blank
Bitcoin (BTC)Michael Saylor Açıkladı: "Bitcoin En Risksiz Yatırım"

Michael Saylor Açıkladı: “Bitcoin En Risksiz Yatırım”

Michael Saylor Bitcoin hakkında ne düşünüyor?

Takip et blank

MicroStrategy CEO’su Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu. Bitcoin’in hisse senedi, tahvil ve altın gibi yatırımcıların çok tercih ettiği geleneksel yatırımlardan daha az risk barındırdığına dikkat çekti.

blank

SkyBridge’de iş geliştirme direktörü olan John Darsie Bitcoin ve kripto paralar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Açıklamasında Bitcoin’in son 10 yılını diğer varlıklarla kıyaslayan Darsie şu açıklamalarda bulundu:

“Bence on yıl boyunca Bitcoin, her yıl yılda %170 arttı. Nasdaq on yıl boyunca her yıl %19 arttı ve S&P de on yıl boyunca her yıl %14 yükseldi. Altın, on yıl boyunca her yıl 6 baz puan düşüyor. Long tahviller ise 240 baz puan değerinde.”

Bitcoin’in diğer yatırım varlıklarına kıyasla hem daha fazla kazanç getirdiğini hem de en düşük riski sunduğu kanıtlanmış durumda.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor bu konular üzerine şu sözleri söyledi:

“Vardığınız sonuç oldukça açık. Bitcoin’in volatilitesini ve yeniliğini sindirebilirseniz, 10 kat ödeme alırsınız. İşin gerçeği şu anda satın alabileceğiniz en düşük riskli şey Bitcoin çünkü CEO yok, şirket merkezi yok.

Ürün basit: sonsuza kadar ağdaki tüm paranın 21 milyon. Yani yönetim kurulundan ve çalışan tabanından ve düzenleyici bağlantıdan ve rekabetten uzaklaşıyorsunuz ve zaten bir talep olduğunu biliyorsunuz.”

Bitcoin Geleceğin Altını Değil, Çok Daha İyisşi!

Bir çok kripto para yatırımcısı Bitcoin’i geleceğin altını olarak görüyor. Ancak, yeni yeni yüz üstüne çıkan istatistiklere bakıldığında, Bitcoin’in hem altından hem de hisse senedi ve tahvillerden çok daha risksiz yatırım olduğu kanıtlandı.

Michael Saylor Bitcoin ve kripto paralara karşı hükümetlerin yasak ve düzenleme getirmesinden korkuyor. Bitcoin’in yaygınlaşması ve büyük işletmelerin de destek vermesiyle birlikte çok daha güçlü yükseldiğinin altını çizmiş durumda.

“Bunun spekülatif bir değer deposu olduğunu söyleyebilirler. Ancak spekülatif olmasaydı, şu anda token başına 10 milyon dolardan işlem görüyor olurdu.

Yüz kat artmasını engelleyen tek şey ‘spekülatif’ olması, ama bunun dışında bana göre altın almak çok daha riskli, şirket olarak satın almak ise çok daha riskli.

Bence sahip olabileceğiniz en iyi şey, tüm geleneksel düşünürleri varlıktan uzak tutan volatilitedir, çünkü bu size onu ucuza satın alma şansı verir.”

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Twitter’ın Kasım Ayı Tablosunda Shiba Inu Zirveye Oynuyor!

Sosyal mecralarda Shiba Inu ve memecoinlere olan ilgi büyüyerek devam ediyor. Kripto para yatırımcılarının ilgisinin artarak devam ettiği Shiba Inu, Twitter'da en fazla bahsedilen...

“Cardano (ADA) Boğa Koşusuna Hazır” Sözün Sahibi Van Poppe!

Bitcoin (BTC) 53.500 - 54.500 dolar arasında kendine yön belirlemeye çalışırken, genel kripto piyasası da toparlanmak için BTC'nin yapacağı bir sonraki hamleyi izliyor. Kripto...

BTC, ETH ve ADA Teknik Analizi – 28 Kasım 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin'in son düşüşü aslında boğaların da tökezlemesine neden oldu ve genel olarak bütün kripto para sektörünü düşüş sardı. Bitcoin'in bu...

Boğalar Savaşı Kazandı! Bitcoin (BTC) Haftaya Ralli İle Başladı!

26 Kasım tarihinde Güney Afrika’da yeni bir korona virüs varyantı olan Omicron’un ortaya çıktığı açıklanmıştı. Pandemi sürecinin daha da kötüye gideceği endişesi Bitcoin’de (BTC)...

Michael Saylor: “Türkiye Kurtulmak İstiyorsa, Bitcoin Almalı!”

Türk Lirası ABD Doları karşısında son 3 ayda %35'ten fazla değer kaybetmiş durumda. Alım gücünün her gün daha fazla azalması Türk vatandaşlarının belini bükmeye...

İşlerin Kötü Gittiği Cardano (ADA) İçin Önemli Açıklama!

Cardano (ADA), 7 günlük sürede %22 gibi inanılmaz bir değer kaybı yaşadı ve bütün kripto para sektöründe en sert düşen top 10 coinlerinden birisi...