AltcoinKurumsal Yatırımcılar, Bitcoin Satıp Bu Altcoinlere Saldırıyor!

Kurumsal Yatırımcılar, Bitcoin Satıp Bu Altcoinlere Saldırıyor!

Kurumsallar, Bitcoin yerine altcoin satın alıyor.

Takip et blank

Dijital varlık fonlarını kullanan kurumsal yatırımcılar Bitcoin‘in (BTC) düşüş yaşadığı dönemlerde, Coinshares’in paylaştığı verilere göre portföyünde bulunan BTC‘leri satarak altcoin satın alıyor.

CoinShares’in paylaştığı Digital Asset Fund Flows Weekly Report 81 isimli rapora göre, kripto para tabanlı yatırım ürünleri olan ETF’lerden an itibariyle büyük sermaye çıkışları başlamış durumda.

Son yedi gün içinde Bitcoin odaklı ETF ürünlerinden net para çekme işlemleri 141 milyon dolar seviyelerini aştığı görülüyor.

Her ne kadar 141 milyon dolarlık çıkış tam anlamıyla kripto piyasasından uzaklaşmış olmasa da, kurumsal yatırımcıların artık Bitcoin‘e güvenmediği göze çarpıyor.

Bu yaşanan satışlar, 2022’nin ikinci en büyük haftalık çıkışı olarak tarihe geçti. Kripto tabanlı fonlarda kilitlenen net para, Temmuz 2021’den bu yana en düşük nokta olan 38 milyar dolar seviyelerine düşüş yaşamış durumda.

Aynı zamanda, Bitcoin‘de kurumsal çıkışlar gerçekleşiyor olsa da, bazı altcoinlere yüklü miktarda girişlerin olduğu ise dikkat çekti.

Kurumsalların Bitcoin‘in düşüşlerinde, Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Solana (SOL), Litecoin (LTC) ve Ripple (XRP) tabanlı kurulmuş ETF fonlarına yöneldiği göze çarpıyor.

Lider kripto paradan çok bu altcoinlere yönelen kurumsallar, ilerleyen süreçte bu ürünlerin BTC‘den çok daha fazla değer kazanacağına inanmakta.

Geçmiş verilere göz attığımız takdirde ise son dönemlerde kurumsal yatırımcıların yoğun bir şekilde altcoin odaklı ETF ürünlerine yatırım yapmaya başladığını görüyoruz.

Bitcoin‘den daha çok ADA, DOT, SOL, LTC ve XRP‘ye güvenen kurumsal yatırımcılar, BTC satışlarından çıkan fonların bir kısmını bu altcoin ürünlerine aktarıyor.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin’in Yükselişlerinde Bu 2 Altcoin Ralliyi Başlattı!

Lider kripto para birimi bu hafta itibariyle yükseliş yaşadığı göze çarpıyor. Her ne kadar Bitcoin kripto sektöründe yeni bir boğa sezonu başlatacak kadar yükselmemiş...

Popüler Analist: “Bitcoin Bu Tarihte 40 Bin Doları Aşacak”!

Kripto piyasası uzun bir süredir düşüş yaşamaya devam ediyor. 69 bin dolar seviyelerinden değer kaybetmeye başlayan lider kripto para birimi, geçtiğimiz günlerde 17.750 dolara...

Bitcoin’de (BTC) Yükselişlerin Başlaması İçin Artık Son 3 Gün!

Bitcoin ve kripto para birimleri zorlu bir süreçten geçiyor. Halen toparlanmayı başaramayan lider kripto para birimi BTC, bugün itibariyle de sert bir şekilde değer...

ABD Borsaları Açıldı, Bitcoin’de Hedef Kaç Dolar?

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, ABD borsaları ile korele bir şekilde hareket etmeye devam ediyor. Hafta sonu nedeniyle kapalı olan borsalar, an itibariyle...

Dikkat: Ripple Kurucu Ortağının, Ne Kadar XRP Satışı Yaptığı Ortaya Çıktı!

XRP bakiyelerini takip etmek için kurulmuş bir web sitesi olan Jed Balance tarafından sağlanan verilere göre, Ripple kurucu ortağı ve eski CTO'sunun cüzdanında artık...

Türk Bitcoin Yatırımcıları, Kabine Toplantısından Çıkacak Kararı Bekliyor!

Türkiye son dönemlerde kripto piyasası hakkında çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Birçok ülkede olduğu gibi Türkiye'nin de Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında yeni bir...