Bitcoin (BTC)Milyarder Jeff Gundlach, Bitcoin (BTC) Almak İçin 25.000 Doları İşaret Etti!

Milyarder Jeff Gundlach, Bitcoin (BTC) Almak İçin 25.000 Doları İşaret Etti!

Bitcoin almak için 25.000 dolara inmesi beklenmeli!

Takip et blank

DubleLine Capital’in kurucusu milyarder Jeff Gundlach, Bitcoin’in fiyatının aşırı yüksek olduğunu söyleyerek kripto varlık hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. ”Bond King” olarak da tanınan Gundlach, Bitcoin’e yatırım yapmak için hala çok yüksek seviyede olduğunu, yatırım yapmayı düşünenler için hangi noktadan alınması gerektiğini söyledi.

Bitcoin’in Mevcut Fiyatı Yatırım Yapılmaya Uygun Değil

BTC tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan %25 oranından daha aşağıda olmasına rağmen milyarder Jeff Gundlach, en büyük kripto varlığı bu seviyeden alacak bir değerde olmadığını savunuyor.

Tahvil yatırımcıları arasında kötü bir şöhrete sahip olmasına rağmen milyarder isim, Bitcoin’in neden bu seviyelerden alınmaması gerektiğine dair görüşlerini açıkladı.

”Bitcoin’e şimdi yatırım yapmak çok kötü bir strateji hamlesi olabilir. Çünkü, fiyat düşerken yatırımcılar o varlıktan uzaklaşır ve fiyat oynaklığı daha fazla olmaya başlar.”

Milyarder isim, BTC satın alınmasına karşı olmadığını, belirli strateji doğrultusunda yatırım yapılması gerektiğini de vurguluyor. Gundlach ayrıca, yatırımcılara Bitcoin’i alım yapılması gereken güzel bir fiyat seviyesi de veriyor.

Milyardere göre, BTC 25.000 dolar aralığına düştüğünde yatırım yapılabilir, aksi durumda gerçek değerinin çok üstünde olduğunu belirtiyor.

”Bitcoin, şu anda balinaların kontrolünde hareket ediyor. Hangi yöne gideceğini kestirmek çok zor, bu nedenle satın alınmasını önermem.

İnsanlar, BTC’den çıktıkça düşüş devam edecek. Belki 25.000 dolar aralığı yatırım yapmak için en ideal giriş noktası olabilir”

Gundlach, röportajında değindiği bir diğer konu ise 2021 yılına damgasını vuran ve kripto para piyasasında hızla büyümeye devam eden değiştirilemez jetonlar (NFT) oldu. Milyarder, NFT’lerin ”hiç bir şey” olduğunu söyleyerek geleceğinin olmadığına inandığını dq ayrıca belirtti.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Binance CEO’su CZ: Servetimin Yüzde 1’i Bitcoin’de, Yüzde 99’u İse..

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, müşterilerine tavsiyeler verdiği görülüyor. Ayı sezonunda yatırımcıların korkuya kapılmaması gerektiğini vurgulayan...

Bitcoin’de (BTC) Düğmeye Basıldı, Operasyon Başlıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son günlerde beklenenden çok daha yatay hareketler sergiliyor. ABD - Çin gerilimi ve Kosova - Sırbistan çatışmaları nedeniyle...

Bitcoin Kararsızken, Bu Metaverse Altcoin’i Ahlak Sınırlarını Zorluyor!

Bloktopia tabanlı Shush Club son yapmış olduğu cinsel içerik barındıran ve ahlak sınırlarını aşan bu anlaşmasıyla birlikte birçok yatırımcısının tepkisini çekti. Bazı Metaverse projeleri her...

FED Üyesinden Faiz Açıklaması Geldi! Bitcoin Etkilenecek mi?

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, Amerikan Merkez Bankasının (FED) aldığı faiz kararlarından etkilendiği görülüyor. Enflasyon artışlarını durdurmak için faize başvuran FED, halen başarılı...

Bitcoin’de (BTC) Patlama İçin Artık Sadece Dakikalar Kaldı!

Küresel piyasalar ve kripto para yatırımcıları bugün itibariyle ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin Tayvan'a olan ziyaretini takip ediyor. An itibariyle devam eden uçuşu...

Kahin Analist: Bitcoin (BTC) Bu Seviyeye Kadar Yükselecek, Sonra Çökecek!

Lider kripto para birimi olan Bitcoin kritik günlerden geçmeye devam ediyor. Amerikan Merkez Bankası (FED) tarihinin en agresif faiz artış politikasını uygularken, BTC'de bu...