Bitcoin (BTC) Milyar Dolarlık AllianceBernstein'den Bitcoin'e Destek Geldi: Yatırımlarımızın %10'unu BTC'ye Çevireceğiz!!!

Milyar Dolarlık AllianceBernstein’den Bitcoin’e Destek Geldi: Yatırımlarımızın %10’unu BTC’ye Çevireceğiz!!!

Bitcoin yeni neslin altını olacak

Takip et blank

Son günlerde kurumsal şirketlerin hücum ettiği Bitcoin’e New York merkezli dev bir şirket olan AllianceBernstein’de katıldı. 2017-2018 yıllarında Bitcoin için “bir yatırım aracı değil” şeklinde açıklamalar yapan şirket bugün portföyunun %10’unun Bitcoin’e geçireceğini açıkladı.

“2018 Yılında Şartlar Çok Başkaydı”

Bitcoin’in 2017-2018 yıllarında yaptığı boğa koşusunda Bitcoin’i desteklemeyen AllianceBernstein’in araştırma kolunun portföy stratejisi yöneticisi Inigo Fraser Jenkins, Bitcoin’in uzun vadede değer koruma aracı olmayı başaramayacağını ve ilerleyen senelerde yavaş yavaş dünya piyasasından silineceğini düşündüklerini belirtmişti.

Covid-19 salgını dolayısıyla dünyada başlayan yeni düzende Bitcoin, Altın gibi değerli madenlerin çok önemli rol oynayacağını düşünen Inigo Fraser Jenkins kademeli bir şekilde Bitcoin’e yatırım yapmaya başlayacaklarını söyledi.

“Dar bir açıdan bakıldığında volatilitenin düşmesi onu çekici yapıyor ancak diğer varlıklarla korele olması da BTC’yi BTC yapan özellikleri sorgulatıyor”

Açıklamalarında Bitcoin’in volatilitesinin düşmesine de değinen Inigo Fraser Jenkins ilerleyen günlerde detaylı açıklamalar yapacağına da konuşmasına ekledi.

“Bitcoin Yeni Neslin Altını Olacak”

Gençlerin yatırım sektörüne girmesine de değinen Jenkins, yeni neslin altından çok Bitcoin’e yatırım yapacağını ifade ederek ilerleyen günlerde Bitcoin ile Altın arasındaki korelasyonun artmasını düşündüğünü belirtti.

“Enflasyona karşı korunmada belirli bir fiat para biriminde istenildiği gibi hareket etmeme riski olsa da Bitcoin’in hareketleri bu anlamda altına benziyor”

blank

“Hükümetler Güçlenirse Bitcoin’in Sonunu Getirebilir”

Suç örgütlerinin, hack olaylarının uğrak noktası olan Bitcoin’e hükümetler tarafından yaptırımlar getirilirse değer kaybına uğrayabilir diyen Inigo Fraser Jenkins, regülasyonların Bitcoin lehine de olabileceğine de değinerek bu düzenlemelerin BTC için faydalı olacağını sözlerine ekledi.

“Pandeminin getirdiği kısıtlamalarla birlikte hükumetler daha da güçlenebilir ve ekonomi yönetimi üzerinde daha büyük rol kazanabilirler. Eğer kripto paralar ileride bu dönemdekinden daha büyük bir piyasa değerine sahip olurlarsa kanun yapıcılar için sıkıntı çıkarabilirler. Varlık birikimi konusunda kripto paraların tabii ki önemli bir yeri var… Kanuni oldukları sürece!”

Son olarak AllianceBernstein şirketi müşterilerine kontrollü bir şekilde portföyünün en fazla %10’una kadar Bitcoin ve kripto para yatırımı yapmasını önerdi.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ripple (XRP) İçin Beklenen Sinyal, Dünyaca Ünlü Analistten Geldi

Bir zamanlar toplam piyasa değeri açısından ikinci sıraya kadar yükselip Ethereum'u (ETH) bile yerinden eden XRP, davanın etkileri sebebiyle dibi gördü. XRP fiyatı Ripple'a...

Son Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında tekniği alt üst eden coinlerden birisi olan ve eşler arası (peer to peer) protokolünün sürekli geliştirilmesinden sorumlu şirket BitTorrent’in yerel tokeni...

Holo (HOT) Tam Gaz Yükselişe Devam Ediyor! – HOT’un Sıradaki Hedefi Ne?

Kripto para piyasasının her türlü istatistiğini barındıran Coinmarketcap'e göre her geçen gün fiyatındaki artışla 26. sıraya kadar yükselen Holo (HOT), şu saatlerde 5.2 milyar...

Jed McCaleb 2021’de Ne Kadar XRP Sattı ve Daha Ne Kadar Satacak?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple'ı dava ederken üst düzey iki yöneticiyi de unutmadı. Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve eski CEO'su Chris...

Bitcoin’in (BTC) Boğa Koşusunun Hangi Aşamasındayız?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 61.844 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatının özellikle 2020 yılının son aylarında başlayan bu rallisi...

Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Yatırımcılarının Bu Hafta Dikkat Etmesi Gereken 3 Gelişme

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) 57.000 dolarla başladığı nisan ayının ilk haftası, büyük değişimlere gebe gibi gözüküyor. Geçtiğimiz hafta 60.000 dolar seviyesi yeniden...