blank
AltcoinMainnet’e Geçen Automata Network’te (ATA) Son durum Ne?

Mainnet’e Geçen Automata Network’te (ATA) Son durum Ne?

Mainnet’in Automata Network’e (ATA) etkisi…

Takip et blank

Farklı blockhainler üzerinde dApp’ler için gizlilik ara yazılımı sağlayan ve merkezi olmayan hizmet protokolü Automata Network (ATA), mainnet’i yani ana ağı devreye girdi.

blank

Hayata geçen bu ana ağ sayesinde Automata Network’ün Ethereum (ETH) ve Substrate tabanlı DeFi uygulamalarını ek bir gizlilik mekanizması ile güçlendirileceği açıklandı. Gerçekleşen bu yükseltmenin üç yıllık teknik ilerlemenin bir sonucu olduğunu belirten Automata Network ekibi, bu proje için 3.4 milyon dolarlık yatırım aldı.

Sıradaki Akıma Hazırlık Web 3.0!

Automata Network (ATA), yeni akım olarak ortaya çıkan Metaverse’ün hemen ardından gelmesi beklenen Web 3.0 projelerinden biri olarak biliniyor.

Gelişen kripto sektörüne olan ilginin giderek artması ve insanların gizlilik ihtiyacının arttığına dikkat çeken ekip, ana ağlarıyla birlikte teşvik programı oluşturduklarını açıkladı. Ekip bu teşvik programıyla ana ağlarının aktif olarak kullanılmasını amaçlıyor.

Bu amaç altında Automata Network ekosisteminin büyümesini hızlandırmak için katkıda bulunanlara 20 milyon dolar dağıtılacağı belirtiliyor.

ATA’da Mainnet Etkisi!

Twitter hesabında bu sabah saatlerinde mainnet’in devreye girdiğinin açıklanmasıyla %22’lik bir yükseliş yaşayan ATA, yayın saati itibariyle 1.129 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Ağustos ayının son haftasında kripto para borsası Binance üzerinde vadeli işlemlere açılacağı duyurulan ATA, bu haber üzerine %236’lık bir yükseliş yaşadı. Bu yükseliş sonrasında 2.02 dolar seviyesini ATH olarak belirleyen ATA, Ekim ayına kadar %62’lik bir düşüş gördü. Bu düşüş sonrası 0.90 – 1.22 dolar aralığında yatay ilerleyiş gösteren ATA’nın bu akümülasyon bölgesinden çıkarak yükselişe geçmesi bekleniyor.

blank
Automata Network (ATA) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Günlük grafikte aynı zamanda Supertrend göstergesindeki dirençle özdeşleşen 1.22 dolar seviyesi ATA’daki rallinin başlangıç noktası olabilir. Fiyatta 1.17 dolar üzerinde mum kapanışı görülmesi halinde ATA’nın bu direnci geçmesi ihtimalinin güçleneceği belirtiliyor. ATA’nın girmesi beklenen bu yükseliş sürecinde 1.298 – 1.425 – 1.583 dolar seviyelerinin fiyata karşı direnç uygulaması bekleniyor.

Bu noktada alım yönlü pozisyon almak isteyen yatırımcılar, fiyatın gerilemesi halinde 1.06 civarından alım yapabilirler. Bu seviyeden alım yapan yatırımcılar, yeşil trend çizgisi altındaki mum kapanışlarında stop olabilirler. Ayrıca yükseliş sonrası 1.17 dolar üzerindeki mum kapanışlarında da alım yapılarak 1.13 dolar altı stoplu olarak takip edilebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Twitter’ın Kasım Ayı Tablosunda Shiba Inu Zirveye Oynuyor!

Sosyal mecralarda Shiba Inu ve memecoinlere olan ilgi büyüyerek devam ediyor. Kripto para yatırımcılarının ilgisinin artarak devam ettiği Shiba Inu, Twitter'da en fazla bahsedilen...

BTC, ETH ve ADA Teknik Analizi – 28 Kasım 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin'in son düşüşü aslında boğaların da tökezlemesine neden oldu ve genel olarak bütün kripto para sektörünü düşüş sardı. Bitcoin'in bu...

Boğalar Savaşı Kazandı! Bitcoin (BTC) Haftaya Ralli İle Başladı!

26 Kasım tarihinde Güney Afrika’da yeni bir korona virüs varyantı olan Omicron’un ortaya çıktığı açıklanmıştı. Pandemi sürecinin daha da kötüye gideceği endişesi Bitcoin’de (BTC)...

Michael Saylor: “Türkiye Kurtulmak İstiyorsa, Bitcoin Almalı!”

Türk Lirası ABD Doları karşısında son 3 ayda %35'ten fazla değer kaybetmiş durumda. Alım gücünün her gün daha fazla azalması Türk vatandaşlarının belini bükmeye...

Bu Hafta Ralli Başlıyor mu? BTC ve ETH Teknik Analizi

Geçtiğimiz haftanın son günlerinde Bitcoin tekrardan yukarı doğru atağa geçti. Ona Ethereum'unda eşlik etmesiyle beraber, piyasa yemyeşil olmuş durumda. Yeni hafta başladığında da yükselişler...

İşlerin Kötü Gittiği Cardano (ADA) İçin Önemli Açıklama!

Cardano (ADA), 7 günlük sürede %22 gibi inanılmaz bir değer kaybı yaşadı ve bütün kripto para sektöründe en sert düşen top 10 coinlerinden birisi...