blank
AltcoinMATIC Boğa Koşusuna Hazırlanıyor – Polygon Teknik Analizi!

MATIC Boğa Koşusuna Hazırlanıyor – Polygon Teknik Analizi!

Polygon (MATIC) fiyat analizi…

Takip et blank

Kripto para piyasasında bulunan tokenların birçoğunu kendi ağına entegre eden ve etmeye devam eden Polygon ekibi, son entegrasyonlarıyla ağın yerel kripto parası MATIC’in fırlamasını sağladı.

blank

Diğer kripto para ağlarıyla entegre olan ve ağdaki işlem sayısını ve kullanılabilirliğini her geçen gün arttıran Polygon, son üç günde 6 yeni ortaklığını açıkladı. Bu kadar aktif, önemli ve sağlam adımlarla ilerleyen bir ekibe karşın sakin bir şekilde ilerleyen MATIC, sonunda ilk adımını atarak dün %30’un üzerinde yükseliş yaşadı. Peki bundan sonra nelere dikkat etmeliyiz? Sıradaki hedefler ne?

MATIC Grafiğinde Sıradaki Hedefler Ne?

Son yükseliş hamlesiyle 10,2 milyar dolar piyasa değerine ulaşarak Shiba Inu’nun (SHIB) hemen ardında 21. Sırada yer alan MATIC, yayın saati itibariyle 1,529 dolar üzerinden alıcı buluyor.

blank
Polygon (MATIC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Günlük grafikte uygulanan fibonacci hız direnç fanı 0.382 seviyesinden ve yılın zirvesi olan 2,70 dolardan gelen düşüş trendini yukarı yönlü kıran MATIC, şimdi de 0.5 direncini deniyor. Bu seviyeye güzel bir iğne bırakan MATIC, gelen kar satışlarıyla gerilerken yatay direnç alanı olan 1,429 – 1,492 dolar aralığını desteğe çeviriyor.

Yaşanan yükselişle fiyat tarafında MA50 (1,317 Dolar) direncini hızla kıran ve SuperTrend indikatöründe AL sinyali yakan MATIC, RSI tarafında da yukarı yönlü kırılım gösteriyor. Temel anlamda sağlam ilerlediği görülen MATIC’in bu yükselişe devam ederek 1,723 – 1,953 ve 2,239 dolar seviyelerine ilerlemesi bekleniyor.

Hacimli Yükseliş Sonrasında Boğa Bayrağı!

Uzun zaman sonra ciddi bir hacim kazanan ve bu hacmi yükselişle getiren MATIC, 4 saatlik grafik üzerinde bu yükseliş sonrası boğa bayrağı formasyonu oluşturuyor.

blank
Polygon (MATIC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Günlük grafikteki gibi RSI ile birlikte dirençleri kıran fiyatın RSI tarafında ve grafikteki yeşil trend çizgisinde destek bulduğu görülüyor. Bu desteğe rağmen 1,537 dolar direnci altında kalan MATIC, formasyonun aktifleşmesi halinde 1,85 doları hedefliyor.

Bu grafiğe göre strateji yapan yatırımcılar, beyaz yükselen trend çizgisi altındaki kapanışlarda veya formasyon görüntüsünün aşağı yönlü bozulması halinde stop olma yoluna gidebilirler.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Shiba Inu Kraken’de Listelendi, Fiyat Uçtu! SHIB Teknik Analizi

Dünyanın en büyük borsalarından bir tanesi olan Kraken ünlü memecoin'i listeleyeceğini duyurdu. Bu listeleme haberi geldikten sonra Shiba Inu fiyatında çok sert yükselişler meydana...

Dogecoin Katili Shiba Inu (SHIB), Bir Müjde Daha Verdi!

Dogecoin (DOGE) kopyası olarak piyasaya hızlı bir giriş yapan kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), resmen DOGE'dan daha hızlı ilerliyor. Kısa süre önce Coinbase kripto...

Ünlü Analiste Poppe, Bitcoin’den Sonra Bu Altcoine İşaret Etti!

500.000'in üzerinde takipçisi bulunan ve Türkiye içerisinde de bir hayli popüler olan ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe, yaşanan kıyımdan sonra yeniden...

Shiba Inu Rekora Koşuyor! SHIB Yatırımcıları, Nerede Satış Yapmalı?

Shiba Inu rekordan rekora koşmaya devam ediyor. Kraken borsasının listeleme haberinin gelmesinin ardından çok sert bir şekilde yükselmeye başlayan Shiba Inu ralliye başlamış gibi...

Türkiye’den Bankalara, Bitcoin ve Kripto Para Uyarısı!

Bir çok devlet Bitcoin ve kripto paralara yönelik regülasyon çalışmalarını sürdürüyor. TC Devleti de kripto para regülasyonları konusunda, ciddi açıklama yapan ve çalışmalarını ciddiyetle...

Twitter’ın Yeni CEO’su, Bitcoin’e Değil, Bu Projelere İlgi Duyuyor!

Twitter'ı kuran ve buna en çok katkı sağlayan isimlerden birisi olan Jack Dorsey, resmen istifa etti ve görevinden ayrıldı. Twitter'ın efsanevi isminin  görevinden ayrılması...