde yaşanan BTC hakimiyeti, yükselişiyle piyasadaki altcoinlerin ezdiği görülüyor.

Ancak Haziran ayı itibariyle mainnet, yeni ortaklıklar ve yeni borsalarda listeleme gibi olumlu haberleri bulunan bazı altcoinler, yukarı yönlü hareketleniyor. İşlemleri doğrulayan bir düğüm sistemi olan Miota’da (IOTA) bu olumlu haberlerden birini olan Fetch.ai (FET) ile olan ortaklığını duyuruyor.

Fetch.ai’nin toplu öğrenmeyi amaçlamak için Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlarını ve algoritmalarını birbirine bağlamayı amaçlayan bir platform olduğu düşünüldüğünde, Miota ile olan ortaklığının uzun bir süredir beklendiği düşünülüyor.

IOTA Günlükte Hâlâ Düşüş Trendinde!

Günlük zaman diliminde değerlendirildiğinde henüz düşüş trendini kıramadığı görülen IOTA, yeşil destek çizgisi ve kırmızı düşüş trendi arasında sıkışmaya devam ediyor.

blank
Miota (IOTA) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bugün FET ile olan ortaklığının açıklanması ve BTC cephesindeki yükseliş, fiyata sadece %5’lik bir yükseliş sağlarken IOTA’nın hâlen MA200 seviyesi olan 1.097 dolar altında olduğu görülüyor. Grafikteki sıkışma ele alındığında önümüzdeki hafta BTC hareketlerine de bağlı olarak IOTA’nın bir karar vermesi bekleniyor.

Şu aşamada yeşil trend çizgisi altındaki mum kapanışları fiyatı 0.883 dolar ve 0.714 dolar desteklerine götürebileceği için bu gibi bir durumda stop olma yoluna gidilebilir. Yukarı yönlü harekette ise 1.157 – 1.194 dolar aralığının önemli bir direnç alanı olarak ortaya çıkıyor.

4 Saatlikte İlk Kırılım!

Günlük grafikte fiyatın düşüş trendine yaklaştığı belirtilen IOTA, 4 saatlik grafikte ilk direnç olan beyaz düşüş trendini BTC’deki yükselişle beraber kırıyor. Kırılım sonra IOTA, yayın saati itibariyle 1.08 dolar üzerinden alıcı buluyor.

blank
Miota (IOTA) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu kırılımla birlikte sıradaki ilk direnç seviyesinin hem kırmızı düşüş trendine denk gelen hem de yatay direnç olan 1.083 dolar olması bekleniyor. Nitekim IOTA’nın bu seviyeye yaklaştıkça yükseliş hızının yavaşladığı görülürken RSI, 50 seviyesi altında kalarak momentum için yeterli gücü bulamıyor.

Bu noktada IOTA’nın 1.083 üzerinde mum kapanışı yapması RSI tarafında da 50 seviyesinin geçilmesine ve fiyatın hızlanarak MA100 seviyesi olan 1.147 dolara doğru ilerlemesini sağlayabilir. Böyle bir durumda yeşil trend çizgisi altı stoplu bir şekilde kısa vadeli vur kaç şeklinde tabir edilen alım stratejileri belirlenebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Hakimiyeti Azaldı, Altcoinlerden Olumlu Sinyaller Gelmeye Başladı! – BTC – ETH – CHZ...

El Salvador’un yasal kabulünün ardından Latin Amerika ülkelerinden gelen Bitcoin atılımları ve Teksas ile Avrupa’nın ilgisinin kripto paralara kayması olumlu bir hava oluşturdu. Sonrasında...

Bitcoin’in (BTC) Beklenen Soft Fork’u Taproot Kabul Edildi!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saat içerisinde yukarı yönlü hareket etmese de oldukça olumlu bir güncelleme ile pozitif bir hava oluşturdu. Taproot,...

Ripple (XRP), Yeni ODL Koridorlarını Resmen Duyurdu

ABD merkezli blockchain devi Ripple, mevcut bankacılık sisteminin verimsizliğini vurguladıktan sonra buna tepki olarak yeni ODL kanalları açtıklarını açıkladı. Ripple tarafından yayınlanan gönderide, mevcut bankacılık...

Elon Musk Artık Kripto Paralar Hakkında Tweet Atmıyor!

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, kripto para piyasasında sert bir düşüşe neden olduktan sonra sessizliğe bürünmüş gibi gözüküyor. Güney Afrikalı milyarder, ilk olarak...

Bitcoin’deki Ayı İhtimali Artıyor mu? – Altcoinler İçin En Kötü Senaryo Ne? DOT, EOS,...

Enflasyon verilerinin etkisiyle kısmi bir geri çekilme yaşayan Bitcoin, gün içerisinde Teksas ve Avrupa kanadından gelen verilerle tekrar yükselişe geçerek, 37.000 dolar seviyesinde kalıcılık...

Ethereum (ETH) Kurucu Ortağı, Yatırım Yaptığı Rakip Kripto Paraları Açıkladı

Ethereum (ETH) kurucu ortağı ve kripto para sektörünün en eski isimlerinden birisi olan Anthony Di Iorio, yatırım yaptığı kripto paraları ve portföyünün bir kısmını...