Bitcoin (BTC) Milyar Dolarlık AllianceBernstein'den Bitcoin'e Destek Geldi: Yatırımlarımızın %10'unu BTC'ye Çevireceğiz!!!

Milyar Dolarlık AllianceBernstein’den Bitcoin’e Destek Geldi: Yatırımlarımızın %10’unu BTC’ye Çevireceğiz!!!

Bitcoin yeni neslin altını olacak

Takip et blank

Son günlerde kurumsal şirketlerin hücum ettiği Bitcoin’e New York merkezli dev bir şirket olan AllianceBernstein’de katıldı. 2017-2018 yıllarında Bitcoin için “bir yatırım aracı değil” şeklinde açıklamalar yapan şirket bugün portföyunun %10’unun Bitcoin’e geçireceğini açıkladı.

“2018 Yılında Şartlar Çok Başkaydı”

Bitcoin’in 2017-2018 yıllarında yaptığı boğa koşusunda Bitcoin’i desteklemeyen AllianceBernstein’in araştırma kolunun portföy stratejisi yöneticisi Inigo Fraser Jenkins, Bitcoin’in uzun vadede değer koruma aracı olmayı başaramayacağını ve ilerleyen senelerde yavaş yavaş dünya piyasasından silineceğini düşündüklerini belirtmişti.

Covid-19 salgını dolayısıyla dünyada başlayan yeni düzende Bitcoin, Altın gibi değerli madenlerin çok önemli rol oynayacağını düşünen Inigo Fraser Jenkins kademeli bir şekilde Bitcoin’e yatırım yapmaya başlayacaklarını söyledi.

“Dar bir açıdan bakıldığında volatilitenin düşmesi onu çekici yapıyor ancak diğer varlıklarla korele olması da BTC’yi BTC yapan özellikleri sorgulatıyor”

Açıklamalarında Bitcoin’in volatilitesinin düşmesine de değinen Inigo Fraser Jenkins ilerleyen günlerde detaylı açıklamalar yapacağına da konuşmasına ekledi.

“Bitcoin Yeni Neslin Altını Olacak”

Gençlerin yatırım sektörüne girmesine de değinen Jenkins, yeni neslin altından çok Bitcoin’e yatırım yapacağını ifade ederek ilerleyen günlerde Bitcoin ile Altın arasındaki korelasyonun artmasını düşündüğünü belirtti.

“Enflasyona karşı korunmada belirli bir fiat para biriminde istenildiği gibi hareket etmeme riski olsa da Bitcoin’in hareketleri bu anlamda altına benziyor”

blank

“Hükümetler Güçlenirse Bitcoin’in Sonunu Getirebilir”

Suç örgütlerinin, hack olaylarının uğrak noktası olan Bitcoin’e hükümetler tarafından yaptırımlar getirilirse değer kaybına uğrayabilir diyen Inigo Fraser Jenkins, regülasyonların Bitcoin lehine de olabileceğine de değinerek bu düzenlemelerin BTC için faydalı olacağını sözlerine ekledi.

“Pandeminin getirdiği kısıtlamalarla birlikte hükumetler daha da güçlenebilir ve ekonomi yönetimi üzerinde daha büyük rol kazanabilirler. Eğer kripto paralar ileride bu dönemdekinden daha büyük bir piyasa değerine sahip olurlarsa kanun yapıcılar için sıkıntı çıkarabilirler. Varlık birikimi konusunda kripto paraların tabii ki önemli bir yeri var… Kanuni oldukları sürece!”

Son olarak AllianceBernstein şirketi müşterilerine kontrollü bir şekilde portföyünün en fazla %10’una kadar Bitcoin ve kripto para yatırımı yapmasını önerdi.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Milyon Dolarlık Varlık Yönetim Şirketi: XRP’yi Kaldırıyoruz

Amun olarak bilinen kripto para varlık şirketi 21Shares'in XRP'yi listelediği kripto para birimleri arasından kaldıracak olduğunu açıkladı. 21Shares, haberlerin yayınlanmasının ardından basına yaptığı açıklamada...

Kripto Para Yatırımcıları İçin İpuçları – Bunları Okumadan Yatırım Yapmayın

Kripto para piyasası diğer bütün piyasalara göre çok daha riskli olmakla beraber tahmini ve analizi oldukça zor olan bir piyasadır. Yatırımcılar anlaşılması zor olan...

Bitcoin Fiyatı 28.000 Doları Aştı: Kısa Süren Yükselişin Ardından %6.5 Oranında Düştü!

Bitcoin (BTC) fiyatı bugün tarihinde gördüğü en yüksek seviye olan 28 bin dolarlı seviyelere ulaştı. Yatırımcıların büyük kazanç elde ettiği ancak büyük balinaların ani...

Merakla Takip Ediliyordu: Bitcoin Piyasa Hacmi Rekor Kırdı!

Bitcoin bugün 28.377 dolara yükselerek tarihinin en güçlü rekorunu tazelemiş oldu. Ancak tek rekor kıran Bitcoin fiyatı değildi. Kripto para birimi piyasalarının toplam hacmi...

Bu Kripto Paraya Dikkat: AAVE Bu Hafta Ralli Yapabilir!

Adını birçok kripto para yatırımcısının henüz duymadığı AAVE coin hızla yükselmeye devam ediyor. Bu hafta beklentiler çok büyük yükselişler olabileceği yönünde olmasına rağmen birçok...