blank
blank
AnalizLark Davis: "Bitcoin'de Bu Metriklere Bakmadan Yatırım Yapmayın"!

Lark Davis: “Bitcoin’de Bu Metriklere Bakmadan Yatırım Yapmayın”!

Bitcoin için kritik göstergeler!

Takip et blank

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği başarılı analist Lark Davis, resmi Twitter hesabı üzerinden Bitcoin hakkında bir çok metrik ve grafik paylaştı. Ünlü analist bu göstergelere bakmadan yatırım yapılmaması gerektiğini ifade etti.

“Yeni Yatırımcılar İçin Korkutucu”!

Bitcoin’in geçtiğimiz yılda yaşadığı düşüş ile son zamanlarda yaşadığı düşüşü karşılaştıran Lark Davis, yeni yatırımcılar için bu tablonun çok korkutucu olduğunu dile getirdi.

Geçtiğimiz “mini ayı” sezonunda %55 düşüş yaşayan Bitcoin, şuan için sadece %42’lik bir düşüş yaşamış durumda.

blank

“Çılgın RSI Dip Seviyelerde”!

Bitcoin’in geçtiğimiz gün 39.500 dolar seviyelerine kadar iğne atmasıyla RSI’ın çıldırdığını söyleyen Lark Davis, şu sözleri kullandı:

“Göreceli Güç Endeksi, dün günlükte nadir görülen aşırı satım noktasına iniş yaptı.”

“Daha aşağı gidebilir mi? Tabii ki, AMA bu aşırı satım koşulları, tarihsel olarak satın almak için iyi bir zaman olmuştur.”

blank

“Acilen Turuncu Çizginin Üstüne Çıkmamız Gerek”!

Bitcoin’in son günlerde yaşadığı düşüşler ardından çok kritik bir destek seviyesini kaybettiğini söyleyen Lark Davis, grafiğinde belirttiği turuncu çizginin en yakın zamanda üzerine çıkması gerektiğini vurguluyor.

42.200 dolar seviyelerinde bulunan turuncu çizginin altında kaldığımız her dönem düşüşün gelme ihtimalini arttırıyor dedi.

blank

“Bitcoin’de Death Croos Gerçekleşiyor”!

200 günlük hareketli ortalamanın 50 günlük hareketli ortalamayı aşağıdan kesmesine “death croos” deniyor. Bu olay gerçekleşmesinin ardından grafiklerde sert düşüşler görülebilmekte.

Bitcoin’de de bu olayın gerçekleştiğini vurgulayan başarılı analist, geçtiğimiz mini ayı döneminde de bu olayın gerçekleştiğini, son bir sert düşüş ardından ise yönümüzün yukarı olduğunu söylüyor.

blank

“Büyük Ralli Öncesi Kripto Korku Endeksi Hazır”!

Bitcoin’in büyük rallilere başlamadan önceki kripto korku endeks puanlarının dip seviyelere düştüğünü söyleyen Lark, “herkesin korktuğu dönemde Bitcoin yükselmeye başlar ve bu yanlış finansal sisteme bir darbe daha indirir”

Tekrar 10 puan seviyelerine gerilediğimizi vurgulayan Lark, ilerleyen günlerde Bitcoin’de yukarı yönlü ve sert hareketler bekliyor.

blank

“Turuncu Çizgi Kırılmadıkça Düşmeye Devam Edeceğiz”!

Bitcoin’in ilerleyen günlerde 45.500 – 46.000 dolar seviyelerinde bulunan mor kutuya bir yükseliş yapacağını düşünen Lark, grafiğinde turuncu ile belirttiği düşen trendin kırılmadan mini ayı sezonunun bittiğinin düşünülmemesi gerektiğini söylüyor.

blank

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin’in Yükselişi Bu Yüzden! Rothschild Investment Bitcoin Aldı!

Monroe Rotschild tarafından 1908 yılında kurulan Rotschild Investment şirketi, Bitcoin satın aldığını açıkladı. Bitcoin ve kripto paraların düşüşe geçtiği dönemde böyle bir satın almanın...

Ethereum Katillerinde Son Durum Ne? SOL ve AVAX Teknik Analizi

Yatırımcılar arasında "Ethereum Katili" olarak tanımlanan Solana ve AVAX, Bitcoin'in yaşadığı sert düşüşlerden fazlaca yara almış durumda. Geçtiğimiz yıl yatırımcılarına büyük kazanç getiren kripto...

Başarılı Analist, Bitcoin İçin Şu Tarihi İşaret Etti!

Son zamanlarda Türk kripto para yatırımcıları arasında yoğun rağbet gören başarılı analist Kripto Poyraz, Bitcoin'in tarihsel döngü grafiğini çizerek resmi Twitter hesabı üzerinden takipçileri...

ADA DeFi Alanında Rekor Kırıyor! Rakipleri Ethereum, SOL ve AVAX Bakakaldı!

Cardano (ADA), Ethereum, Solana ve Avalanche gibi dev rakipleri ile mücadele edebilmek için 2021 Eylül ayında blok zincirinde çok önemli bir güncelleme gerçekleştirdi. Akıllı sözleşme...

Elon Musk Tweet Attı, Dogecoin (DOGE) Yine Uçuşa Geçti!

Dünyanın en zengin iş insanlarından bir tanesi olan Elon Musk, kripto paralardan Dogecoin'i desteklemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Dogecoin ile Tesla araba satışı için...

Endonezya, Bitcoin ve Kripto Paraları Kesin Olarak Yasakladı!

Endonezya'nın finans izleme regülatörü Otoritas Jasa Keungan (OJK) ülkede bulunan bankaların tümünü, kripto para birimleri konusunda uyardığı belirtiliyor. OJK, salı günü resmi Instagram hesabından,...