Bitcoin (BTC)Milyar Dolarlık AllianceBernstein'den Bitcoin'e Destek Geldi: Yatırımlarımızın %10'unu BTC'ye Çevireceğiz!!!

Milyar Dolarlık AllianceBernstein’den Bitcoin’e Destek Geldi: Yatırımlarımızın %10’unu BTC’ye Çevireceğiz!!!

Bitcoin yeni neslin altını olacak

Takip et blank

Son günlerde kurumsal şirketlerin hücum ettiği Bitcoin’e New York merkezli dev bir şirket olan AllianceBernstein’de katıldı. 2017-2018 yıllarında Bitcoin için “bir yatırım aracı değil” şeklinde açıklamalar yapan şirket bugün portföyunun %10’unun Bitcoin’e geçireceğini açıkladı.

“2018 Yılında Şartlar Çok Başkaydı”

Bitcoin’in 2017-2018 yıllarında yaptığı boğa koşusunda Bitcoin’i desteklemeyen AllianceBernstein’in araştırma kolunun portföy stratejisi yöneticisi Inigo Fraser Jenkins, Bitcoin’in uzun vadede değer koruma aracı olmayı başaramayacağını ve ilerleyen senelerde yavaş yavaş dünya piyasasından silineceğini düşündüklerini belirtmişti.

Covid-19 salgını dolayısıyla dünyada başlayan yeni düzende Bitcoin, Altın gibi değerli madenlerin çok önemli rol oynayacağını düşünen Inigo Fraser Jenkins kademeli bir şekilde Bitcoin’e yatırım yapmaya başlayacaklarını söyledi.

“Dar bir açıdan bakıldığında volatilitenin düşmesi onu çekici yapıyor ancak diğer varlıklarla korele olması da BTC’yi BTC yapan özellikleri sorgulatıyor”

Açıklamalarında Bitcoin’in volatilitesinin düşmesine de değinen Inigo Fraser Jenkins ilerleyen günlerde detaylı açıklamalar yapacağına da konuşmasına ekledi.

“Bitcoin Yeni Neslin Altını Olacak”

Gençlerin yatırım sektörüne girmesine de değinen Jenkins, yeni neslin altından çok Bitcoin’e yatırım yapacağını ifade ederek ilerleyen günlerde Bitcoin ile Altın arasındaki korelasyonun artmasını düşündüğünü belirtti.

“Enflasyona karşı korunmada belirli bir fiat para biriminde istenildiği gibi hareket etmeme riski olsa da Bitcoin’in hareketleri bu anlamda altına benziyor”

blank

“Hükümetler Güçlenirse Bitcoin’in Sonunu Getirebilir”

Suç örgütlerinin, hack olaylarının uğrak noktası olan Bitcoin’e hükümetler tarafından yaptırımlar getirilirse değer kaybına uğrayabilir diyen Inigo Fraser Jenkins, regülasyonların Bitcoin lehine de olabileceğine de değinerek bu düzenlemelerin BTC için faydalı olacağını sözlerine ekledi.

“Pandeminin getirdiği kısıtlamalarla birlikte hükumetler daha da güçlenebilir ve ekonomi yönetimi üzerinde daha büyük rol kazanabilirler. Eğer kripto paralar ileride bu dönemdekinden daha büyük bir piyasa değerine sahip olurlarsa kanun yapıcılar için sıkıntı çıkarabilirler. Varlık birikimi konusunda kripto paraların tabii ki önemli bir yeri var… Kanuni oldukları sürece!”

Son olarak AllianceBernstein şirketi müşterilerine kontrollü bir şekilde portföyünün en fazla %10’una kadar Bitcoin ve kripto para yatırımı yapmasını önerdi.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Son 24 Saatte Borsalarda Yüksek Bitcoin (BTC) Ve Stablecoin Hareketliliği! – Bu Neye İşaret?

Bilindiği üzere geçen hafta Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’in Elon Musk’ın desteklediği düşünülen köpek coinleri olarak da bilinen AKITA ve SHIB’i dumplamasıyla kripto para...

Elon Musk Bu Sefer Bitcoin’i (BTC) Kurtarabilecek Mi?

Bitcoin (BTC) ile Tesla araçlarının satışlarını destekleyeceğini açıklamasıyla BTC’nin 30.000 dolarlardan 60.000 dolarlara kadar tırmanmasını sağlayan Elon Musk, bu açıklamayı tersine çevirmesiyle BTC’nin yeniden...

Ünlü Analist, Şu An Olması Gereken Değerin “Çok Altındaki” Altcoini Açıkladı

Kripto para piyasasının yaşadığı deprem yavaş yavaş etkilerini kaybediyor. Kripto para yatırımcıları ise etkileri azalan bu düşüşün devamında yeniden rekor kırabilecek kripto paraları aramaya...

Deutsche Bank Analistleri, Bitcoin (BTC) Fiyatının Sert Düşüşünü Yorumladı: Düşüş Sürecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC); 64.800 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatın buradan kademeli olarak 50.000 dolara kadar çekilse de...

Rubenstein Cevapladı: Hükümetler, Kripto Paraları Durdurabilir mi?

Çin, ABD ve Hong Kong'tan gelen kripto paralarla ilgili haberler, kripto para piyasasında büyük bir paniğe yol açtı. Kripto para birimlerinin ağır şekilde regüle...

Kripto Para Piyasası, Çin Başbakan Yardımcısının Açıklamaları İle Yine Sarsıldı!

Çin Devlet Konseyi tarafından bugün yapılan açıklamada, özellikle ülke içerisindeki Bitcoin (BTC) madenciliğinin üzerine gidileceği belirtildi. Çin Başbakan Yardımcısı Lie He'nin de başkanlık ettiği...