blank
AltcoinMetaverse'nin Yükselen 5 Yıldızı: Olağan Üstü Ralli Yapıyor!

Metaverse’nin Yükselen 5 Yıldızı: Olağan Üstü Ralli Yapıyor!

Bu kripto paralar dur durak bilmiyor!

Takip et blank

Dünyada tedarik zincirinde artan aksaklıktan dolayı ekonomik ve finans alanında büyük sıkıntıların yaşandığını görüyoruz. Dolayısı ile bu durum birçok ülkenin ekonomik ve toplumsal olarak sıkıntı yaşamasına neden oluyor.

blank

Ayrıca, geleneksel piyasalarda enflasyonun da etkisiyle kayıplar yaşanmakta. Haliyle kripto para birimlerinin olduğu piyasanın da bu durumdan etkilenmemesi kaçınılmazdı. Bitcoin (BTC) ve kripto paralarda yaşanan düşüşün ardından hafif hafif toparlanma belirtileri görülüyor. Trendde olan bazı altcoinlerin rekorlarını sürekli tazeleyerek, yoluna devam ettiği görülmekte.

Metaverse projeleri hız kesmeden yoluna devam ediyor

Yaptığı fiyat artışları ile gündemden düşmeyen metaverse projesi Sandbox (SAND), yaklaşan ALFA sürüm güncellemesi, arkasına aldığı hype ve dünya devi Adidas firması ile ortaklığının da duyurulmasının ardından muhteşem yükselişini sürdürüyor.

Sanal dünya (metaverse) alanında kullanıcılarına eşsiz bir iş fırsatı ve kazanç sağlamayı vaat eden SAND, geleceğin projelerinden biri olduğunu tüm dünyaya ilan ediyor. Dev firmaların da metaverse alanına katılması ile yatırımcılar bu alanın öneminin farkına varmış durumda.

Sandbox, yayın saati ile 24 saatlik dilimde %27 artış ile 6.82 dolar civarında işlem görüyor. SAND, gün kapanışından önce 5 dolar seviyesinde yer alırken, gün ortasına doğru 7 dolar civarını aşmış durumda.

blank

Yükselen yıldızlar arasında bir diğer metaverse kripto para birimi Decentraland (MANA) yer alıyor. Sosyal medya devi Facebook’un isim değişikliğine giderek adını META olarak değiştirmesinin ardından, MANA saatler içerisinde %300’ün üzerinde bir artış yaşamıştı.

Bir metevarse projesi olan MANA devam eden trendin ve yeni ortaklıkların da etkisi ile yükselişini sürdürmeye devam etmekte. Mana, son 24 saat içerisinde %8 artış ile 4.4612 dolar seviyesinde işlem görmekte.

blank

Yeni nesil oyun ekonomisini benimseyen ve Ethereum ERC-20 ağı üzerinde kurulu oyun platformu COCOS ise bir diğer yükselen kripto para birimimiz. Cocos, geçtiğimiz günlerde 0.70 dolar civarından 6.50 dolar seviyesine kadar rekor bir yükseliş sergilemişti.

2.70 dolar civarına kadar büyük bir düzeltme yaptığı görülen COCOS, tekrar bir yükseliş trendi başlattığı görülmekte. Son 1 gün içerisinde %40 üzerinde artış ile 4.70 dolar civarında işlem görüyor.

blank

Bir çok NFT video oyun projesinin arasından sıyrılarak marka değerini ortaya koyan ve metaverse alanında da hizmet vermesi ile büyük avantaj yakalayan Enjin Coin (ENJ) bir diğer yükselen kripto para birimi olarak göze çarpıyor.

ENJ, son 24 saat içerisinde %20 artış ile tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 4.42 dolar seviyesine ulaşmış durumda. Yayın saati itibari ile 4.35 dolar civarında işlem görmekte.

blank

Son olarak ise en çok artış gösteren kripto para birimleri arasında Alien Worlds Trillium (TLM) yer alıyor.

Dünyada aktif olarak en fazla çevrim içi kullanıcısı bulunan NFT video oyun platformu TLM, 24 saat içerisinde %17 artış ile 0.43 dolar seviyesinde işlem görmekte.

blank

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Shiba Inu Kraken’de Listelendi, Fiyat Uçtu! SHIB Teknik Analizi

Dünyanın en büyük borsalarından bir tanesi olan Kraken ünlü memecoin'i listeleyeceğini duyurdu. Bu listeleme haberi geldikten sonra Shiba Inu fiyatında çok sert yükselişler meydana...

Ünlü Analiste Poppe, Bitcoin’den Sonra Bu Altcoine İşaret Etti!

500.000'in üzerinde takipçisi bulunan ve Türkiye içerisinde de bir hayli popüler olan ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe, yaşanan kıyımdan sonra yeniden...

Shiba Inu Rekora Koşuyor! SHIB Yatırımcıları, Nerede Satış Yapmalı?

Shiba Inu rekordan rekora koşmaya devam ediyor. Kraken borsasının listeleme haberinin gelmesinin ardından çok sert bir şekilde yükselmeye başlayan Shiba Inu ralliye başlamış gibi...

Türkiye’den Bankalara, Bitcoin ve Kripto Para Uyarısı!

Bir çok devlet Bitcoin ve kripto paralara yönelik regülasyon çalışmalarını sürdürüyor. TC Devleti de kripto para regülasyonları konusunda, ciddi açıklama yapan ve çalışmalarını ciddiyetle...

Twitter’ın Yeni CEO’su, Bitcoin’e Değil, Bu Projelere İlgi Duyuyor!

Twitter'ı kuran ve buna en çok katkı sağlayan isimlerden birisi olan Jack Dorsey, resmen istifa etti ve görevinden ayrıldı. Twitter'ın efsanevi isminin  görevinden ayrılması...

Vladimir Putin Açıkladı: Bitcoin ve Kripto Paralar Çok Riskli!

Moskova'da düzenlenen 13.VTB Yatırım Fonu'nun düzenlediği konferansa katılan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, konuşmasının satır aralarında Bitcoin (BTC) ve kripto paralar hakkında yorumda bulundu. Konuşmasının...