blank
Bitcoin (BTC)Milyarder Sterlicht, Neden Bitcoin ve Ethereum'a Yatırım Yaptığını Açıkladı!

Milyarder Sterlicht, Neden Bitcoin ve Ethereum’a Yatırım Yaptığını Açıkladı!

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) altından daha değerli!

Takip et blank

Tanınan milyarderler arasında yer alan ve Starwood Capital şirketinin patronu Barry Sterlicht, cüzdanında Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) tutmanın bir takım nedenleri olduğunu söylüyor.

blank

Starwood Capital’in kurucusu ve CEO’su, CNBC’ye verdiği bir röportajda hükümetin sınırsız para basma politikası ve şüpheli para politikaları nedeniyle enflasyondan korunmak için kripto varlıklara yatırım yaptığını belirtiyor.

”Bitcoin’e sahip olma nedenim, ABD hükümetinin ve Batı’da bulunan her hükümetin sürekli karşılıksız para basma politikası uygulaması.

BTC ise sınırlı bir arzda ve küresel düzeyde büyük işlem hacmine sahip. İnsanlar ister Nijerya da olsun isterse Bolivya da her nerede olursa olsun istediğiniz anda kripto varlık ile işlem yapma potansiyeline sahipsiniz. “Bu durum beni cezbediyor.”

Bitcoin’in ”değersiz” olduğunu ima eden JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’a atıfta bulunan Barry, Bitcoin’in altın kadar değerli bir varlık olduğunu savunuyor.

”Jamie Dimon”nun mantığına göre altın da değersiz, gümüş de değersiz bazı küresel sektörde kullanım alanları var ama çok dar kullanım alanlarına sahip. Bu mantıkla altın ve gümüş de işe yaramaz iki varlık ama bakış açısı yanlış.”

Miyarder CEO BTC’nin amaçları çok küçük olsa da, Ethereum’un ekosistemde ve genel manada sektörde büyük potansiyele sahip olduğunu belirtiyor.

”Bitcoin 21 milyon arzının 18 milyonu dolaşımda olduğu için bence sektörün en büyüğü. Fakat BTC’nin değerli bir varlık saklama özelliğinden başka bir amacı yok ve çok değişken bir yapıya sahip bu çılgınca.

ETH ise öyle değil ve benim de çok büyük yatırımım var.

“Ethereum kurumsallara ve bireysel yatırımcılara çözümler sunuyor ve benimsemesi günden güne artıyor. Bir bütün olarak blokchain teknolojisine büyük ilgi duymaya başladım. Kripto paralar her şeyi değiştirecek gibi görünüyor.”

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 YORUM

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Metaverse’nin Yükselen 5 Yıldızı: Olağan Üstü Ralli Yapıyor!

Dünyada tedarik zincirinde artan aksaklıktan dolayı ekonomik ve finans alanında büyük sıkıntıların yaşandığını görüyoruz. Dolayısı ile bu durum birçok ülkenin ekonomik ve toplumsal olarak...

Elon Musk’tan Dogecoin Yatırımcılarına “Borsalardan Çekilin” Çağrısı!

Bir süredir Elon Musk ile Binance arasında ki gerginlik devam ediyordu. Binance'nin Dogecoin işlemlerini askıya alması Elon Musk'ın çok canını sıkmış gibi gözüküyor. Bir...

Bitcoin Grafiği Korkutuyor! BTC Teknik Analizi

Bitcoin geri çekilmeye devam ederken korkutan formasyonlarda gün yüzüne çıkmaya başladı. Yayın saati itibariyle 56.700 dolar seviyelerinde bulunan BTC, büyük bir omuz baş omuz...

El Salvador’un Son Hamlesi, Bitcoin’in Fiyatını 1 Milyon Dolara Taşıyacak!

Lider kripto para birimi Bitcoin'i meşru para birimi olarak kabul eden dünyadaki ilk ülke konumundaki El Salvador, kesinlikle attığı adımlarla ses getirmeye devam ediyor. Lider...

Robinhood Önemli Testlerini Dogecoin’le (DOGE)Yaptı!

Robinhood’un baş işletme görevlisi Christine Brown, twitter üzerinden alfa test aşamasıyla ilgili görüntüler paylaştı. Bu fotoğrafta en çok dikkat çeken nokta yapılan testlerin Dogecoin...

Ripple Balinası 10 Milyon XRP’yi Borsadan Çekti! Teknik Analiz

Bir çok yatırımcının odak noktası olan Ripple (XRP) yatay seyrine devam ediyor. Yatırımcılar arasında artık Ripple'ın bir stablecoin oldu gibi söylemler dolaşsa da balinalar...