Bitcoin (BTC)Milyarderler, Bitcoin'e (BTC) Akın Ediyor!

Milyarderler, Bitcoin’e (BTC) Akın Ediyor!

Milyarderler Bitcoin'e ilgi gösteriyor.

Takip et blank

Kripto para birimleri, geleneksel varlıklara geçerli bir alternatif olarak benimsenmesi dünya çapında hızla artış göstermeye devam ediyor.

Bazı gruplar kripto para birimlerini daha hızlı benimsemesinin ödülünü, yaptığı yatırımlar ile aldığı gözlenmekte. Kripto para ile ödemeleri kabul edilen işletmelerin gelirleri her geçen gün artış göstermekte.

Forbes dergisinde paylaşılan bir rapora göre özellikle, dünyanın en zengin 65 insanı arasında yapılan bir anket, bu isimlerin neredeyse %30’unun kriptoya doğrudan veya dolaylı yatırımları olduğunu kanıtladı.

An itibariyle kripto sektöründe milyarder yatırımcılar, milyarder olmayan yatırımcılardan daha fazla bir orana sahip durumda.

blank

Milyarder Yatırımcılardan, Bitcoin’e Yoğun İlgi!

Araştırmalara göre, ankete katılan milyarderlerin yaklaşık %18’i servetlerinin en az %1’ini kripto para birimlerinde tutuyor.

Bu gruptaki anket katılımcılarının çoğunluğu her ne kadar portföylerinin çok ufak bir kısmını deneysel olarak kripto paralara aktarmış olsa da, bu yatırımlar dahi kripto piyasası için çok önemli olduğu bilinmekte.

Gerçekten de, milyarderlerin %80’i servetlerinin onda birinden daha azını kripto paralara yatırdığını söylerken, sadece %3.2’si servetlerinin yarısından fazlasının kripto paralarda tuttuğunu söyledi.

Ayrıca, ankete katılanların %10’u doğrudan kripto yatırımıyla ilgilenmediklerini, ancak kripto odaklı şirketleri desteklediklerini açıkladı.

Milyarder isimlerin Bitcoin ve kripto para satın alması ilerleyen süreçte bu sektörün benimsenme oranını artıracağı gibi piyasa değerini yükselterek kripto severlerin büyük kazançlar elde etmesini sağlaması beklenmekte. 

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Borsası Binance’den, Altcoin Listeleme Duyurusu Geldi!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, sektör hakkında önemli kararlar almaya devam ediyor. Binance borsası bugün itibariyle yeni altcoin parite...

FED Başkanı Powell’ın Açıklamaları, Bitcoin’de (BTC) Düşüş Getirdi!

Kripto para sektöründe kritik bir gün yaşanıyor. ABD Merkez Bankası (FED) bugün itibariyle faiz oranlarını %5.50 seviyesinde sabit tutmuş olsa da, FED başkanı Jerome...

DİKKAT: Bitcoin Borsası Binance, Bu 15 Altcoin Paritesini Delist Ediyor!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, geçtiğimiz aylarda 150 milyon kullanıcı barajını aşmayı başardı. Her ne kadar SEC nedeniyle Binance'in...

SON DAKİKA: Bitcoin Borsası Coinbase, Bu Altcoin’i Listeleyecek!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Coinbase, geçtiğimiz dakikalarda resmi Twitter hesabı üzerinden yeni bir duyuru paylaştı. Son dakikalarda...

Bitcoin’de (BTC) FED Faiz Kararı Bekleniyor! İşte Son Uzman Yorumları..

Kripto para sektöründe kritik gün başladı. Bugün özelinde kripto piyasasındaki volatilitenin yeniden artışa geçeceği tahmin edilse de, süreç farklı işleyebilir. ABD Merkez Bankasının (FED)...

SON DAKİKA: FED Faiz Kararı Açıklandı! Sürpriz Var mı? Bitcoin Etkilenecek mi?

Bugün itibariyle finans piyasalarının ana gündem maddesinin, ABD Merkez Bankası (FED) faiz kararı olduğu görülüyor. Uzun bir süredir ABD'de enflasyon oranlarını düşürmek için şahin...