Bitcoin (BTC)Milyarderler, Bitcoin'e (BTC) Akın Ediyor!

Milyarderler, Bitcoin’e (BTC) Akın Ediyor!

Milyarderler Bitcoin'e ilgi gösteriyor.

Takip et blank

Kripto para birimleri, geleneksel varlıklara geçerli bir alternatif olarak benimsenmesi dünya çapında hızla artış göstermeye devam ediyor.

Bazı gruplar kripto para birimlerini daha hızlı benimsemesinin ödülünü, yaptığı yatırımlar ile aldığı gözlenmekte. Kripto para ile ödemeleri kabul edilen işletmelerin gelirleri her geçen gün artış göstermekte.

Forbes dergisinde paylaşılan bir rapora göre özellikle, dünyanın en zengin 65 insanı arasında yapılan bir anket, bu isimlerin neredeyse %30’unun kriptoya doğrudan veya dolaylı yatırımları olduğunu kanıtladı.

An itibariyle kripto sektöründe milyarder yatırımcılar, milyarder olmayan yatırımcılardan daha fazla bir orana sahip durumda.

blank

Milyarder Yatırımcılardan, Bitcoin’e Yoğun İlgi!

Araştırmalara göre, ankete katılan milyarderlerin yaklaşık %18’i servetlerinin en az %1’ini kripto para birimlerinde tutuyor.

Bu gruptaki anket katılımcılarının çoğunluğu her ne kadar portföylerinin çok ufak bir kısmını deneysel olarak kripto paralara aktarmış olsa da, bu yatırımlar dahi kripto piyasası için çok önemli olduğu bilinmekte.

Gerçekten de, milyarderlerin %80’i servetlerinin onda birinden daha azını kripto paralara yatırdığını söylerken, sadece %3.2’si servetlerinin yarısından fazlasının kripto paralarda tuttuğunu söyledi.

Ayrıca, ankete katılanların %10’u doğrudan kripto yatırımıyla ilgilenmediklerini, ancak kripto odaklı şirketleri desteklediklerini açıkladı.

Milyarder isimlerin Bitcoin ve kripto para satın alması ilerleyen süreçte bu sektörün benimsenme oranını artıracağı gibi piyasa değerini yükselterek kripto severlerin büyük kazançlar elde etmesini sağlaması beklenmekte. 

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Dikkat: Bitcoin’de (BTC) Patlama İçin Geri Sayım Başladı!

Lider kripto para birimi Bitcoin bugünün erken saatlerinde her ne kadar değer kazanmış olsa da, son saatlerde ciddi miktarda sert bir şekilde düşüşe geçmiş...

Son Dakika: Bitcoin’de (BTC) Düşüşlerin Sebebi Belli Oldu!

Lider kripto para birimi Bitcoin, dünyada yaşanan gelişmelerden etkilenmeye devam ediyor. Rusya - Ukrayna savaşının başlamasının ardından büyük bir çöküş yaşayan BTC, yine benzer...

Çöküşü Bilen Analist, Bitcoin’de (BTC) Yine mi Haklı Çıkacak?

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir isim olan Crypto Capo, kripto gündeminde yer edinmeye devam ediyor. Geçmiş dönemlerde yaptığı başarılı tahminlerle sektörde ses...

Son Dakika: Bu Gelişme, Bitcoin’de (BTC) Sert Düşüş Getirdi!

Dünyada birçok ülke arasında gerginlik çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Rusya - Ukrayna savaşının çıktığı görülmüştü. Dün itibariyle ise Çin - Tayvan gerilimi kripto...

Bitcoin (BTC) Yükselirken, Bu 2 Altcoin Temmuz Ayında Ralliyi Başlattı!

Bitcoin 1 yılın ardından ilk kez bu kadar büyük bir yükseliş yaşadı. Temmuz ayı itibariyle yüzde 25'e varan bir yükseliş yaşayan lider kripto para...

Dikkat: Binance CEO’su CZ, Bitcoin’de (BTC) Boğanın Formülünü Açıkladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, bugün itibariyle paylaştığı bir tweet'de, kripto para sektörü hakkında kritik söylemlerde...