AltcoinMike Novogratz: "Artık Bitcoin ve LUNA Çöküşünü Konuşmanın Vakti Geldi"!

Mike Novogratz: “Artık Bitcoin ve LUNA Çöküşünü Konuşmanın Vakti Geldi”!

UST tekrardan toparlanabilir mi?

Takip et blank

Kripto ticaret bankası Galaxy Digital’in (GLXY.TO) kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, bugün LUNA ve UST‘deki düşüşe ilişkin bakış açısını açıklayan bir paragraf yayınladı.

10 gün sonra ilk kez Twitter’da paylaşım yapan Novogratz, “Çok düşündükten sonra, geçen haftayı ve daha da önemlisi önümüzdeki haftaları konuşmanın zamanı geldi” dedi.

Paylaştığı tweet’de, Novogratz’ın okuyuculara 2022’de tüm riskli varlıklar için “acımasız bir zemin” olduğunu hatırlatarak şu açıklamaları yaptığı gözlemlendi:

Ethereum yaklaşık %60 düştü ve altcoinler tüm zamanların en yüksek fiyatlarından ortalama %80 düştü. Merkez bankaları ise bu düşüşlerde, büyük çöküşe katkıda bulunarak parasal tıkaçları kapattığını gördük.”

Merkez bankalarının çöküş yaşanırken finansal kaynaklarını tıkadıklarını söyleyen Novogratz, açıklamalarını şu sözlerle tamamladı:

“Bu olaylar, luna ve UST‘yi desteklemek için tutulan rezervler üzerinde baskı yarattı.”

UST‘nin büyümesi, Anchor protokolünde sunulan %18’lik verimden patladı ve sonunda Terra blok zincirinin diğer projelerinin de çökmesine neden oldu.”

Rezerv varlıklar üzerindeki aşağı yönlü baskı birleşti ve UST para çekme işlemleriyle birlikte, ‘bankaya hücum’a benzer bir panik senaryosunu tetikledi.”

Yaşanan olayları kendi görüşüne göre yorumladığını gördüğümüz ünlü CEO, UST‘nin çöküşünü geçmiş dönemlerde yaşanan bankacılık krizine bağlıyor.

Herkesin aynı anda sistemden parasını korku ile çekmesinin büyük bir çöküşe neden olduğunu aktaran Novogratz, ilerleyen dönemlerde UST‘nin ise toparlanmasını beklemediğini dile getirmekte.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin’in Yükselişlerinde Bu 2 Altcoin Ralliyi Başlattı!

Lider kripto para birimi bu hafta itibariyle yükseliş yaşadığı göze çarpıyor. Her ne kadar Bitcoin kripto sektöründe yeni bir boğa sezonu başlatacak kadar yükselmemiş...

Popüler Analist: “Bitcoin Bu Tarihte 40 Bin Doları Aşacak”!

Kripto piyasası uzun bir süredir düşüş yaşamaya devam ediyor. 69 bin dolar seviyelerinden değer kaybetmeye başlayan lider kripto para birimi, geçtiğimiz günlerde 17.750 dolara...

Bitcoin’de (BTC) Yükselişlerin Başlaması İçin Artık Son 3 Gün!

Bitcoin ve kripto para birimleri zorlu bir süreçten geçiyor. Halen toparlanmayı başaramayan lider kripto para birimi BTC, bugün itibariyle de sert bir şekilde değer...

ABD Borsaları Açıldı, Bitcoin’de Hedef Kaç Dolar?

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, ABD borsaları ile korele bir şekilde hareket etmeye devam ediyor. Hafta sonu nedeniyle kapalı olan borsalar, an itibariyle...

Dikkat: Ripple Kurucu Ortağının, Ne Kadar XRP Satışı Yaptığı Ortaya Çıktı!

XRP bakiyelerini takip etmek için kurulmuş bir web sitesi olan Jed Balance tarafından sağlanan verilere göre, Ripple kurucu ortağı ve eski CTO'sunun cüzdanında artık...

Türk Bitcoin Yatırımcıları, Kabine Toplantısından Çıkacak Kararı Bekliyor!

Türkiye son dönemlerde kripto piyasası hakkında çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Birçok ülkede olduğu gibi Türkiye'nin de Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında yeni bir...