blank
blank
Bitcoin (BTC)Michael Saylor: "Türkiye Kurtulmak İstiyorsa, Bitcoin Almalı!"

Michael Saylor: “Türkiye Kurtulmak İstiyorsa, Bitcoin Almalı!”

Ülkedeki dolar patlaması, bambaşka fikirlere kapı açtı..

Takip et blank

Türk Lirası ABD Doları karşısında son 3 ayda %35’ten fazla değer kaybetmiş durumda. Alım gücünün her gün daha fazla azalması Türk vatandaşlarının belini bükmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan her ne kadar bu gerilemelerin dış güçlerin faiz indirimi cezası olduğunu dile getirse de, düşürülen faiz oranları enflasyon karşısında Türk Lirasının değer kaybını hızlandırıyor.

MicroStrategy’den Michael Saylor Türk halkına mali kaos ve kriz ortamında çıkmak için tavsiyeler vermeye başlamış durumda. En başlarda Türk Lirasını dövize çevirerek koruyabileceğimizi söyleyen Michael, artık dövizlerinde dünya genelinde değer kaybetmesiyle birlikte elimizdeki para birimlerini Bitcoin’e aktarmamız gerektiğini dile getirmekte.

ABD Doları’nın 23 Kasım tarihinde ki 13.44’lük tarihi zirvesi Türk vatandaşlarının gücünü yitirmelerine neden olmuştu. ABD Doları’nın her ülkede değer kaybetmesi ve dünyada bulunan dolar bolluğunda bile, Türkiye’ye faiz indirimi cezası olarak ters döndü.

COVID-19 salgınından dolayı ABD Hükümeti para basmaya ve halkına dağıtmaya devam ediyor. Bu basılan paralar yüzünden dünyada ABD Doları %6’dan fazla değer kaybetmiş durumda.

Bluebay Varlık Yönetimi ve gelişmekte olan piyasalar stratejisti Tim Ash, Türk Lirasının değer kaybı üzerine açıklamalarda bulundu:

“Türk lirası olduğu yerde çıldırıyor, ancak bu, Türkiye’nin şu anda altında faaliyet gösterdiği çılgın para politikası ayarlarının bir yansıması.”

Türk Lirasının çılgınlar gibi değer kaybetmesinin nedeninin hükümetin uyguladığı para politikası olduğunu söyleten Tim, en hızlı bir şekilde hükümetin politika değişikliği yapması gerektiğini savunuyor.

Eylül ayında vatandaşlara açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bitcoin’e karşı bir savaş içindeyiz” sözleri kripto para yatırımcılarını memnun etmemişti.

“Çünkü bu konudaki temel kimliğimiz olan paramızla yola devam edeceğiz.” diyerek dijital Türk Lirasını piyasaya süreceğini dile getiren Cumhurbaşkanı’ndan bu konu üzerine yeni açıklamalar gelmemiş durumda.

blank

 

Mali Kaos’tan Çıkmak İçin Bitcoin Alın!

MicroStrategy’den Michael Saylor resmi twitter hesabından twitter hesabından vatandaşlara önerilerde bulundu. Hükümetin faiz artırmamaları nedeniyle Türk Lirası’nın ilerleyen günlerde, çok daha fazla değer kaybedebileceğini söyleyen Saylor, mali kaostan çıkmak için Bitcoin yatırım yapmamız gerektiğini dile getirdi.

“Hayatta kalmak istiyorsanız işletme sermayenizi TL’den USD’ye çevirin. Gelişmek istiyorsanız, tüm sermayenizi Bitcoin’e dönüştürün.”

Hayatta kalmak isteyen Türk vatandaşlarının ABD Doları almaları gerektiğini vurgulayan Michael Saylor, gelişmek isteyen vatandaşların iste Bitcoin satın almalarının doğru olacağını savundu.

Tabi bu durum, ülke dışındaki tüm kurumları mutsuz etmediği gibi aksine akıl vermeye çabalayan ve mutlu oldukları görülen kişileri hayatımıza aldı.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

ABD’de Bitcoin ve Kripto Paraları İlgilendiren Toplantı Tarihi Belli Oldu!

Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasının yakından takip ettiği ülke, tartışmasız ABD olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısı ile ABD'de ekonomi ve maliye üzerine yapılan toplantılar, Bitcoin...

Bitcoin ve Piyasalarda Nefesler Tutuldu: FED Kararı Açıklanıyor!

Bitcoin'in günlerdir düşüş yaşamasına sebep olan FED kararlarında son saatlere girildi. FED'in varlık alımlarını hangi seviyeye getireceğini ve faiz oranlarını açıklaması için son 2...

Başarılı Analist, Bitcoin İçin Şu Tarihi İşaret Etti!

Son zamanlarda Türk kripto para yatırımcıları arasında yoğun rağbet gören başarılı analist Kripto Poyraz, Bitcoin'in tarihsel döngü grafiğini çizerek resmi Twitter hesabı üzerinden takipçileri...

Bitcoin’in Yükselişi Bu Yüzden! Rothschild Investment Bitcoin Aldı!

Monroe Rotschild tarafından 1908 yılında kurulan Rotschild Investment şirketi, Bitcoin satın aldığını açıkladı. Bitcoin ve kripto paraların düşüşe geçtiği dönemde böyle bir satın almanın...

Türkiye’den Bitcoin ve Kripto Para Kararı: Yatırımcıdan Vergi Alınacak mı?

NTV tarafından paylaşılan habere göre son yapılan kripto para toplantılarında bireysel yatırımcıdan vergi alınmama fikri ağır basmaya başladı. Türk kripto para borsalarına ise sermaye...

Flaş Gelişme: Rusya Başkanı Vladimir Putin ”Bitcoin Bizim İçin Çok Önemli” Dedi!

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin kısa süre önce yaptığı açıklamada Bitcoin madenciliğinin Rusya için çok önemli bir yere sahip olduğunu açıkladı. Böyle bir açıklamanın...