AltcoinKurumsallar Ethereum'a mı Kayıyor? ETH - XRP - MATIC - EOS Analizi

Kurumsallar Ethereum’a mı Kayıyor? ETH – XRP – MATIC – EOS Analizi

ETH - XRP - MATIC - EOS Analizi...

Takip et blank

Kripto para piyasası toparlanmaya çalışırken Bitcoin ve Tether’in dominance seviyesi düşüyor. Ethereum, BNB, ADA ve hacmen zayıf olan kripto para birimlerinin piyasadaki payı artıyor. Kripto paralar grafik üzerinde formasyonları zorlarken kritik dirençlere yöneliyor. Kurumsal ilgi ise Bitcoin’den sonra ilginin yavaş yavaş Ethereum’a kaydığını gösteriyor.

ETH/USD

CoinShares’in haftalık raporuna göre, kurumsal yatırımcı Bitcoin’in ardından yüzünü Ethereum’a döndü. Yapılan araştırmalar, kurumsal fonların %63’ünden fazlasının Ethereum’a kaydığını gösteriyor.

Düşüş sırasında 2.0 kontratlarındaki ETH’lerde rekor yaşanması, Çin’in Ethereum’a olan ılımlı talebi ve yaz aylarında beklenen Hard Fork yatırımcı kanadında ETH cazibesini artırıyor.

Arkasına pozitif akışları alan ETH/USD gün içerisinde 3.000 seviyelerine doğru hareketlendi. 4 saatlikte formasyon direncini zorlayan kripto para birimi 2.900-3.000 bandını kırabilirse 3.280 ve 3.530 seviyeleri takip edilebilir.

Aşağıda ise ilk olarak 9MA desteği göz önünde bulundurulabilir. Yaşanabilecek olası bir sarkmada formasyon alt bandı dikkatle takip edilmelidir.

Simetrik görünümünden dolayı yaşanabilecek negatif bir çıkış olması satışları derinleştirebileceğinden dolayı destek seviyeleri izlenmelidir.

Dirençler: 3.030  – 3.280 – 3.530 – 3.850

Destekler: 2.670 – 2.400 –  2.200 – 1.950

blank

XRP/USD

Yıl içerisinde Ripple Yönetimi ile SEC arasında geçen dava sürecinin fiyatlamasını gördüğümüz XRP/USD paritesi 1,0000 direncini zorluyor. Dava süreci içerisinde Ripple Yönetimi’nin 15 ülkedeki küresel borsalardan bilgi talep edilmesini istemesi Ripple’ın elini güçlendiriyor.

Dava sürecinden gelebilecek pozitif bir haber ya da karar, kripto para birimini hareketlendirebilir. Bu kapsamda, özellikle 1,00 direncinin üzerinde tutunması ivmenin devamında önemli rol oynuyor. Böylelikle hedef fiyatlamada 1,4010 direnci takip edilebilir.

Aşağıda ise 0,9417 desteğine kadar olan fiyatlama olağan karşılanabilir. 4 saatlik grafikte 9MA eksenindeki fiyatlamasını sürdüren XRP/USD’de hareketli ortalamayla fiyat arasındaki ilişki, hacim ve formasyon yakından izlenmelidir.

Dirençler: 1,0000 – 1,2556 – 1,4013 – 1,4774

Destekler: 0,9417 – 0,8656 – 0,7200 – 0,6050

blank

MATIC/USD

Çin’de bulunan yatırımcının eğilimiyle 1,90 direncine tırmanan MATIC/USD paritesi 9MA ekseninde fiyatlanmaya devam ediyor. Kararsızlık evresinde bulunan yatırımcının hacimli alımlar yapması ivmenin devamı açısından önem taşıyor.

Özellikle 1,90 direnci ile hareketli ortalamanın yukarı yönlü kırılması ilk etapta 2,20 direncini gündeme getirebilir.

Hacimsiz bir şekilde fiyatlanmaya devam etmesi ise satış baskısını derinleştirebileceğinden dolayı MATIC yatırımcısı dikkat etmelidir.

Yaşanabilecek satış baskısında ilk etapta 1,70, sonrasında ise 1,50 destekleri gündeme gelebilir.

Dirençler:  1,90 – 2,20 – 2,57 – 3,00

Destekler:  1,70 – 1,50 – 1,23 – 0,82

blank

EOS/USD

Yükselen trend içerisinde fiyatlamasını sürdüren, ancak zayıf hacimlerle ilerleyen EOS/USD  6,74 direncini periyodik olarak test ediyor.

Direncin üzerinde tutunabilirse kripto para biriminde sırasıyla 7,45, 8,26 ve 9,48 seviyeleri takip edilebilir. Bu durumda, özellikle 7,45 direncine dikkat edilmesinde yarar görülüyor.

Aşırı alım bölgesine geçiş yapan kripto para birimi kısa vadede yatay eksende ilerlese de önümüzdeki süreçte direnç hedeflerine doğru hamlede bulunabilir.

6,74 baskısından sıyrılamaz ve 9 günlük hareketli ortalamayı aşağı yönlü kırarsa EOS/USD geri dönüş hareketi yapabilir ve ilk anda 5,62 desteği gündeme gelebilir.

Dirençler: 6,74 – 7,45 – 8,26 – 9,48

Destekler:  5,62 – 4,30 – 3,92 – 3,30

blank

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Veriler Fırtına Öncesi Sessizliğin Habercisi mi? BTC – ETH – LTC

Kripto paraların genelinde yatay eksenli fiyatlama devam ederken USDT gönderen adres sayısı son üç ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Aktif benzersiz adres sayısı baz alınarak...

Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin (BTC) Yerine Bu Kripto Paraya Yöneldi

Kurumsal yatırımcı denilince kripto para sektöründe akla gelen ilk kripto para tahmin edilebileceği gibi Bitcoin (BTC) oluyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kurumsal...

Popülerliği Azalan Ancak Birçok Yatırımcıyı İçeride Bırakan Shiba Inu’da (SHIB) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Piyasadaki açgözlülük seviyesinin zirvelere çıktığı ve her yeni çıkan coinin ne olduğuna bakılmaksızın alındığı bir dönemde ünlenen Shiba Inu (SHIB), ilk başta yükseliş gösterse...

Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) ve Sektöre Yaptıkları, Cezasız Kalmadı!

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, kısa süre önce kripto para piyasasını sadece tweet atarak manipüle etti. Musk'ın bu bariz manipülasyonu ilk başta yükseliş...

Dogecoin’i (DOGE) Geçen Ripple’da (XRP) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Ripple (XRP), kripto para piyasasındaki büyük düşüş öncesinde Elon Musk’ın tweetleriyle hızla yükselen ve piyasa değeri açısından coinmarketcapte dördüncü sıraya kadar gelen Dogecoin’i (DOGE)...

ABD’li Dev Banka Uyardı: Bitcoin (BTC) Fiyatı Bu Seviyeye Kadar Düşebilir!

Bitcoin (BTC), 3.700 dolardan 64.000 dolara kadar yükselse de bu yükseliş kısa süre önce yaşanan %50'lik düşüş kadar anılmadı. Bitcoin fiyatı yükselirken bunun çok...